Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din

spojler44 14 Gru 2012 16:25 7164 8
  • #1 14 Gru 2012 16:25
    spojler44
    Poziom 7  

Witam, kupiłem jakiś czas temu amplituner Pioneer vsx d512-k, posiada on wyjście na subwoofer aktywny

Dokupiłem więc do Niego subwoofer aktywny JAZZ SPEAKER AUDIO MODEL J-9940 O MOCY 100W

Jak się okazało do subwoofera nie dostałem w zestawie kabla OUTPUT/DIN gdyż przepadł poprzedniemu właścicielowi i teraz moje pytanie, CZY JEST JAKAŚ INNA MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA TEGO SUBWOOFERA DO AMPLITUNERA, zjeździłem cale moje małe miasteczko w poszukiwaniu odpowiedniego kabla i wróciłem z niczym, dodam ze zależy mi tylko na podłączeniu samego suba do amplitunera, ponieważ resztę głośników kina domowego mam podłączone do ampli.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Gru 2012 22:14
    KJaniczak
    Poziom 24  

Witam.
    Z tego co widzę na zdjęciach to nie potrzebnie jeździłeś bo takiego kabla jak potrzebujesz to nie ma.
    Musisz rozebrać ten subwoofer i wyprowadzić z niego wejście sygnału albo skonstruować kabel ale będziesz musiał dowiedzieć się który z pinów jest odpowiedzialny za woofer.

0
  • #3 14 Gru 2012 22:37
    spojler44
    Poziom 7  

Rozebrałem subwoofer, może to coś pomoże, skąd przekazać dźwięk z suba do ampli.
    Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 15 Gru 2012 00:23
    spojler44
    Poziom 7  

Patrząc ze schematu mogę to tak podłączyć?

0
  • #7 15 Gru 2012 16:33
    spojler44
    Poziom 7  

Zrobiłem na spróbowanie taki przewód, są to igły krawieckie, jedna gnd, druga sterowanie, a subwoofer dalej nie gra, z drugiej strony przewód zakończony wyjściem RCA, nie wiem czy jest sens kupowania wtyczki 9 pin din, co o tym myślicie? Jak podłączyć subwoofer aktywny do amplitunera bez przewodu input/din

0
  • #8 15 Gru 2012 19:43
    KJaniczak
    Poziom 24  

masz żle podpięte, 9`ty pin ze schematu jest po drugiej stronie a gnd ma być w obudowie wtyku, ta metalowa blaszka.

0
  • #9 15 Gru 2012 20:07
    spojler44
    Poziom 7  

Próbowałem chyba na wszystkie sposoby, chyba jedynym dla mnie wyjściem będzie wymiana wzmacniacza w subwooferze na taki z odpowiednim wyjsciem...
    Tak czy owak serdecznie dziękuje za pomoc, jestem internautą od 7 lat a to mój pierwszy wpis na forum, z czego jestem pozytywnie zaskoczony jak szybko odpowiadacie i pomagacie:] dzieki wielkie:]

1