Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Salus Thermo 091 - Czy mogę go wyłączyć ?

Blase123 15 Gru 2012 17:03 2706 6
  • #1 15 Gru 2012 17:03
    Blase123
    Poziom 2  

Witajcie. Pisze w nadzieji, iż znajdę tutaj odpowiedz na zapewne bardzo proste dla Was pytanie.

Otóż zainstalowano u mojej mamy w domu piec gazowy dwufunkcyjny, który ogrzewa wodę w kranach oczywiście oraz ogrzewa wodę w instalacji grzejnikowej.

Do pieca tego zainstalowano sterowanik Salus Thermo 091.
    Zalaczona instrukcja stanowi właściwie o wszystkich jego funkcjach i programach.

Pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi jest dość proste:
    Czy mogę wyłączyć w jakiś sposób sterowanie piecem przez ww sterownik tak, aby grzejniki regulować wyłącznie zaworami na grzenikach? Czyli przejść na całkowicie manualne sterowanie temperatura w domu?

Pozdrawiam. Dziękuje za odp.
    Tomek

• #2 15 Gru 2012 18:53
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Oczywiście, ustaw na regulatorze stałą temperaturę niemożliwą do osiągnięcia ... np. 30 lub 35 °C.

• #3 15 Gru 2012 21:03
    Blase123
    Poziom 2  

Dziękuje, to faktycznie strasznie proste.

• #4 16 Gru 2012 10:31
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Proste tylko nie wiem czemu tak ktoś chce sterować kotłem mając regulator....

• #5 16 Gru 2012 10:56
    Blase123
    Poziom 2  

Sterownik jest w pomieszczeniach gdzie temperatura jest możliwa do utrzymania. Jest jednak jeden pokój, zimny i ciemny gdzie wymaga dogrzewania. Kiedy w pozostałych pokojach jest już np 20 stopni i sterownik wyłączy piec bo taki miał nastaw, to w tym zimnym pokoju jest np. 16 stopni.

• #6 18 Lut 2014 19:57
    trivon
    Poziom 8  

To może ja sie dołącze do tego wątku... mam ten sam problem. I niby sprawa prosta - nastawić termostat na temperaturę nie do osiągnięcia... Tylko mam wątpliwość co do tego, jak takie ustawienie wpłynie na piec? Jeśli mam go ustawionego cały czas np. na 3 poziom grzania (do tej pory, jak nie mialem termostatu, włączałem i wyłączłem ogrzewanie ręcznie) i działa termostat, który sam włącza i wyłącza piec, to jak sam piec zachowa się jak nastawię wysoka temperaturę termostatu.
    Mówiąc wprost - czy jak termostat będzie ustawiony na temepraturę niemozliwą do osiągnięcia to czy mogę sam swobodnie, ręcznie sterować poketłem ustawienia temperatury na piecu? Nic sie wtedy nie stanie złego z piecem albo termostatem? Myślałem o jakimś innym sposobie wyłączenia termostatu np. wyjęcie po prostu baterii, ale tez nie wiem, jakby sie zachowały oba urządzenia. Stąd pytanie do kogoś....

• #7 18 Lut 2014 20:05
    FOSGEN1
    Poziom 27  

A nie prościej całkowicie odłączyć regulator od kotła?

Skoro nie chcesz to zrób jak radzono dwa lata temu. Kocioł będzie działał jak by nie było regulatora, więc nic mu się nie stanie. Tak samo z regulatorem.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo