Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyważarka do kół - hofmann geodyne 85 z 1986r - błąd e74, brak napędu

15 Gru 2012 13:15 4464 3
 • Poziom 20  
  Witajcie, rozmawiałem z wujkiem który ma wyważarkę hofmann geodyne 85. Została uszkodzona w czasie burzy. Wyważarka wyświetla błąd E74 i nie napędza silnika. Sam silnik jest sprawny bo można go załączyć ręcznie zwierając stycznik. Na płytce sterownika który wygląda podobnie (różnica w niektórych scalakach - to zdjęcie płyty z geodyny 45 ) jak w zdjęciu poniżej przestrzelony był układ Darlington (SN75468N) który został wymieniony. Obok jest opornik scalony 898-3-R100K który przemierzony we wszystkie strony pokazuje 100kΩ.
  Tutaj http://geodyna45.blogspot.com/2009/07/es-geht-weiter.html ktoś pisze coś na ten temat ale po niemiecku - tłumaczenie google jest mało zrozumiałe.
  Tutaj instrukcja serwisowa http://www.jmc-autoequip.com/manuals/Hofmann-40-60-80Series.pdf wg. której należy sprawdzić optoelektronikę, przekaźnik czy połączenia taśmowe. Od strony elektrycznej wujek poprosił elektryka który sprawdził styczniki, i elementy prądowe i jak twierdzi - są sprawne.

  Jeśli ma ktoś z takim sprzętem do czynienia i wie jak to naprawić, posiada częsci zamienne, albo wie gdzie ich szukać - proszę o pomoc.
  Wyważarka do kół - hofmann geodyne 85 z 1986r - błąd e74, brak napędu
 • Poziom 12  
  Mac3k Piszę, gdyż mam podobny problem z geodyne 30. Wyważarka startuje, po czym od razu zwalnia stycznik napędu, nie włącza hamulca i nie podaje wyniku. Zmostkowałem stycznik zamknięcia pokrywy, sprawdziłem napięcia - wszystko wygląda w porządku. Podejrzewam układ kontroli kierunku obrotów, gdyż po naciśnięciu START i zwolnieniu się stycznika obrotów, naciśnięcie STOP powoduje rozkręcenie się silnika w przeciwnym kierunku (również chwilowe).
  Brak błędów na wyświetlaczu. Jeśli dysponuje ktoś szczegółowym schematem urządzenia - proszę o pomoc.