Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Telefon GSM załączający przekaźnik, otwierający bramę

michal_ptak 14 Gru 2012 20:18 2220 7
 • #1
  michal_ptak
  Poziom 10  
  Witam!

  Na początku wspomnę, że nie mam pojęcia o elektronice. Czytałem kilka traktujących artykułów lecz są dla mnie czarną magią. Z góry dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.

  Pomysł mój narodził się ponieważ w domu wszyscy nieustannie gubią piloty (ciężko jest kasować i dopisywać, a przede wszystkim dokupywać piloty).

  Założenia, problemy i rozwiązania:
  - Dysponuję telefonem Nokia 6310, który już częściowo zmodyfikowałem poprzez wyjęcie głośniczka od dzwonienia i wlutowanie w jego miejsce dwóch przewodów, które wyprowadziłem na zewnątrz obudowy. Głośniczek zetknięty z kabelkami dzwoni więc na tym etapie wszystko OK.
  - Puszczenie tzw. "głuchego, strzałki" miało by wyzwalać funkcje jak za pomocą sterowania ręcznego opisanego na rysunku.
  - "Biała lista" - rozwiązałem to w ten sposób, że wyłączyłem wibrację i dźwięki dla połączeń oraz sms i ustaliłem dźwięk dzwonka tylko dla wybranej grupy. Telefon nie zadzwoni i nie zawibruje gdy przyjdzie sms np. od operatora, dlatego widzę tu konieczność podłączenia się w miejsce głośniczka dzwonka, a nie silniczka wibracji. Wyklucza to też moim zdaniem zastosowanie fotokomórki reagującej na rozświetlenie wyświetlacza.

  Obecnie poszukuję osoby (najchętniej z Łodzi) która wykona odpłatnie układzik odpowiadający moim potrzebom lub doradzi i wykona lepsze rozwiązanie.

  P.S. Potrafię lutować, będę również wdzięczny za przejrzyste schematy ze szczegółowym opisem elementów. :)

  Zdaję sobie sprawę, że nieświadomy problemów nie opisałem wszystkiego, w razie potrzeby proszę o dodatkowe pytania. Pamiętajcie jestem laikiem, dysponuję minimum sprzętu. :)

  [Zlecę] Telefon GSM załączający przekaźnik, otwierający bramę
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • #2
  darkus1212
  Poziom 15  
  Najprościej, telefon podłącz na stałe pod ładowarkę, oczywiście bateria w telefonie musi być, telefon do ciemnego pudełka, i kup, lub zrób wyłącznik zmierzchowy, sensor światła do wyświetlacza, i gotowe. Ale zbyt piękne by było niezawodne, ponieważ po zaniku, lub pojawieniu się napięcia ładowania, czy też przy nadejściu SMSa z reklamą itd. telefon również się zaświeci... Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • #3
  michal_ptak
  Poziom 10  
  darkus1212, Twoje rozwiązanie wykluczyłem już w swoim poście. Jasne jest też, że telefon musi być zasilany. Mimo wszystko dziękuję za pierwszą odpowiedź ;P
 • #4
  paavo91
  Poziom 19  
  Rozumiem, że sterowanie ręczne masz już gotowe i chcesz tylko dorobić sygnał z telefonu?
  Nie wiem jak wydajne jest takie wyjście na głośnik, ale nie wystarczy zastosować tranzystor w odpowiednim układzie który zasili przekaźnik?
 • #5
  michal_ptak
  Poziom 10  
  Tak, przycisk (właśnie taki dzwonkowy jak na rysunku) jest wyprowadzony z centralki od nowości. Co do drugiej części pytania, stąd właśnie mój temat i pytanie.
 • #6
  darkus1212
  Poziom 15  
  Poczytaj coś o modułach ROPAM GSM.
 • #7
  michal_ptak
  Poziom 10  
  W oczekiwaniu na paczuszkę od użytkownika knop, który z dużym zaangażowaniem podjął się wykonać układ według moich wytycznych. :)
 • #8
  ANUBIS
  Poziom 32  
  Temat zamykam.
  Dalsze dyskusje proszę prowadzić za pomocą komunikatorów lub PW na forum.

  ANUBIS