Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 460 DXI 2007 r. - Wzrastające i opadające obroty silnika

14 Gru 2012 17:43 4911 6
  • Poziom 8  
    Witam! Problem jak w temacie... na biegu jałowym samoczynnie wzrastają obroty silnika do ok 1000 obr/min, po jakimś czasie czasem opadają do normalnych 600 obr/min, ale przeważnie są cały czas wysokie, pomimo nabicia powietrza do pełnego stanu. Kiedy wrzuci się jakiś bieg obroty spadają ale po wyjęciu biegu znów wracają do ok 1000. Jest to dosyć wkurzające, więc chciałbym coś z tym zrobić. Na wyświetlaczu komputera żadne błędy dotyczące silnika nie pokazują się.
  • Poziom 17  
    Widac ze magnumeczke masz pierwsza zime ,jest jescze cos takiego jak dogrzewanie silnika ,jak chcesz to dezaktywowac to zapraszam na przeprogramowanie tej funkcji.
  • Poziom 8  
    Faktycznie akurat tą Magnumkę mam pierwszą zimę :) ale mam też drugą 440 DXI 2005 r E3 i w tamtej obroty wzrastają tylko podczas pompowania powietrza i jak zawór spuści powietrze to automatycznie obroty stabilizują się, a w tej 460 DXI tak nie jest. Mówisz że dogrzewanie silnika... ale tak dzieje się także kiedy jest silnik nagrzany ... moze jakis czujnik temperatury??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    RENO-MAX napisał:
    No to jak kolega napisał ,musisz zmienić ustawienia ems

Dzwoniłem do serwisu Renault w Stojadle koło Mińska Mazowieckiego i twierdzili ze nie można tego zmieniać bo to związane jest z dogrzewaniem AdBlu, i ze mogloby zamarzac i ograniczac moc auta, dodam ze jest to 2007 r euro 4, czy jest cos w tym prawdy? Czy mam ewentualnie probowac to przestawic w innym serwisie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Lepiej sie pospiesz bo niedlugo koniec zimy.