Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite c660-10c - Przywrócenie systemu z folderu HDDRecovery

14 Gru 2012 12:55 2379 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z przywróceniem oryginalnego systemu.
    Na dysku D: znajduje się folder "HDDRecovery" a w nim obraz, jednakże wygląda na to że brakuje plików w folderze swimg.
    Przy próbach przywrócenia za pomocą programu imageX wyskakuje błąd przed samym końcem o takiej treści:

Error restoring image
    The specified image file did not contain a resource section

Poszedłem za radą z podobnych tematów na forum i próbowałem również scalić pliki obrazu, niestety także kończyło się niepowodzeniem, komunikat o treści:

Error exporting image #2.

Nie posiadam wcześniej utworzonych płyt odzyskiwania.

Przeglądając TEN temat zauważyłem, że w folderze SWImg powinno znajdować się 6 plików z rozszerzeniem .swm, w moim przypadku są tam tylko:

12943XR1.CRC
    12943XSP.swm
    12943XSP2.swm
    12943XSP3.swm
    12943XSP4.swm
    12943XV1.CRC

Istnieje jakiś sposób na odzyskanie tych brakujących?
  • Spec od komputerów
    Ile GB mają łącznie te piki swm ? Ich liczba jest różna w zależności od modelu.
    Zależy kiedy zostały usunięte. Jeżeli niedawno to można próbować przywrócić brakujące pliki. Jest niewielkie prawdopodobieństwo ,że się uda.
    SMART dysku podaj.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Rozmiar folderu SWImg to 3,38 GB (bajtów: 3 633 819 648)

Obecnie podpiąłem ten dysk do laptopa korzystając z mojego zewnętrznego dysku WD (zamieniłem je miejscami) i przeprowadzam skanowanie w poszukiwaniu usuniętych plików.

Poniżej dorzucam screena z parametrami:
    Toshiba Satellite c660-10c - Przywrócenie systemu z folderu HDDRecovery
  • Poziom 10  
    Skanowanie potrwa jeszcze około godziny, później się zobaczy na czym stoimy.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Czy 12943XSP4.swm ma taki sam rozmiar jak poprzednie części? może jednak jest to ostatni plik obrazu.

Ja kiedyś podałem złe parametry do imageX (nie podałem ścieżki albo wzorca nazw wszystkich części - nie pamiętam już) i uznał że pierwszy plik obrazu to całość i wywalał właśnie taki komunikat błędu jak u Ciebie.
  • Spec od komputerów
    masterten napisał:
    Czy 12943XSP4.swm ma taki sam rozmiar jak poprzednie części? może jednak jest to ostatni plik obrazu.

Ja kiedyś podałem złe parametry do imageX (nie podałem ścieżki albo wzorca nazw wszystkich części - nie pamiętam już) i uznał że pierwszy plik obrazu to całość i wywalał właśnie taki komunikat błędu jak u Ciebie.

Na 3.3 GB obraz systemu się nie zmieści. Powinno być ok 6-7 GB.
  • Poziom 10  
    Według wyników skanowania w tym folderze nie było więcej plików.
    W takim przypadku odtworzenie systemu raczej odpada.

Jest może opcja wgrania windowsa używając klucza produktu z naklejki?
    Podejrzewam, że nie jest to obojętne jakiej wersji się użyje.
    Z tego co się orientuje był tam polski Win 7 x64, chyba home premium.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Daj imagex z opcją info to powinien wyświetlić co za system. Czyli pliki obrazu zostały dawniej usunięte i nadpisane.
  • Poziom 10  
    Pomyślałem o tym zaraz po napisaniu posta, dziękuję jednak za szybką wskazówkę.

Dodano po 10 [minuty]:

Co do skanu dysku, to mi raczej wygląda jak by nigdy nie istniały (Skanowałem darmowym Recuva). Ponoć folder HDDRecovery nie był w żaden sposób ruszany, nigdy.
    Kłóci się to jednak z logiką.

Laptop należy do kuzyna mojej żony, wymieniałem w nim potrzaskaną matryce i przy okazji miałem system na nowo wgrać. Dostarczył mi z nim płytę odzyskiwania utworzoną w tym programie toshiby (nie pamiętam nazwy) tylko, że była jedna a program instalacyjny zawołał kolejną.
    Resztę już opisałem, imageX wyrzuca błędy bo brakuje plików.
    No cóż spróbujemy postawić system na licencji z naklejki.
  • Spec od komputerów
    Nie ma wyjścia. Po zainstalowaniu zrób kopię partycji systemowej i zgraj na DVD. Przyda się gdy trzeba będzie system przywrócić. Wcześnie czy później zajdzie taka potrzeba.
    Pozdrawiam