Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CO - zapowietrzony grzejnik

14 Gru 2012 21:30 2343 17
  • Poziom 8  
    hej.

jak można w inny bezpieczny sposób odpowietrzyć mój ostatni grzejnik...
    gdyż jest on na górze gorący a na dole letni... a niestety odpowietrznik nie działa...
    a jest on taki:
    http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X&tbo=d&...210&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:12,s:0,i:123

po odkręceniu zaworka nie leci powietrze ani woda, czy jak wykręcę go w całości odpowietrzy się? i ile wody mi wywali? nie zaleje mieszkania? :P

pozdrawiam.

Proszę poprawić błędy pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Gdyby był zapowietrzony byłby na górze zimny, a na dole gorący zgodnie z prawami fizyki powietrze jest lżejsze od wody i na pewno nie będzie na dole w grzejniku. W Twoim przypadku masz za mały przepływ wody przez grzejnik i dlatego góra jest gorąca, a dół zimny. W kaloryferach zawsze jest różnica temperatur między górą grzejnika, a dołem u góry zawsze jest cieplejszy niż na dole bo na dól opada woda która już oddała ciepło do otoczenia. Jeśli chcesz aby była mniejsza różnica temperatur między górą, a dołem grzejnika to trzeba zwiększyć przepływ przez grzejnik np. mocniej odkręcając zawór przed grzejnikiem, lub jeśli zawór jest już całkowicie otwarty zmienić bieg pompki obiegowej na wyższy.
  • Poziom 8  
    a jak zmienić bieg pompki obiegowej na wyższy?
    pozdrawiam ;)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    jeryw napisał:
    Gdyby był zapowietrzony byłby na górze zimny, a na dole gorący zgodnie z prawami fizyki powietrze jest lżejsze od wody i na pewno nie będzie na dole w grzejniku

Jeśli grzejnik jest zapowietrzony, to na pewno będzie zimny na końcu (na przeciwko zasilania)
    a ciepły od strony zaworu, gdyż tylko tam występuje przepływ wody.
    Jeśli masz na grzejniku dolny zawór odcinający, sprawdź go czy jest całkowicie otwarty.
    Odpowietrznik, jak byś chciał, możesz lekko popuścić cały na grzejniku, popuszczając go o 1/2 obrotu (lub odrobinę więcej, ale wtedy dociskaj odpowietrznik do grzejnika aby Ci nie wypadł) zwolnisz uszczelkę gumową i coś powinno się pokazać, albo woda albo powietrze, jeśli zrobisz to delikatnie, nie powinno Ci więcej wody uciec, niż przy zwykłym odpowietrzaniu
  • Poziom 8  
    grzejnik jest gorący cały na górze...
    na dole jest letni.. ale w dolnej części... na przeciwko zasilania jest zimny.
  • Poziom 8  
    tak tak na przeciw powrotu jest zimny... ale przy samym wylocie letni...
    sprawdzałem te zawory powrotu... w którą stronę mają być przekręcona te regulacja?
    bo ja mam maksymalnie w prawo. czyli dokręcona.

pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    A co moze sie stac jak przypadkiem bym wykrecil ta srube? Fontanna?:-P
    Jutro pobawie sie tym sprzetem:-)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    galluss napisał:
    bo ja mam maksymalnie w prawo. czyli dokręcona.

To by musiał zawór być całkiem zamknięty, czy to nie jest aby kapturek ochronny na zaworze, w regulacyjnej śrubie jest otwór na klucz
    galluss napisał:
    A co moze sie stac jak przypadkiem bym wykrecil ta srube?

Raczej Ci się to nie uda, te śruby są przeważnie zabezpieczone przed wykręceniem, ale nic na siłę.
  • Poziom 8  
    sprawdzałem to był kapturek xD
    dokręciłem tą śrubę ale nie ma zmiany w ogolę.. tak samo grzeje...
    być może mam złe rozeznanie... gdyż chyba każdy grzejnik inaczej się nagrzewa?
    w kuchni mam mały i jest on cały gorący, w pokoju małym, mam średni i jest on gorący lecz widać różnice temperatur (góra > dół) na 3 najwiekszym grzejniku największa różnica.

pozdrawiam.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Poziom 8  
    była odkręcona... dokręciłem by sprawdzić czy się coś zmieni... nie zmieniło, wiec z powrotem została odkręcona na max. ;)
  • Poziom 8  
    śrubę z powrotu na imbus jest... ale nie dokręcałem jej do końca bo wiem ze wtedy nie będzie grzał.. tylko do połowy.. nic się nie zmieniło wiec odkręciłem.

mod - mirrzo
  • Poziom 27  
    Wygląda na to, że jest za mały przekrój rur.
    Aha, jak w kuchni jest cały gorący, to go przykręć na zaworze powrotnym, poczekaj chwilę zobacz co się zmieniło