Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilacz bn44-00213a, samsung le32a551 brak zasilania

esiu5 15 Dec 2012 12:19 6918 5
    esiu5
    Level 1  
    Witam, mam tv, który aktualnie nie jest na chodzie, sprawdziłem zasilacz bn44-00213a i miałem wylany kondensator 150uf, 450V wymieniłem na trochę słabszy bo 150uf/400V wydaje się być bez znaczenia gdyż napięcie na nim to 330V i do tego miejsca wszystko ok, objaw tv jest taki że po podaniu napięcia miga jedynie dioda stand by, i nic więcej na str 6159 zasilanie pływa między GND a Vfb mam od 0,1-4,8V a między GND a Vcc od 11-19V, nie wiem czy to str6159 jest do wymiany czy też może coś innego przed transformatorem mam dwa tranzystory i do bazy tranzystora dochodzi + ale nie chce go podać na transformator tak jakby nie było sterowania proszę o pomoc.
    Hit24
    Level 11  
    Na początek wymieniłbym wszystkie elektrolity po stronie wtórnej i pierwotnej u module zasilania. Posprawdzaj też bezpieczniki smd w module inwertera.
    mirex
    Level 43  
    esiu5 wrote:
    i miałem wylany kondensator 150uf, 450V

Hmm.. dużo widziałem, ale wylanego elektrolitu z tych kondensatorów nie. Zawsze jest ten pierwszy raz podobno. ;)
    esiu5 wrote:
    wymieniłem na trochę słabszy bo 150uf/400V wydaje się być bez znaczenia gdyż napięcie na nim to 330V

Nooo, gratulacje się należą, faktycznie to nie ma znaczenia! ;)
    esiu5 wrote:
    objaw tv jest taki że po podaniu napięcia miga jedynie dioda stand by

Skoro miga, to jakieś napięcia z tego zasilacza wychodzą! Może byś sprawdził jakie?
    Może byś poznał aplikacje i zasadę działania układów scalonych w tym zasilaczu?
    Może byś zerknął do schematu?

A najpierw popraw tytuł tematu i treść postu tak, aby były zgodne z zasadami pisowni i zasadami działu TV.
    fredaelsadany
    Level 9  
    CZEŚĆ
    Nowy członek
    Spróbuj obraz będzie rozwiązać ten problem.
    Poznałem dokładnie problem i rozwiązać go w ten sposób
    Dzięki
    fredaelsadany
    zasilacz bn44-00213a, samsung le32a551 brak zasilania
    Gienek
    Level 37  
    Miałem przypadek jak w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19233943#19233943
    Moja naprawa polegała na wylutowaniu kondensatora 150uF/450V i jego sprawdzeniu. Okazał się być sprawnym, więc tylko wyczyściłem okopcenie po eksplozji kondensatora 2,2nF/1kV. Wymieniłem zworki (jedna była przepalona), wyczyściłem płytę po wybuchu kondensatora, wlutowałem kondensator 2,2nF/1kV, wlutowałem kondensator 150uF/450V (ten, który wylutowałem) i wymieniłem bezpiecznik FP801S (6,3A/250V), który okazał się być spalonym.
    Po tych czynnościach telewizor ożył i dobrze mu się wiedzie :D