Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - kontrolka silnika

werka46 15 Gru 2012 17:02 4899 2
  • #1 15 Gru 2012 17:02
    werka46
    Poziom 7  

Mam wielkie nadzieje na pomoc. po vectrze mam teraz peugeot 206 1.1 rocznik 2004 i wielki problem. Po odpaleniu silnika od razu zapala mi się kontrolka silnika. Dla tych co są najmądrzejsi... tak byłam na odczycie komputerowym
    i ......... nic.
    Błędów żadnych nie ma, wszystko jet ok niby. Nie przejmowałam się więc zbytnio ale do niedawna, ostatnio zapaliła się też kontrolka poduszki powietrznej więc dwie pomarańczowe kontrolki już trochę martwią. Oprócz tego, nie wiem czy to ma znaczenie ale co tydzień wymieniam też żarówki, powiedzcie mi co to może być?
    Może jakiś kabelek albo bezpiecznik albo wtyczka, help?

0 2
  • #2 15 Gru 2012 17:51
    czajkagor
    Poziom 13  

Świeci kontrolka to znaczy jest błąd. A ostatnio samochody mają dość dużo elementów, które mogą powodować świecenie kontrolki i ciężko odgadnąć co jest nie tak. Moja propozycja jest taka jedź w inne miejsce celem odczytania błędów czy diagnozy problemu (najlepiej do kogoś z serwisówką). A potem możemy próbować pomóc w usunięciu usterki.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do żarówek zmierz napięcie ładowania.

0
  • #3 15 Gru 2012 17:59
    kybernetes
    Poziom 39  

Werka46, trzeba jechać do warsztatu, który posiada odpowiedni sprzęt, dedykowany do tego pojazdu. Kontrolka się świeci - znaczy defekt jest.

0