Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer wielozadaniowy w cenie 8000-9000 zł

pawel4325 18 Gru 2012 10:12 9675 115
  • TermopastyTermopasty
    pawel4325
    Poziom 23  
    A np jak są dodatkowe wentylatory u góry w obudowach czy z boku to czy one są pod płytę główną podpinane czy bezpośrednio pod zasilacz ? Dlatego pytam bo np. one mają stałe obroty a nie tak jak wentylator procesora/karty graficznej regulowane. W sumie będę patrzył jak jest w moim porównywał i na youtube/google, ale nie zaszkodzi się upewnić :)
    pawel4325
    Poziom 23  
    A tak pytając te kable są do zasilacza bezpośrednio czy raczej do płyty głównej ? Te oczywiście od dodatkowych wentylatorów.
    okokpopo1
    Poziom 35  
    I niektóre zasilacze mają wejście do wentylatorka :D
  • TermopastyTermopasty
    kuch_arc
    Poziom 14  
    Raz,
    jak uważasz, ja mam 128GB i dysk full, mam tylko jedną grę. Nie wiem jakich programów używasz, ale moje zajmują najwyraźniej trochę więcej niż Twoje w takim wypadku. Mam też 16GB maszyny wirtualne, ale dalej mam 100GB zapchanych. Może dlatego, że ja mam laptopa, i muszę tam mieć wszystko a Ty możesz mieć dyski talerzowe pod dane (ja mam zewnętrzny dysk 500GB). W każdym bądź razie do tego SSD powinieneś dorzucić 4x1TB w RAID10 albo 2x2TB w RAID1 jeśli będziesz miał SSD256GB, najlepiej Seagate Constellation 645

Dwa,
    nie kupuje Vertexa. W zasadzie nie kupuj nic innego niż Samsung 830/840, ale w szczególności nie kupuj dysków OCZ, niezależnie od tego czy już wyszli z dołka z wydajnością, to zwroty z powodu usterek i DOA to ponad 9%.... nie warto się meczyć, Samsung/Intel mają ten odsetek mniejszy niż 1%, Intel chyba nie przekracza w tej chwili 0,5%.

Trzy, wentylatory - możesz sobie kupić taki panel z pokrętłami, który będzie sterował prędkością podłączonych wentylatorów zmieniając podawane napięcie.

Cztery, ten wątek jest na poważnie, czy tak dal jaj ?
    pawel4325
    Poziom 23  
    Akurat powtarzam że te 4 dyski co mi polecasz odpada. Ale dlaczego tutaj użytkownicy polecają tam OCZ a ty odradzasz ? Teraz mi się robi taki mętlik w głowie.
    okokpopo1
    Poziom 35  
    Odsetek zwrotu jest większy bo są tańsze i więcej ludzi ich kupuje. A na intela nikogo nie stać dlatego jest mały odsetek zwrotu.
    kuch_arc
    Poziom 14  
    polecam poczytać http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/
    na pierwszej stronie wątku FAQ o dyskach SSD - co kupić itp.

No nie wiem czy OCZ tak wiele ludzi kupuje... wśród moich znajomych nikt nie ma OCZ, bo jak się dwa popsuły te 2 lata temu, to już nikt ich nie chce za bardzo

Samsung , potem Intel/Crucial.... Vertex 4 jest już na Marvelu, więc jest OK. Wszystko wcześniej z OCZ - nie kupować. Popatrz też na to z tej strony - jeśli masz tego SSDka, z którego bardzo ciężko odzyskać dane jeśli się zepsuje, to chyba lepiej kupić sprawdzoną konstrukcję niż potem płakać?

Dodano po 15 [minuty]:

To fakt, jest tańszy, ale ja i tak bym nie kupił. Nawet jeśli robię backup co trzy dni na dysk zewnętrzny, to szkoda mi stracić dwa dni pracy. Jeśli kolega kupuje kompa do zabawy, to w sumie nie ma znaczenia. Nie pamiętam już teraz początku wątku, ale chyba jakaś praca ma się na nim odbywać.... więc tak jak mówię - kwestia oszacowania ryzyka.

180GB Seira 520 od Intela kosztuje niecałe 600 zł..... i jest to dysk, który montuje się w serwerach bez obciążenia bazami danych albo o małym obciążaniu przy OP20%. Samsung 830 256GB - trochę więcej My montujemy Samsungi jako dyski systemowe w kontrolerach wideo, od prawie 4 lat nie ma ani jednego uszkodzonego....a Kingstony/OCZy i inne badziewia wracały nie raz, głównie 30/32GB
    pawel4325
    Poziom 23  
    No nie mogę tego 840 tak znaleźć na morelach a nie wiem czy to jest to samo co to:

Code:
    http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-mz-7td120bw-530934/

A jak to nie to możesz dać link do jakieś aukcji gdzie jest pokazany konkretnie o którym mówisz, mi chodzi o model o pojemności 120GB nie większy.
    pawel4325
    Poziom 23  
    Jeszcze się zastanowimy bo to w sumie 150 zł różnicy a różnica będzie, bo też ostatnio mam mały problem z finansami i nie wiem czy się to nie wydłuży, zobaczymy :)
    kuch_arc
    Poziom 14  
    faktycznie panu ten everex 4 ale to możesz szukać samsung 830
    pawel4325
    Poziom 23  
    No dzięki za informację teraz już mam pogląd na sytuację dysków SSD to się orientuje, a i tak naprzód nie wiem cze nie kupie 75% podzespołów bo nawet nie tyle chodzi o tą kasę bo też chcę zobaczyć jak to w praktyce wyjdzie jak np. kupię obudowę, płytę, procesor, grafikę.
    pawel4325
    Poziom 23  
    No to tak. Znajomy załatwi większość części (bez zasilacza) z jednej hurtowni więc będzie dobrze, tylko co do dysku twardego głównie mają same Greeny i mam dwa dylematy, bo wiadomo zawsze ostateczność skądś tam, ale myślałem czy brać może o 1TB pojemności bo są takie Blacki i w zamian za to 256GB SSD tego Vertexa 4, czy może brać dysk WD Nas (czerwony) który jest pod serwery co o tym myślicie ?

A i co do zasilacza, widzę tylko na allegro tego ten polecany czyli Corsair TX750M:

Code:
    http://allegro.pl/corsair-zasilacz-tx750m-80plus-bronze-750w-140mm-i2877958336.html

Wiem że allegro to ostateczność dlatego pytam czy może da się zdobyć po jakiś sklepach ?
    pawel4325
    Poziom 23  
    A nie wiem, ale nawet na stanie mieli dla przykładu 1TB WD Nas Red, dlatego zobaczymy. Co do zasilacza on mi pokazywał na stronie hurtowni zasilacz 750W Corsaira który był droższy od TX750V2 ale ani to nie był HX ani TX750M tylko jeszcze coś innego i też był modularny, tylko taki miał jakby inny wygląd kabli i nie mogę kapnąć się co to było. Bo jak się okaże że nie ma tego HX u nich na hurtowni to w ostateczności brać lepiej z Allegro TX750M czy ten z tego sklepu co ty poleciłeś ? Na zasilaczu nie chcę tam stówki oszczędzać bo wiem że tym można dużo zawalić a za miesiąc max dwa dokupuje drugą grafikę.
    okokpopo1
    Poziom 35  
    Ten co ja ci podałem ma aż 84 miesięcy gwarancji więc też to świadczy o jakości.
    pawel4325
    Poziom 23  
    Właśnie jak popatrzyłem na kabel to tak jak by wyglądał jak tamten też cena 550 zł zbieżna to może ten, bo jak by się okazało że to ten to lepiej żeby mi wziął raz że zapłacę raz za przesyłkę z jednej hurtowni, a dwa mam parę procent taniej.
    pawel4325
    Poziom 23  
    Po dzisiejszej rozmowie wywnioskowałem że lepiej na nowy rok składać z różnych względów wewnętrznych w hurtowniach i fakt tego że ceny spadną. Ponadto na tą chwilę taki zestaw złożyłem z uwzględnieniem zasilacza HX:

Komputer wielozadaniowy w cenie 8000-9000 zł

Co do dysku możliwe że zamiast 120GB weżnę 256GB OCZ bo cena jest 100-150 zł droższy a zawsze parę gier by mógł wgrać, a co do twardziela możliwe że Reda weżnę. Co do grafiki będzie mała różnica że nie będzie Flex OC Boost tylko OC Boost, lecz były dwie wersje do wyboru wziąłem tą o 20 zł droższą bo ma jeden zegar chyba o 70 mhz podkręcony jakoś tak.

Takie drugie pytanie, jeśli bym dokupował za jakiś czas HD7950, czy musi to być identyczna (jeśli chodzi o taktowanie) czy jak by z losowych powodów wziął o innym taktowaniu czy by to mogło nie współgrać na tej płycie głównej ?
    okokpopo1
    Poziom 35  
    Mogą być o innych taktowaniach ale i tak będziesz musiał ustawić takie same taktowanie. Dlatego lepiej 2 takie same.
    pawel4325
    Poziom 23  
    Aha, no ale zapiszę sobie charakterystykę tej co kupię żeby po tym szukać potem.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    okokpopo1 napisał:
    Mogą być o innych taktowaniach ale i tak będziesz musiał ustawić takie same taktowanie. Dlatego lepiej 2 takie same.

A to dlaczego? Przecież to nie RAMy, każda karta może chodzić jak chce, ale duże różnice wydajności pomiędzy kartami odbiją się na nierównych czasach wyświetlania klatek, co z kolei skutkuje niemiłym uczuciem braku płynności obrazu pomimo wysokiej ilości wyświetlanych klatek na sekundę.
    pawel4325
    Poziom 23  
    Im bliżej zakupu tym bardziej nie wiadomo co brać :) Zastanawiam się teraz na jedną rzecz chodzi teraz o dysk SSD czy brać taki Samsunga 128GB:

Code:
    http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-2-5-128gb-sata-iii-830-80k-iops-520-320-mb-s-notebook-kit-7mm-mz-7pc128n-eu-427807/

Czy taki OCZ Vertex 4 128GB:

Code:
    http://www.morele.net/dysk-ssd-ocz-vertex4-128gb-sata3-2-5-mlc-vtx4-25sat3-128g-464589/

Jeśli chodzi o ceny różnicy nie ma kolosalnej a były różne opinię tutaj, a przed kupnem (3 stycznia) wolę się upewnić).
    okokpopo1
    Poziom 35  
    Ocz chyba lepszy i niby szybszy.
    pawel4325
    Poziom 23  
    To OCZ weżnę bo i tak i tak od samego początku mi doradzali.