Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty flash, 4 tysiące kart uszkodzone ?

14 Gru 2012 15:47 1044 9
  • Poziom 14  
    Mój klient zamówił 4tyś kart flash z nadrukiem reklamowym z Chin, na karty pamięci zostały wgrane filmy po 150mb. Przy próbie odtwarzania film w połowie się wywala, z początku pomyślałem że film się źle przesłał i na całą partię wgrali uszkodzony film - ale nie. Gdy wziąłem partię na testy okazało się że to karty flash mają wady.

Objawia się to następująco, po wgraniu filmu 150mb nie można do odtworzyć. Gdy wgrywam mniejsze pliki np. Excel, Word itp. wszystko hula. Próbowałem wgrywać kilka plików i czasem udało mi się osiągnąć efekt w którym któryś z filmów poprawnie się odtworzył.

Pendrive sprawdzałem programem HD Tune, raz faktycznie wykazał błędy a potem już nie - nie wiem dlaczego. Próbowałem scandiskiem, chkdsk - to wszystko nic nie daje. Wygląda jak by test powierzchni nic nie dawał i nie wykrywał badsectorów.

Proszę o poradę ewentualne rozwiązanie?
    Klient niestety nie może zwrócić pendrive bo to Chiny i supplier się już ulotnił.

Czy jest jaka kol wiek metoda na poprawne gwranie filmu i jego odtworzenie?
    Jakie testy wykonać by znaleźć przyczynę?

Jeśli jest ktoś ze specjalistów kto mógł by się tym zająć w swoim warsztacie - najlepiej Warszawa, miło mi będzie zwrócić się do niego osobiście

Dzięki !
  • Poziom 43  
    Przetestuj karty programem h2testw a dowiesz się jaką rzeczywistą pojemność mają karty.
  • Poziom 32  
    Realna pojemność karty to pewnie 64MB lub 128MB. Obawiam się że Twój klient wtopił sporo kasy...
  • Poziom 14  
    No ładnie,

Warning: Only 3832 of 3833 MByte tested.
    The media is likely to be defective.
    88 MByte OK (180224 sectors)
    3.6 GByte DATA LOST (7667712 sectors)
    Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
    0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
    3.6 GByte corrupted (7667712 sectors)
    0 KByte aliased memory (0 sectors)
    First error at offset: 0x00000000056e5c00
    Expected: 0x00000000056e5c00
    Found: 0x74dd8956d500a4ab
    H2testw version 1.3
    Writing speed: 3.62 MByte/s
    Reading speed: 14.9 MByte/s
    H2testw v1.4

Czyli oszukali klienta ?

Mimo tych 80mb (dobrych) próbowałem wgrać plik 34mb który enkodowałem do mniejszej rozdzielczości ale Windows twierdzi że Pendrive ma za mało miejsca mimo że widzę 88 wolnego po przepuszczeniu przez h2testw.
  • Poziom 43  
    Tak - klient został oszukany.

Sformatuj kartę bo h2testw zostawia na nośniku swoje pliki.
  • Poziom 43  
    cameleon666 napisał:
    supplier się już ulotnił.

cameleon666 napisał:
    Czyli oszukali klienta ?

Oczywiście. Dostał fake. Nic z tym nie zrobisz.
  • Spec od komputerów
    Wyzeruj jednego pena i załóż nową tablicę partycji i partycję i może jakieś małe pliki da się na tym trzymać.
  • Poziom 14  
    Po sformatowaniu karty w Windows 7, nagraniu pliku 15mb wygląda na to że jest ok.

Sprawdzałem na 5kartach, ciekaw jestem czy jeśli raz sprawdziłem że jest ok, coś tam się może zmienić i np. na innym komputerze błędy się pojawią ?

Pytam bo zdaje się że to rozwiąże problem klienta, ale nie chciał bym żeby temat do mnie wrócił, trzeba teraz tylko przepisać 4tyś pendriveów.
  • Poziom 43  
    cameleon666 napisał:
    ciekaw jestem czy jeśli raz sprawdziłem że jest ok, coś tam się może zmienić i np. na innym komputerze błędy się pojawią ?

Nie powinno nic się dziać - ale trzeba wziąć poprawkę na to, że to chiński szmelc.
  • Poziom 14  
    Dzięki za porady jak zwykle ludzie na elektrodzie the best !
    Wygląda na to że jest ok, sprawdzałem z plikiem 47mb na 10 kartach na 3 komputerach, nagrywa i odtwarza. Super bo nie będzie widać zmiany jakości filmu po re-encodowaniu.