Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 nie podaje benzyny

vampaus 15 Gru 2012 13:44 2475 3
  • #1 15 Gru 2012 13:44
    vampaus
    Poziom 6  

Witam. Mam problem z podawaniem benzyny w samochodzie
    Samochod
    Peugeot 306 1.6 1999r Benzyna + LPG sekwencja
    Wtrysk wielopunktowy Bosch Mp 5.1

Samochód nie może odpalic. Sprawdzałem czy pompka pompuje paliwo do listwy wtryskowej i paliwo leciało. Po włożeniu przewodu do listwy silnik na chwile zapala i zaraz gasnie. Przy ponowej probie odpalenia pomka juz nie pracuje.
    Gdy zaczne krecic troche dłużej to silnik tak jakby chciał odpalic. Dodam jeszcze że pompki prawie wogole nie slychac mimo ze paliwo leci

Czy przyczyna leży w pompce? Pompka daje za mało paliwa do listwy i wtryski nie rozpylaja .
    Czy może przyczyną sa wtryski. Nie znam sie na tym ,czy może cos być zapchane w llistwie? Nie wiem czy ma to cos wspolnego ale dodam że samochód ostatnio zaczał palić bardzo duzo gazu .
    Samochód dzien wczesniej jeszcze odpalał i chodził normalnie
    Jeśli macie jakies pomysły to bardzo prosze o pomoc

1 3
  • #2 15 Gru 2012 13:57
    1078231
    Usunięty  
  • #3 15 Gru 2012 13:58
    rabbit2
    Poziom 19  

Cześć . Sprawdzałeś filtr paliwa ? To żę paliwo leci z przewodu to nie znaczy że pompa jest ok . Ja miałem kiedyś tak w fiacie ze paliwo leciało , pompka chodziła ale nie dawała odpowiedniego ciśnienia . napisałeś "Przy ponowej probie odpalenia pomka juz nie pracuje" , ale dlaczego nie pracuje ??? nie dochodzi do niej napięcie , czy mechanicznie stoii . Często pompy siadają jak się jeździ na LPG i nie dba o odpowiedni poziom benzyny w baku . Pomimo żę jeździsz na lpg to pompa paliwa cały czas pracuje i pompuje paliwo do listwy wtryskowej i wraca z powrotem do baku . Brak benzyny sprawi że pompa sie zatrze .

0
  • #4 15 Gru 2012 14:08
    vampaus
    Poziom 6  

Własćiwie to wprowadziłem was w bład , bo pompka chyba pracuje. Napiecia nie mierzyłem ale przy odłaczonym przewodzie paliwowym paliwo pompowało cały czas, gdy włożylem do listwy i zapaliłem silnik zaskoczył i zaraz zgasł, ale przy ponownej próbie zapalenia już nie zaskoczył. W kazðym badz razie chyba oddam do mechanika ,bo cisnienia nie mam jak sprawdzic.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo