Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 2316 - Blokada drzwi

Difrezo 14 Gru 2012 19:01 4557 1
  • #1 14 Gru 2012 19:01
    Difrezo
    Poziom 1  

Witam.
    W mojej pralce zepsuła się blokada drzwi. Na końcu jej życia trzeba było klapę mocno docisnąć i jakoś wtedy zaskakiwała, aż w końcu kompletnie nie działała.
    Wyjąłem blokadę i rozebrałem ją. Tej dużej sprężyny prawie już nie było (woda ją przeżarła), no to wstawiłem inną i mechanizm działał. Podłączyłem blokadę z powrotem do pralki, a ta dalej nie chodzi. Następnie wyjąłem blokadę ponownie i rozebrałem na części pierwsze. W tej elektrycznej kostce coś latało i gdy ja rozebrałem wypadła połówka czegoś okrągłego (nie wiem co to było). Złożyłem, podłączyłem i dalej nie działa. Na kostce wchodzącej do blokady napięcie 180 v pojawia się pomiędzy środkowym pinem a lewym. Na blokadzie sprawdziłem przejścia pomiędzy stykami i żadnego nie ma. Zamówiłem nową blokadę i na czas oczekiwania zwarłem środkowy styk z lewym w kostce wchodzącej do blokady. Pralka tak działała przez jakiś czas ale po pewnym czasie zapalała się tylko dioda serwisu.
    Dzisiaj dostałem nową blokadę. Zamontowałem ją i gdy uruchamiam jakiś program to zapalają się normalnie kontrolki ale blokada nie chce zaskoczyć, co w efekcie nie uruchamia pralki. Zmierzyłem przejścia w nowej blokadzie i przejście jest pomiędzy lewym a prawym stykiem, opór wynosi 1KΩ. Podłączyłem kostkę do blokady uruchomiłem program i pomierzyłem napięcia. napięcie 180 V pojawia się pomiędzy lewym i środkowym stykiem oraz pomiędzy prawym i środkowym stykiem. W tej elektrycznej kostce znajdującej się w blokadzie jest taki czerwony dynks, który moim zdaniem powinien wyskoczyć gdy podamy napięcie. No ale nie wyskakuje i tu teraz moje pytanie. Czy ta nowa blokada jest zepsuta? Czy trzeba coś jeszcze zrobić, aby uruchomić nową blokadę? Whirlpool AWE 2316 - Blokada drzwi

0 1
  • #2 17 Gru 2012 08:16
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Skoro przejście jest pomiędzy lewy, a prawym złączem to tam podać napięcie 230V.
    Na stykach przełączających grubsze przewody ( miałeś rozebrany to wiesz które to).
    Czerwony prostokącik to blokada otwarcia drzwi pralki - po zadziałaniu powinien być wysunięty.

1