Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR PS 663 S BIO - Wąż gumowy łączący bęben z filtrem

pol7000 14 Gru 2012 17:35 2394 12
  • #1 14 Gru 2012 17:35
    pol7000
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem.Podjąłem się naprawy starego POLARA PS 663 S BIO moim wiekowym sąsiadom,ale jako zupeły amator poległem przy wymianie węża łączącego bęben z filtrem.Po wciśnięciu nowego węża w otwór bębna ,okazało się że ten, nie układa się w otworze tak jak stary wąż ,jest go trochę za dużo i robi się fałda.Zmierzyłem więc sufmiarką stary i nowy wąż.Okazało się ,że otwór wewnętrzny w nowym wężu jest o 3 mm większy niż w starym.Sprawdziłem inną sztukę węża w innym sklepie i jest tak samo większa.
    Czy jest Wam coś wiadomo na ten temat?
    Bardzo proszę o szybką radę bo starsi Państwo czekają z niecierpliwością.
    pol7000

0 12
  • #2 14 Gru 2012 17:49
    janszy3643
    Poziom 29  

Te 3 mm powoduje uszczelnienie (wąż wchodzi ciasno), możesz posmarować np mydło, a waż powinien się "ułożyć" i fałda zniknie.

0
  • #3 14 Gru 2012 17:58
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Po to jest większy żeby dobrze zacisnęło i nie ciekło. Trzeba palcami rozpychać gumę na boki w kierunku od fałdy. Do środka wsadzić kawałek rurki lub styl od młotka i ułożyć żeby przylegało. Wręg w wężu można posmarować odrobiną płynu do naczyń lub wazeliny.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Gru 2012 20:00
    1rycho
    Poziom 21  

Z tego co pamiętam, to te węże w POLAR 663 były klejone do zbiornika butaprenem.

0
  • #5 14 Gru 2012 20:15
    janszy3643
    Poziom 29  

Teraz mi zajarzyło, że były klejone, tak to przynajmniej wyglądało, najpierw trzeba go włożyć.

0
  • #6 14 Gru 2012 20:35
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Nic tam nie jest klejone, nalot jaki widziałeś to zaciek wody z proszkiem i kamień. Musisz krawędź otworu w bębnie dobrze wyczyścić aby nie było zgrubień i dobrze przylegało. Butapren może być radosną twórczością domorosłych naprawiaczy.

1
  • Pomocny post
    #7 14 Gru 2012 20:47
    ROBSON33
    Moderator AGD

Cowboy zagrabie napisał:
    Butapren może być radosną twórczością domorosłych naprawiaczy.

I tu się kolega bardzo myli, tak na przyszłość proszę swoją niewiedzą nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Poprawna odpowiedź to:

1rycho napisał:
    Z tego co pamiętam, to te węże w POLAR 663 były klejone do zbiornika butaprenem.

0
  • #8 14 Gru 2012 21:25
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Jeżeli faktycznie powinien tam być butapren to zwracam honor. Najwyrażniej mam jakiś wybrakowany egzemplarz. ;) . Specjalnie dałem nura pod spód aby sprawdzić i w mojej sztuce ani śladu butaprenu, wąż na 100% fabryczny pralka kupiona jeszcze w sklepie CZG.

0
  • #9 14 Gru 2012 22:10
    1rycho
    Poziom 21  

Być może ktoś wykonywał swoją pracę solidnie i nie uwalił pół zbiornika butaprenem.

0
  • Pomocny post
    #10 15 Gru 2012 01:23
    zhudomel
    Specjalista AGD

Żadnego mydła, płynu do naczyń ani rurki czy młotka. Otwór w zbiorniku wyczyścić ze starego kleju. Do rowka w wężu nałożyć butaprenu i wcisnąć ręcznie wąż do zbiornika tak, aby blacha znalazła się w tym rowku. Klej jest śliski i wąż bez problemu da się ręcznie "wyprostować" w otworze. Część kleju wypłynie, palce będą poklejone, ale taki jest urok tej naprawy. Ustawić prawidłowo wąż, zamontować pozostałe dwa wyloty na filtrze i naczyniu hydrostatycznym i zostawić do wyschnięcia.

0
  • #11 15 Gru 2012 09:27
    pol7000
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za rady odnośnie "mojego "POLARA.
    Jeszcze jedno do użytkownika zhudomel-stary wąż zakładam bez najmniejszego problemu,ten nowy wchodzi bardzo ciężko,ale sprubuję dzisiaj jeszcze raz,najpierw na mydło lub olej roślinny i jeśli uda mi się ułożyć odpowiednio czyli bez fałdy(chociaż wydaje mi się to nie do zrobienia) kołnierz tego węża, to wytrę go do sucha,odtłuszczę i włożę z butaprenem.Poprzednio naprawę wykonywał SERWIS i zrobili na butapren.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam-pol7000

0
  • Pomocny post
    #12 15 Gru 2012 15:15
    zhudomel
    Specjalista AGD

pol7000 napisał:
    ,ten nowy wchodzi bardzo ciężko
    Tak ma być.
    pol7000 napisał:
    sprubuję dzisiaj jeszcze raz,najpierw na mydło lub olej roślinny
    Nie potrzeba; klej jest też śliski i naciskając przez gumę węża, która zostaje na zewnątrz da się go prawidłowo ułożyć. Nie zawsze jest łatwo, ale trzeba go zakładać od razu po nałożeniu kleju. Rowek w wężu najlepiej jest rozchylać, żeby był cały wypełniony klejem, ponieważ tutaj klej służy do mocowania i uszczelniania.

0
  • Pomocny post
    #13 15 Gru 2012 22:19
    1rycho
    Poziom 21  

Żadnego oleju roślinnego, bo potem nie umyjesz tego oleju do końca i klej nie będzie dobrze się trzymał.

0