Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.6 16V - Migająca kontrolka oleju Vectra B 1.6

14 Gru 2012 15:53 11769 5
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich. Mam następujący problem ze swoją vectrą b 1.6 16V (sama benzyna bez gazu, przebieg jeśli nie "kręcony" 180tyś). Otóż przy przekręceniu kluczyka zaświecają się wszystkie kontrolki a po odpaleniu gasną jednakże po około 20-30 sekundach (czasem dłużej) zapala się kontrolka oleju mimo że jest poziom na bagnecie, gdy doda się trochę gazu kontrolka gaśnie a gdy gaz się "odpuści" kontrolka zaczyna migać i znów się zapala.
    Silnik od dłuższego czasu miał mały wyciek spod pokrywy zaworów i między silnikiem a skrzynią, ale był on na tyle mały że postanowiłem nie ruszać. W ostatnich dniach powiększył się wyciek między skrzynią a silnikiem, po nocy jest mała plama na podłodze w garażu. Jednak poziom oleju jest, nawet dziś dolałem trochę a kontrolka wraz się świeci. Olej to półsyntetyk 10w40. W dodatku dziś zaczęło jakby coś cicho klekotać z okolic zaworów ( być może dlatego ze dzisiejszą noc viki spędziła na dworze i dlatego ten dziwny dźwięk), jednak niepokoi mnie on.
    Czyżby pompa oleju pomału kończyła już swój żywot?
  • Poziom 30  
    Kontrolka oleju oznacza niskie ciśnienie w układzie a nie małą ilość oleju.
  • Poziom 13  
    sprawdzić ciśnienie manometrem ew podmienić czujnik ciśnienia oleju ew pompa oleju żadnych stuków na zapalonym silniku ?
  • Poziom 17  
    Kolego gonzalo A czy jedno wyklucza drugie? Jeżeli nie będzie w silniku odpowiedniego stanu oleju, to czy wytworzy się odpowiednie ciśnienie?

Dodano po 1 [minuty]:

esprimo napisał:
    sprawdzić ciśnienie manometrem ew podmienić czujnik ciśnienia oleju ew pompa oleju żadnych stuków na zapalonym silniku ?

tak jak napisałem dochodzi dźwięk jakby lekkie klekotanie z okolic zaworów/ wałka rozrządu
  • Poziom 13  
    ja odpowiem że nie ma żadnych podciśnień aby podniósł się poziom oleju za to odpowiada odma
  • Poziom 17  
    Jako że nie uzyskałem dość konkretnej odpowiedzi, postanowiłem zaprowadzić viki do znajomego mechanika okazało się że jest ukręcona panewka=silnik do zmiany gdyż naprawa raczej nie będzie opłacalna
    Silnik wymieniony na drugi, naprawa by wyszła około 1000zł, taniej było silnik kupić.