Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mało fps w grach ,co wymienić ?

15 Gru 2012 16:41 7320 12
  • Poziom 7  
    Witam !
    Ostatnio grałem sobie w Planetside 2 z nowymi kośćmi ram ,wszystko ładnie śmiga już się nie zacina , ale mam małą liczbę FPS (30-20) . Chciałbym więc się zapytać jakie części komputera wymienić aby zwiększyć FPS , słyszałem od kolegi że albo procesor albo kartę graficzną (Nie jest pewien , nie jest informatykiem) , więc podaje tutaj owych części modele :
    Procesor : AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor
    Karta graficzna : ATI Radeon HD 5750
    Które z wyżej podanych wymienić aby zwiększyć FPS ?
    Pozdrawiam !
    Loper543210.

Popraw interpunkcję!
    [jankolo]
  • Poziom 27  
    Wrzuć screen'y z programu CPU-Z.
    Wymień kartę graficzną.
    Jakim budżetem dysponujesz na wymianę?
  • Poziom 12  
    Nie napisałeś jaka dokładnie karta graficzna, podanie serii nie wystarczy.
  • Poziom 7  
    Arteko77 napisał:
    Screnny z CPU-Z.
    Karte graficzna wymien.
    Ile max kasy na wymiane ?

Mało fps w grach ,co wymienić ?
    Max kasy to z 200 zł (Oczywiscie za 1 część) .
    Pozdrawiam !
    Loper543210.
  • Poziom 37  
    Jak chcesz mieć więcej fps to zacznij od wyłączenia Cool and Quiet bo to powoduje skakanie częstotliwości Cpu EW. Można użyć K10STAT i samemu ustalić że pełne taktowanie wskakuje przy obciążeniu powyżej np.20% (oczywiście wcześniej należy wyłączyć funkcję CnQ) oraz przy okazji zrobić undervolt. Drugim elementem jest grafika tutaj można się pokusić o podkręcanie budżet przeznaczyć możesz na dobry radiator (accelero twin turbo/s1 plus z wentylatorem 120mm).Oczywiście uprzednio podaj zasilacz.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jaki zasilacz?
    Sprzedaj kartę, procesor "ujdzie", chociaż, można pokusić się o sprzedaż procesor+płyty i kupienie / dołożenie do Taniej płyty na MGA1155+ Intel G550/860 (ale lepszym wyborem będzie w pierwszej kolejności zmiana grafiki)

nie zapomnij podać marki i modelu zasilacza.
  • Poziom 7  
    pawelr98 napisał:
    Jak chcesz mieć więcej fps to zacznij od wyłączenia Cool and Quiet bo to powoduje skakanie częstotliwości Cpu EW. Można użyć K10STAT i samemu ustalić że pełne taktowanie wskakuje przy obciążeniu powyżej np.20% (oczywiście wcześniej należy wyłączyć funkcję CnQ) oraz przy okazji zrobić undervolt. Drugim elementem jest grafika tutaj można się pokusić o podkręcanie budżet przeznaczyć możesz na dobry radiator (accelero twin turbo/s1 plus z wentylatorem 120mm).Oczywiście uprzednio podaj zasilacz.

Próbowałem podkręcać karte graficzną 3 programami , w 2 (Powerstrip RivaTUNER) w ogóle nie da się podkręcić (Szare suwaki którymi nie da się ruszać) mimo to że wykryło kartę graficzną , a w 3 (ATITool) występuje błąd z suwakami . Nie wiem jakim programem to zrobić , zna ktoś jakiś dobry programy do podkręcania który obsłuży moją kartę :\ ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jaki zasilacz? nie wiem czy wiesz ale to najważniejszy podzespół w komputerze i bez niego nic Ci nie doradzimy.
  • Poziom 7  
    Mój zasilacz to:
    Be Quiet !
    Pure Power
    BQT L7-530W
    PS.
    Sorka że tak długo zwlekałem z odpowiedzią , ale miałem małą przerwę .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zasilacz Ok, wystaw kartę na allegro, za ok 200zł powinna się sprzedać, i kupić HD7770 i będziesz zadowolony.
    Sam miałem Athlona 640 x4 i nie narzekałem, więc jak wymienisz grafikę to odczujesz duży przypływ mocy ;)
  • Poziom 7  
    zieloczek100 napisał:
    Zasilacz Ok, wystaw kartę na allegro, za ok 200zł powinna się sprzedać, i kupić HD7770 i będziesz zadowolony.
    Sam miałem Athlona 640 x4 i nie narzekałem, więc jak wymienisz grafikę to odczujesz duży przypływ mocy ;)

Dzięki za pomoc ;) !
    Co do karty :
    Ja czegoś tutaj nie rozumiem , przecież ta karta ma tyle samo pamięci co HD5750 , czym się różni ? Wiem że jestem laikiem ale w czym jest ona lepsza ? Mógł bym prosić o szybkie wytłumaczenie ? I na ile lat mi mniej więcej posłuży ?
    Pozdrawiam !
    Loper543210.

Popraw we wszystkich swoich postach interpunkcję. Więcej razy nie będę prosił.
    [jankolo]
  • Poziom 38  
    Pamięć jak i specyfikacja nie jest wyznacznikiem "mocy" danego podzespołu (w tym przypadku GPU). Ja mam HD7850 z 1Gb pamięci i nie narzekam. Zazwyczaj jest tak, że im wyższy model tym zwiększona wydajność (lecz zdarzały się takie przypadki HD6850/70 i HD5850/70 gdzie te starsze były wydajniejsze).

Po zmianie obecnej grafiki na 7770 wydajność poprawi się w dużym stopniu.