Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - Kiepska jakość przy bardzo dobrym natężeniu

15 Gru 2012 10:15 1851 6
  • Poziom 11  
    Witam zakupiłem antenę DVB-T oraz wzmacniacz do swojego TV (antena kierunkowa tyle wiem) i 26 m kabla antenowego jak mogę wzmocnić jakość dobieranej przezemnie TV ?? Mam jakość złą a sygnał Dobry :/ nie wiem już co robić proszę o pomoc (jeśli zły dział to proszę o przeniesienie ) Dodam że do nadajnika mam 20 km
  • Poziom 23  
    Wzmacniacz przy tej odległości może być niepotrzebny jeśli nie ma żadnych przeszkód terenowych.
    Kabel powinien być czarny do zastosowań zewnętrznych.
    Ustawić dobrze antenę i ma grać.
  • Poziom 11  
    no właśnie tu jest problem bo mieszkam na osiedlu w dodatku na parterze i niby mam te Dobre natężenie ale jakości brak...
  • Poziom 33  
    Podaj siłę i jakość sygnału.
  • Poziom 23  
    Jak parter to musisz poszukać sygnału z odbicia.
  • Poziom 37  
    cichynswp napisał:
    jak mogę wzmocnić jakość dobieranej przezemnie TV ?? Mam jakość złą a sygnał Dobry :/
    Próbować odbioru bez wzmacniacza lub dobrać wzmacniacz o niewielkim wzmocnieniu (~10...15dB). Znaleźć lepsze miejsce dla anteny.

Duża siła sygnału, a brak jakości to bywa właśnie efekt przesterowania wzmacniacza lub odbiornika. Parter, więc i jakość sygnału zwykle jest marna.
  • Poziom 11  
    Stała się rzecz śmieszna bo wykręciłem z anteny ten konwektor (ta część do której się kabel dopina) podłączyłem go w pokoju i bum siła sygnału 97 (dobra) i jakości 2 na 3 kreski (40-60) nie wiem jak to możliwe ale działa