Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"dewasto" czeskie pal z tatry

stanikowski 06 Lut 2005 20:14 3913 5
  • #1 06 Lut 2005 20:14
    stanikowski
    Poziom 12  

Witam mam dewasto z tatry i czciałem je podłączyć ale nie mam schematu i takrze moja wiedza w tym temacie jest niewielka. Dewasto jest do ogrzewania powietrza na rope zasilanie 24V. Widziałem gdzieś pulpit sterowniczy to podobno stacyjka + włącznik. Posiadam juz trafo 24V/20A stałego mysle że wystarczy. proszę o schemat podłączenia lub dokładne wyjaśnienie jak podłączyć. Wentylator ma 2 stopnie prędkości, pompa ma 3 przewody zasilające przez potencjometr + osobno elektrozawór 2 przewody, tyle jestem wstanie odgadnąć.

0 5
  • #2 07 Lut 2005 16:07
    monteros
    Poziom 18  

Witaj popierwsze nie dewasto tylko webasto podrugie jakiego to typu mokre czy suche webasto może jest tam jakaś nazwa na obudowie .Pozdrawiam

0
  • #3 07 Lut 2005 16:31
    stanikowski
    Poziom 12  

Witam przepraszam za błedy. Na webasto na tabliczce znamionowej jest napisane: TK6, Naftove topeni, 6con3, 7000W, 24V/4.5A. I resdzta to chyba numery seryjne.

0
  • #4 07 Lut 2005 18:10
    monteros
    Poziom 18  

Witam nieznam tego modelu ale podejżewam że pompke paliwową masz jeśli jest to mokre webasto to powinieneś mieć jeszcze pompke do wody którą podłącza się szeregowo z obiegiem płynu chłodzącego do pompki paliwowa powinna mieć tylko dwa przewody zasilające tak samo i do pompy wody dwa przewody powiedz czy webasto to posiada oprócz otworu spalinowego i otworu zasysającego powietrze i taka rurka do której podłącza się wężyk od pompki paliwowej jeszcze dwa dodatkowe podłączenia poprostu chodzi mi oto czy jesteś wstanie określić czy to twoje webasto jest mokre czy suche czy było zamontowane w kabinie czy podnią wtedy może coś wymyślimy . Pozdrawiam

0
  • #5 07 Lut 2005 18:26
    stanikowski
    Poziom 12  

Witam nie mam pompki do wody bo gorace powietrze jest wydmuchiwane jako ogrzewanie czyli jak rozumiem jest to suche webasto. Oprócztego mam swiece żarową o symbolu " pal 35.52 on 3,2V i świeca jest przepalona. Odrazu mam pytanie gdzie taką świece moge kupić, no i problem z podłączeniem. U wylotu jest chyba termik lub coś w tym rodzaju a na końcy tj od konca wentylator z 2 predkościami później przekaźniki , świeca żarowa i do tego jest pompka ciśnieniowa. Jesli moge to moze jakieś szybsze info na gg 2033863

0