Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników - co lepsze?

14 Gru 2012 23:38 1695 11
  • Poziom 16  
    witam.
    Mam pytanie odnośnie naprawy głośników gdn 25/40/3. Czy gotowe klejone kompletne zestawy naprawcze są warte zachodu czy lepiej oddać komuś kto tym się zajmuje zawodowo?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 32  
    Jeśli tylko masz trochę zdolności manualnych to warto samem spróbować sił. Ja też się kiedyś przełamałem i spróbowałem na gdn 16/12. Kupiłem co trzeba u audioserwis na alledrogo i udało się. Od tamtej pory kilka kompletów przerobiłem tego gatunku i innych i działa. Oddać fachowcowi warto wtedy gdy możesz sam oddać, bez wysyłki pocztą, bo to kosztuje trochę od kilograma, a przesyłka w obie strony kosztuje tyle co zestaw naprawczy a nawet i więcej.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    To będę próbował narazie na jednym głośniku.
    Dzięki za podpowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    A jakiś link do tego poradnika można?
  • Poziom 12  
    Ja wymieniałem kiedyś w GDN25 membrany starałem się jak najdokładniej się dało, po posklejaniu wszystkiego głośniki brzęczały, podejrzewam ze cewka pewnie coś obcierała. :) Więc jeśli masz duże paluchy jak ja i małe zdolności manualne ,oddaj to fachowcowi :)
  • Poziom 16  
    Właśnie lubie takie pracę i chce zrobić sam :)już zamówiłem jeden gotowy do wstawienia zestaw i jeden do składania. Być może po świętach pochwalę się jak będzie czym :D
  • Poziom 12  
    To życzę powodzenia :P i pochwal się efektami pracy :P
  • Poziom 37  
    Jestem zdania, że wymieniamy minimum tego co jest zepsute. Jeśli cewka, zawieszenie dolne i membrana jest dobra - wymień tylko zawieszenie górne (gąbkę).
  • Poziom 16  
    ale w jednych nie ma nic tylko konstrukcja metalowa i magnez a w drugich strasznie chrypi cewka.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 37  
    Czyli w tym wypadku minimum to będzie najprościej cały zestaw.