Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektrycznych/automatycznych rolet wewnętrznych

alinoee 14 Gru 2012 22:07 4944 8
  • #1 14 Gru 2012 22:07
    alinoee
    Poziom 9  

Witam. Chciałbym założyć w oknie w sypialni automatyczne rolety materiałowe. Zamówienie takich rolet jest dość drogie wiec pomyślałem, że sam spróbuje.
    Zależy mi na tym, żeby sterować je włącznikiem góra-dół za pomącą zamontowanego przełącznika przy oknie (sterowanie nie musi być bezprzewodowe).
    Szukałem prostego i niedrogiego sterownika który by porostu zatrzymywał roletę w pozycji całkowicie zamknięta lub całkowicie otwarta oraz umożliwiał zatrzymanie jej w dowolniej chwili. Ewentualnie jeszcze sterownik z możliwością ustawienia czasowego ale nic nie znalazłem. I tu mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie taki sterownik mogę kupić ewentualnie podjąłby się wykonania?
    Z góry dziękuję.

0 8
  • #2 16 Gru 2012 01:09
    Alberciak
    Poziom 22  

Sprawdź ofertę firmy Zamel.

0
  • #3 16 Gru 2012 11:51
    245292
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 19 Gru 2012 00:32
    Alberciak
    Poziom 22  

Kolego, przecież pytanie dotyczyło właśnie sterowników, a nie rolet.

0
  • #5 20 Gru 2012 22:32
    alinoee
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi.
    Przepraszam za nieprecyzyjne pytanie.
    Chciałbym uniknąć wyłączników krańcowych i szukam sterownika który będzie działał bez nich.
    Kolego, czy przeciążeniowy będzie działał na 'szmacianej' roletce?
    alberciak - Kolega odpowida na moje pytanie ty nie. sry ale kompletnie gubisz watek.
    Czy nie ma sterowników, w których można zaprogramować np 200 obrotów (góra-dół)i w razie zatrzymania 'zapamiętałyby' ile zrobiły i ile zostało w każdą stronę?
    Jeszcze raz dziękuję.

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

i nie wierze ze nie ma takich sterowników

0
  • #6 21 Gru 2012 00:41
    245292
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 21 Gru 2012 00:48
    kisielos12
    Poziom 26  

Najprościej skombinujesz sobie 2 silniczki, 2 przyciski, mostek H i po prostu jeden to góra drugi to dół, jak będziesz naciskać roleta będzie się poruszać. Garść elementów i trochę zabawy ze sklejeniem tego w całość ale satysfakcja gwarantowana :)

Pozdrawiam

0
  • #8 28 Gru 2012 19:43
    alinoee
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi.
    Szukam rozwiązania, które nie będzie tak drogie jak zewnętrzne metalowe żaluzje! Nie musi kosztować 100 zł ale ponad 1000 zł to przesada moim zdaniem.
    Nie odpowiada mi trzymanie przycisku - porostu szybciej jest mieć 'łańcuszek' i zamknąć je ręcznie.
    Krańcówki są nieestetyczne i trudno je ukryć.

Cytat:

Raczej jednak nie ma. Zbyt kosztowne i skomplikowane w stosunku do krańcówki lub przeciążeniówki.

jaki może być koszt? orientacyjnie tylko.
    Cytat:

Zatrzymanie w określonej pozycji realizuje się poprzez pomiar czasu zamknięcia i otwarcia

myślę ze pomiar czasu jest dobrą alternatywą. jak do tego podejść?

Dzięki jeszcze raz.

0
  • #9 29 Gru 2012 11:34
    kisielos12
    Poziom 26  

Proponował bym układ z jakimś mikrokontrolerem, silnik krokowy i np kalibracja mogła by wyglądać na zasadzie liczenia kroków dla każdego okna z osobna i zapisywana do pamięci procka.

Pozdrawiam.

0