Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy Holiday 80 - Smar do amortyzatorów - problem z doborem

witek_p 14 Dec 2012 18:52 4293 7
    witek_p
    Level 16  
    Witam

Szukałem, ale nic nie dało.

Mam Candy Holliday 80, w której padł jeden amortyzator, kupiłem oryginalne nowe 2 szt bo tylko tak są pakowane fabrycznie, są tam wkładki teflonowe zapewniające poślizg po rurce wystającej z bębna ale nie ma smaru. Na początek dałem z Wurtha HHS 2000, niestety po tygodniu zaczęła piszczeć, potem jakiś inny smar z molibdenem, co to miał być mocno "klejący" po miesiącu znowu to samo no i na tym smarze bardziej "skacze".

Czy ktoś się orientuje jaki smar tam powinien być zastosowany, oryginalnie był biały, bardzo gęsty, po dotknięciu paluchem pozostawał na nim i ciężko było go domyć.
    Co 1-2 tyg nie uśmiecha mi się pryskać to wurthem, trochę ciężka ta pralka a w takim miejscu stoi że ......

Wymieniłem też łożyska i naprawiłem moduł silnika a nie chciał bym wymieniać pralki z powodu braku smaru :)
    witek_p
    Level 16  
    Sprawdzę poniedziałek/ wtorek, dam znać w weekend czy pomógł.
    User removed account
    Level 1  
    witek_p
    Level 16  
    skryn wrote:

Zepsułeś nowe amortyzatory i masz problem... :)
    Po czorta chcesz polepszać producenta jakimiś wynalazkami, typu wurt czy inne badziewie?
    Nie rozumiem...
    Amortyzatory cierne nie wymagają żadnego smarowania. Fabryczne wystarczy.

Widziałeś amortyzator z Candy Holiday 80 ?

http://north.pl/karta/obejma---uchwyt-sprezyn...cej-do-pralki-candy-91941756,732-RV-2853.html

Tak to wygląda, 2 plastykowe półksiężyce + pasek cierny. W oryginalnym zestawie nowych nie ma smaru, natomiast w pralce oryginalnie na 2 rurach wystających z bębna był biały smar, którego było za mało żeby to porządnie nasmarować, poza tym był strasznie zanieczyszczony, 90-95% go było czarne.

W tej pralce amortyzator nie wygląda tak jak w innych pralkach gdzie to w zasadzie jeden zmontowany element nasmarowany fabrycznie.
    User removed account
    Level 1  
    witek_p
    Level 16  
    Oryginalnie były posmarowane, nikt w tej pralce wcześniej nie grzebał, stała 12 lat w 1 miejscu i prała a kupiłem ją nową.
    Smar był bo mam jego próbkę nawet, i nie jest to coś z innego miejsca pralki, było dokładnie na starych amortyzatorach.

EDIT:
    skryn wrote:
    ........Amortyzatory cierne nie wymagają żadnego smarowania. Fabryczne wystarczy.

Fabrycznego brak w zestawie nowych, więc nie wiem o jakim fabrycznym smarowaniu piszesz.
    User removed account
    Level 1