Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault master 2.5 dci - nie chce odpalic,jak zapali to po jakims czasie gasnie

14 Gru 2012 21:54 5079 11
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Wielki znak zapytania co może być nie tak :-)
    Problem polega na tym ze gdy normalnie odpali po jakimś czasie włącza się czerwona lampka stop i automatycznie gaśnie. Zdarzało się to po przejechaniu czasami 10 a czasami 100 lub więcej kilometrów.Ponowne uruchomienie bardzo trudne czasami po minucie czasami godzinie lampka cały czas zapalona. Teraz jak padł tak już stoi 3 dni i nic. Komputer nie wykrywa żadnych błędów. Moje podejrzenia padają na immobiliser... Czy ktoś ma może inny pomysł??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze immo nigdy nie zgasi auta, po drugie diagnostyka, liczba możliwych usterek jest zbyt duża by dywagować.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wojciechmazurek1 napisał:
    komputer nie wykrywa zadnych bledow

Jaki?

A jak tam parametry? W normie?

Pisownia Kolego, wielkie literki, polskie znaki itd, albo temat do kosza poleci.
  • Poziom 8  
    Parametry nie były sprawdzane ponieważ nie chce odpalić,tylko kręci i wygląda na to jakby był odcięty dopływ paliwa,przed problemami jak jeździł wszystko normalnie chodziło wiec nie sprawdzane było,problem zaistniał tydzień temu.Pierwsze dwa razy odłączyłem akumulator i od razu zapalił, następnymi razami nie pomagało... Z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Parametry nie były sprawdzane ponieważ nie chce odpalić,

Czyli brak pojęcia o diagnostyce, a prędkość obrotowa silnika na rozruszniku lub ciśnienie paliwa podczas rozruchu to nie parametr?

Kolego, jeszcze spacje stosuj a będzie miodzio.
  • Pomocny post
    Parametry pokazuje też podczas kręcenia rozrusznikiem, a nawet tylko przy włączonym zapłonie, diagnostykę zrób!
  • Poziom 8  
    Ok, postaram się :-)
    Parametry nie były sprawdzane ponieważ auto stoi a nie mam jak go przetransportować do mechanika. Niestety nie mam odpowiedniego sprzętu aby to sprawdzić przed domem. Rozumiem że trudno jest wyciągnąć wnioski z tak niewielu informacji, jednak może podpowiedź od czego zacząć, bo nie wiem gdzie mam ręce wcisnąć...
  • Pomocny post
    W tej sytuacji to szklana kula lub wróżka.

Edit.

Tak na szybko, pod domem, możesz przelewy sprawdzić.

Nie pytaj co i jak, jest już wszystko opisane jak to zrobić.
  • Poziom 8  
    Ok. A od czego jest w ogóle jest ta kontrolka? W książce jest napisane tylko tyle ze jeżeli się zaświeci ta lampka to należy natychmiast się zatrzymać i wyłączyć silnik.

Dodano po 1 [minuty]:

renault master 2.5 dci - nie chce odpalic,jak zapali to po jakims czasie gasnie
  • Pomocny post
    Informuje o poważnych nieprawidłowościach w działaniu silnika lub jego osprzętu. Zatem należy się do niej (instrukcji) stosować.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A od czego jest wogóle jest ta kontrolka

Kolego, krawat i do mechanika.