Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Manta TALKER 2 (czy warto)

14 Gru 2012 23:59 8625 24
  • Poziom 11  
    CZEŚĆ !!! Zastanawiam się nad kupnem CB radia Manta CB02 TALKER2. Chciałbym żeby ktoś kto używał już tego radia może mi doradził czy warto kupować.Radio ma mi służyć głównie do poruszania się w okresie wakacyjnym na ścieżkach ,porozumiewania się między samochodami (jeździmy ze znajomymi )czasami oddalamy się od siebie o parę kilometrów i nie możemy się znaleźdz ,bo radio szumi albo przerywa lub urywa mowę . Doradzcię coś w rozsądnej cenie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    a co to za radyjko , nie słyszałem o nim jeszcze
  • Poziom 14  
    Właśnie propo szumów itd. w takich przypadkach-podstawa to dobra antena (dostrojona) no chyba że magnesówka to nie warto dostrajać i dobre radio o które dziś ciężko. Ale tak po krótce, najlepsze radia to typu uniden pro 520xl, stare jego produkcje są rewelacyjne, prezydent brał od unidena komponenty, wsadzał w swoja obudowę i windował cenę o 100%. Dziś też je jeszcze robią pomimo zakazanej sprzedaży bo niby coś tam sieją szumy w eter ale to już jest chińszczyzna i jakość słaba, tylko ludzie się nabierają bo marka ma uznanie. Ale do rzeczy dlaczego ten typ moim zdaniem jest najlepszy?- bo prosty w obsłudze. Pierwsze pokrętło głośność, drugie wycięcie słabo nadających i trzecie wzmocnienie tych co słabo nadają a chcesz ich słyszeć. Wszystko to zrobisz szybko podczas jazdy, a w sterowanych cyfrowo gdzie masz masę opcji ustawisz je raz i wydaje się ze jest ok na zawsze a to nieprawda. A co do tego radia to odradzam szkoda tylko kasy bo później będziesz się dziwił że się nie słyszycie albo są same szumy. Brak jemu choćby filtra ANL i wzmocnienia RF Gain

Regulamin pkt 3.1.13.
    Błagam popraw wpis aby był bardziej czytelny dla czytających a nie z serii (ja być Kali być głodny).
    [SP5ANJ]
  • Poziom 11  
    O tym radyjku co piszesz też słyszałem dobre słowa ,lecz koszt nawet używanego jest wysoki, a boje się kupować używane ponieważ może być uszkodzone. Skoro są takie dobre to bez powodu jego nikt by nie sprzedawał. Polecano mi też małego SNUKERA za180 zł
  • Poziom 16  
    Minus87 pisał: „Brak jemu choćby filtra ANL i wzmocnienia RF Gain „

„ RF-gain” to tak naprawdę nie „wzmocnienie”a regulacja tłumienia sygnału z anteny. W trudnych warunkach można odbiór poprawić stosując tłumienie sygnału a nie jak większość chce – jego wzmocnienie. Taka jest rzeczywistość. W sprzęcie profesjonalnym ten regulator opisany jest jako tłumik – ATT.
    W CB- radiach „Zirkon” max. czułość mamy gdy gałka tego regulatora przekręcona jest max. w lewo – czyli odwrotnie niż w innych radiach.
    Co do ANL - to każde CB-radio pracujące z modulacją AM posiada układ ANL (błędnie nazywany filtrem) tylko nie każde radio ma na panelu przednim wyłącznik by ten układ wyłączyć gdy w pewnych sytuacjach jest zbędny a nawet przeszkadza.

Co do TALKER2 :
    ANL – ma, SQ – ma, RF-gain -ma, AM/FM – jest, szybka 9 i 19 - jest
    Nie wiem jak z awaryjnością (bo nowość) ale wyposażone jest w to co niezbędne i do tego jeszcze możliwość przełączania kanałów w mikrofonie.
  • Poziom 11  
    Czy ktoś może coś więcej wie o tej MANCIE , ma teraz dobrą cenę (129zł) panel przedni zupełnie jak przy UNIDEN . Wiem że to nie ma nic do rzeczy ale może i podzespoły są takie same .
  • Poziom 20  
    bawiłem się nim dziś. Wygląda jak uniden. Waży jak uniden. Jakość wykonania jak uniden. Działa jak uniden. Warto :) bardzo fajne radio. Kosztuje jak 1/3 unidena
  • Poziom 21  
    Witam. Gdzie można uzyskać schemat do tego radia.
  • Poziom 25  
    Odpowiem na posty które zaczynają być pomału nużące :cry: ,a mianowicie; przyszła moda na szereg pytań-wywodów mniej lub bardziej trafionych dotyczące cb radia np. które lepsze,jak daleko słyszy,jak ciągnie itp.Żadne radia w tak niskich cenach i bardzo podobnie wykonanej elektronice z marnych elementów,nie odbiega jakością jedno od drugiego,różnią się tylko ceną,rozmiarami,zapachem Chińskiego plastiku, dodatkową gałką i jakimś dodatkowym filtrem który zazwyczaj nie spełnia swojej powierzonej roli.
    Kupujcie co wam się żywnie i wizualnie podoba i czy przypasuje rozmiarem radio w miejscu gdzie chcemy go zamontować w aucie,tu różnica jest!,reszta większego znaczenia w dzisiejszej dystrybucji z Chińskiej Republiki Ludowej nie ma.Pomijając radia z dawnych lat, gdzie fakt można było podyskutować o walorach.
    ps. nie kieruje to do kolegi co utworzył post,piszę do ogółu.
  • Poziom 11  
    A może ALAN 199 , ALAN 102 , lub TEDDY ASC . Są w jeszcze w miarę cenach , bo jak widzę nikt nie zna za bardzo MANTY .UNIDEN 520 chyba jest zabroniony do użytku .Proszę o wyjaśnienia i konkretną poradę . Wesołych Świąt !!!!!
  • Poziom 25  
    Z tej trójki co wymieniłeś śmiało mogę polecić ci President Teddy ASC.
    Radio miłe w dotyku jak i w obsłudze,proste w swojej prostocie,a zarazem funkcjonalne i dość przyzwoicie pracuje i jak by nie było :D mimo że z niskiej półki to zawsze President.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Słyszałem w ostatnich komentarzach na necie , że President jest mocno przereklamowany i płaci się w tej chwili za markę , może się mylę bo jestem laikiem ale już nie na jednym forum czytałem takie komentarze ale dzięki za wypowiedź
  • Poziom 11  
    Jak zauważyłeś proszę o opinnie o MANCIE (jak w tytule) , a na forach nie mogę znaleźdź nic o niej .Więc na łamach tego forum szukam użytkowników ,nabywców lub tych co się z tym radiem spotkali , nie tylko w sklepie.
  • Poziom 2  
    Witam kupiłem Cb Radio Manta Talker 02, radio chodzi wyśmienicie wręcz idealnie. Mam do niego antenę Sunkera 75cm, wcześniej przy tej antenie było radio Midland i niestety ale zasięg radia był słabszy. Radio oglądało kilka osób które znają się na tem sprzęcie i stwierdzili że za te pieniądze jest to zestaw idealny, było też testowane na antenie President chyba 75cm i rowniez bez problemów. Radio godne polecenia.
  • Poziom 11  
    Witam do ucho83 . Testowałeś w trasie i mieście, i na jakim zasięgu łapie proszę odpowiedź.
  • Poziom 2  
    Witam sory że dopiero odpisuje ale byłem właśnie w trasie. Sam nie jestem ekspertem wtym sprzęcie ale oglądał je i sprawdzał mój znjomy który naprawde zna się na tym można powiedzieć że jest maniakiem. Radio używam aktualnie sprawdzałem je w prosty sposób odjechałem na jakieś 7 kilometrów od domu a pod domem stał mój brat i poprostu gadaliśmy, zasięg był idealny. Raz pytałem jak mnie słychać i jak daleko to odezwał się koleś jakieś 12 kilometrów odemnie. Znajomy stwierdził że przy większej antenie było by dużo lepiej ale mi to wystarcza. Jeżeli cie naprawde bardzo interesuje zasieg to napisz sprawdze ci jak najdalej pociagnie bo ja ujechałem ok. 7 kilometrów i stwierdziłem że mi to wystarczy.Ciekawostką jest to żemiałem midlanda i on nie łapał na tym odcinku 7 kilometrów maksymalnie jakieś 5km pózniej były szumy. Jak by co to pisz jak bede jechał do pracy sprawdze dokładniej.
  • Poziom 11  
    7 kilometrów powinno starczyć . Interesuje mie zasięg ponieważ latem wyjeżdżamy w kilka samochodów ,no i jeden jedzie szybciej drugi wolniej . Później trzeba się odnaleźdz .
    DZIĘKI KOLEGO SZEROKOŚCI !!!
  • Poziom 12  
    Witam,
    Posiadam to radyjko do jakiegoś miesiąca.
    Wczesniej miałem Midlanda 199-A i w porównaniu do niego ta Manta wypada sporo lepiej.
    Lepszy zasięg, lepsza jakość odbioru i nadawania.
    Na codzień jeżdzę z anteną helikalną Pirat, na długie trasy Sirio ML-145.
    Na ML-145 bajka, super zasięg, tylko nie mieści się w garażach podziemnych i w galeriach handlowych.
    Oczywiście obie anteny posiadam już od dość dawna i na Midlandzie spisywały się odczuwalnie gorzej.
  • Poziom 1  
    Manta ? Porażka. Może trafił mi się bubel. W Chinach prawdopodobnie nie ma żadnej kontroli technicznej. Zakupiłem nowy egzemplarz w sklepie. Podłączyłem do gniazda zapalniczki (12V) tylko błysnęło podświetlenie i po sprawie. Oddałem do reklamacji przez sklep i po 2 tygodniach otrzymałem ze sklepu zwrot gotówki (uczciwy sprzedawca) i radio z serwisu manty z adnotacją " uszkodzona płyta główna z winy klienta - odmowa naprawy". Sprzedawca powiedział, że radio daje mi na pamiątkę bo nie będzie z serwisem prowadził wojny. Z ciekawości dałem radio do znajomego warsztatu. Otworzyli i szok. Przepalona ścieżka druku zasilania i zwarta dioda zabezpieczająca wlutowana katodą do masy. Ścieżkę naprawili, diodę za 80gr. wlutowali i radio się odezwało - niestety częstotliwość nadajnika nie odpowiada rastrom kanałowym i łączność jest niemożliwa. "Polecam mantę i ich serwis"
  • Poziom 11  
    Przepraszam że się nie odzywałem , zakupiłem MANTĘ TALKER 2 i jestem z niej zadowolony do tego antenka SIRIO 75 i starczy . Wcale wyświetlacz nie jest kiepski, normalnie wyświetla . Dla amatora zajebiste radio .
  • Poziom 10  
    Witam!
    Odnośnie cbradio Manta.Trafiło do mnie do naprawy,brak odsłuchu.Po
    otwarciu szok-zero dokumentacji zero możliwości naprawy bez posiadania
    rysunku płyty-może schemat to wtedy metodą:macajewa:może może
    coś się ruszy.Radio jest zablokowane/zaciągnięty SQ/i nic nie daje się
    rozszyfrować.Nadawać nadaje pięknie.Może ktoś z kolegów coś
    pomoże bo ja tu się poddaję pomimo że naprawiam CB od dwudziestu kilku
    lat--od kiedy w Polsce się pojawiły.Pozdr.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za podpowiedzi . Radyjko mam od jakiegoś czasu bardzo dobrze mi się sprawuje .
    Polecam !!!