Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Sagemcom UHD 88 - odtwarzanie,nagrywanie.

14 Gru 2012 15:42 32808 13
  • Poziom 7  
    Mam podłączony do TV livebox,dekoder SAGEMCOM UHD 88.W instrukcji dekodera jest możliwość,odtwarzania i nagrywania programów,filmów z poprzednich dni na TV na życzenie,ale gdy chcę np;oglądać lub nagrać film,to na ekranie ukazuje się informacja,że muszę podłączyć twardy dysk PVR,co mam zrobić aby nie dokupywać dysków twardych,a tylko przeglądać film z przed dwóch-trzech dni.
  • Poziom 12  
    kup pendreiva 4-8 GB 30-60 zł
    i podłącz go według rysunku Dekoder Sagemcom UHD 88 - odtwarzanie,nagrywanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Ja po wcześniejszym,przeczytaniu instrukcji,zamiast pendraywa,podłączyłem dysk przenośny i na ekranie też jest napis,że mam podłączyć PVR. Ale zrobię jak mam w odpowiedzi. Dziekuję grzecznie.
  • Poziom 7  
    Ja mam dobrze podłączony livebox do dekodera i TV,natomiast po przeczytaniu instrukcji dekodera,to tam jest wyszczególnione,punkt po punkcie,jak można oglądać np.z przed dwóch dni program lub film bez dodatkowego pendraywa,dlaczego nie mogę oglądac,skoro pisze w instrukcji,że ten dekoder,ma taką możliwośc.Proszę o szczerą i fachową odpowiedz bez "docinków".
  • Poziom 2  
    Owszem dekoder daje takie możliwości bez żadnych dodatkowych dysków, ale niestety są to tylko wybrane programy najczęściej z pakietu telewizji TVP1, TVP2 i Orange Sport. Np.: w dniu dzisiejszym (22.01.13) ja mam dostępne programy archiwalne od środy do poniedziałku; i tak TVP1 najczęściej oferuje: "Polityka przy kawie", "Kawa czy herbata", "Agrobiznes", "Ranczo" (programy ze środy chyba zeszły tydzień). Żeby je znaleźć naciśnij po kolei:
    1.Klawisz z domkiem
    2.przejdź na zakładkę "TV na życzenie"
    3.wybierz program, który cię interesuje
    4.dzień tygodnia
    5.spis programów dostępnych w ofercie
    Przepraszam-trochę się zagalopowałem- najpierw trzeba niejako zaprogramoewać tą usługę. dokładny jak mi się wydaje opis jest tu:
    http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002354844,title,TV-na-zyczenie,article.html

Jeszcze jedna odpowiedź co do podłączenia czegokolwiek do wejść USB na dekoderze UHD 88 - owszem są aż dwa, ale obydwa są zablokowane (nieaktywne?) zostało to potwierdzone przez konsultantów TP Orange.
  • Poziom 9  
    Cytat:

Jeszcze jedna odpowiedź co do podłączenia czegokolwiek do wejść USB na dekoderze UHD 88 - owszem są aż dwa, ale obydwa są zablokowane (nieaktywne?) zostało to potwierdzone przez konsultantów TP Orange.

Nie wiem jak u innych ale u mnie w obu portach usb wykrywa pendraiwa i można odtwarzać multimedia
  • Poziom 2  
    [quote="walba"]
    Cytat:

Nie wiem jak u innych ale u mnie w obu portach usb wykrywa pendraiwa i można odtwarzać multimedia

Jeśli mógłbyś napisz, czy też jest z TPOrange, czy z Polsatu? ewentualnie jaka wersja firmwaru? Czy wiesz coś bliżej na temat możliwości podłączenia innego dysku w miejsce kieszeni?
  • Poziom 9  
    Dekoder jest z TP obecna Orange. Soft nie wiem jaki , ale na pewno aktualny z Orange. Co do dysku to nie wiem , może ten od Polsatu by podszedł .Próbowałem z laptopa dysk-słychać że pracuje ale tuner go nie wykrywa.
  • Poziom 2  
    OK. Dzięki ja mam TPOrange i ni chu chu żaden USB nie działa. Dysk twardy owszem mogę sobie kupić od monopolisty, ale dlaczego? Mam własne i co? Nie mogę z nich korzystać bo co? koniecznie chcą ciągnąć klienta kasę, nawet infolinia jest płatna jak za zboże. Mam tego serdecznie dosyć. Chyba się wypiszę z tego interesu. No chyba, że może odezwie się ktoś, kto zna zagadnienie od "podszewki" i potrafi pomóc maluczkim, którzy nie ogarniają całości tematu. Z góry przepraszam za napastliwy ton. Pozdrawiam - zrezygnowany!
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu pendrive powinno pojawić się okno umożliwiające odtwarzanie zapisanych plików (filmy, grafika, muzyka). Nie ma możliwości zapisu treści z poziomu dekodera. Opcja PVR jest dostępna wyłącznie po podłączeniu dedykowanego dysku. Dane zapisywane przez dekoder są szyfrowane i nie możliwości odtworzenia zapisanego filmu poza dekoderem.
  • Poziom 10  
    robert1982 napisał:
    Po podłączeniu pendrive powinno pojawić się okno umożliwiające odtwarzanie zapisanych plików (filmy, grafika, muzyka). Nie ma możliwości zapisu treści z poziomu dekodera. Opcja PVR jest dostępna wyłącznie po podłączeniu dedykowanego dysku. Dane zapisywane przez dekoder są szyfrowane i nie możliwości odtworzenia zapisanego filmu poza dekoderem.

potwierdzam, tak to własnie jest ja podłączam dysk zew. 160 GB pod usb i czyta wszystko bez problemu ale zapisać nic się nie da, chyba że się ma dysk dedykowany który można kupić w salonie orange albo okazyjnie na allegro, tyle że na tym dysku tylko można nagrywać programy z tv a nie ma opcji wrzucania np. muzyki czy filmów z komputera i oglądać czy słuchać potem na dekoderze, dysk zew. przez usb i dysk PRV to całkiem inne rzeczy służące do czego innego,aha no i teraz po włożeniu dysku ze.pod usb wyskakuje pytanie czy chcesz przeglądac dane zapisane na nim a niedługo ma być do tego specjalna zakładka w menu "MULTIMEDIA" której sam niemoge sie doczekac.
  • Poziom 7  
    DO BOLO 12.DZIĘKUJĘ ZA SENSOWNĄ ODPOWIEDŻ,bo gdy czytam podpowiedzi innych ,Speców, to mi się wydaje, że się rozmineliśmy w temacie. Ja tylko chcę oglądać programy TV z wcześniejszą datą programuTV,za pomocą TEGO NOWEGO URZĄDZENIA,JAKIM JEST DEKODER, który mi wmówiono w Orange,że bez problemu będę mógł przeglądać programyTV,np;z przed dwóch dni.Nie chcę mieć nagranych na pendraye i oglądać.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    TV na życzenie umożliwia oglądanie wybranych treści udostępnionych przez dostawcę contentu. Działa to na zasadzie dostępu do VoD.
    Jeżeli chodzi o dyski:
    1) Dyski USB - pendrive, hdd na usb - umożliwia odtwarzenia plików poprzez dekoder
    2) Dedykowany dysk PVR - umożliwia dostęp do funkcjonalności nagrywania/odtwarzania wszystkich dostępnych programów z posiadanego pakietu - podłączenie dysku PVR do komputera nie jest możliwa