Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G72-b20EW nie ładuje baterii

15 Gru 2012 00:10 5109 18
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,
    dziś zmagam się z problemem baterii w laptopie.

Oryginalna bateria ni stąd ni zowąd podczas pracy bez zewn. zasilania rozładowała się do ok 10 % był komunikat że bateria słaba i od razu po tym komputer wyłączył się ale nie tak jak zwykle tj. zamykanie systemu itd tylko natychmiastowo wszystko padło. Podłączyłem więc zasilanie i odpaliłem go. Na pasku ikonka baterii była, i komunikat podłączony ładuje 7%, ale po godzinie nadal było 7%. Po kilku dniach bateria padła do 0% i komunikat jaki wyświetlał komputer to podłączony, nie ładuje 0%. Po przeczytaniu kilku forów pomyślałem że po ponad roku czasu po prostu baterię szlag trafił i trzeba wymienić na nową. Kupiłem więc na allegro zamiennik :
    HP G72-b20EW nie ładuje baterii HP G72-b20EW nie ładuje baterii

baterię podłączyłem i wygląda to tak, że laptop działa na zasilaniu, działa również na baterii po odpięciu zasilania natomiast bateria po włożeniu nie jest od razu wykrywalna przez system, po jakimś czasie pojawia się dopiero komunikat podłączono, nie ładuje, korzystać się da ale nie robię tego ponieważ nie chce żeby zeszła do zera i tyle ją widzieli tylko chciałbym coś z tego mieć. Dopowiem, że przy obu bateriach dioda przy wtyku zasilania prądem dziwnie mruga z białego na czerwony (niejednostajnie). Komputer został wysłany do serwisu HP (:/) i wrócił po 2 dniach natomiast jedyne co zrobili to format. Napisali mi jedynie że bateria hp nie jest już na gwarancji. Ktoś mógłby mi pomóc? da się cokolwiek z tym zrobić czy muszę się pogodzić że wydałem 140 złotych na zamiennik który teraz mogę wyrzucić i oswoić się z faktem że ten lapek już bez zasilania z gniazdka nie będzie pracował? Chętnie odpowiem w miarę możliwości na dodatkowe pytania, które mogłyby przybliżyć sprawę i pomóc w ogarnięciu problemu z jakim się zmagam
  • Poziom 24  
    Witam. jak masz możliwość to sprawdz obie baterie w innym laptopie, jak będą dobre to trzeba sprawdzić gniazdo zasilania, miałem podobnie w Toshibie, okazało się gniazdo poluzowane.
  • Poziom 10  
    Niestety nie mam drugiego laptopa żeby sprawdzić :(
  • Poziom 24  
    Spróbuj poruszać wtyczką od ładowarki jak wyłączy sie laptop albo przypadkiem zacznie ładować to będzie wiadome w czym problem.
  • Poziom 10  
    Ale laptop działa i na baterii i na zasilaniu z gniazdka, od mniej więcej 3 miesięcy korzystam z niego tylko przez zasilanie z gniazdka. Problem w tym tylko, że nie ładuje baterii, więc jak już ta nowa bateria się rozładuje z obecnych 87% do zera to już nic z nią nie zrobię ;/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od komputerów
    Tomek10 napisał:

Może ktoś podpowie,mam 2 szt takich laptopów do naprawy....

Co zmierzyłeś?
  • Spec od monitorów
    Sprawdz kol. czy na MB masz takie napisy jak opisano w Link_ tym temacie.

SM pod tę platformę Quanta jest ogólnie_dostępny , zassaj i dokonaj pomiarów.
    Link
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Inne oznaczenie płyty.
    HP G6

Podaj jakie ?
    Podaj co masz za HP G6- ????? (np. G6 -1254)

Potem piszesz o dwóch laptopach HP , ale całkowicie innych HP G6
    Raczej załóż nowy temat, bo będzie sporo zamieszania.
    Seria G6 "chodziła" na Quanta , ale R13/ R23...R53 ... czyli słuszne pytanie jak wyżej (to wytłuszczone)
  • Spec od monitorów
    No skoro masz (piszesz MB: DA0R23MB6D1 ) platforma Quanta R23.

Poniżej fragment układu charger from
    HP Pavilion G4/G6/G7 Series (Quanta R23 rev.1A > MB: DA0R23MB6D1 DA0R23MB6D0 )

Cytat:
    Zasilacz do G6 - środkowy pin do + 19V R=390 kohm

To "chińskie " podróbki dla obejścia orginału.

Pomierz napięcia na pu9(oz8681) pin:1/5/6... ,pq30,pq31 itp. itd
  • Spec od komputerów
    Tomek10 napisał:
    To jest REV.D DA0R23MB6D1

hmm

Masz wszystkie potrzebne info teraz czekamy na wyniki pomiarów.
  • Spec od komputerów
    Tomek10 napisał:
    Układ ładowania naprawiony. Dziękuję za pomoc

Co było przyczyną?