Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xsara picasso 2.0hdi - auto kopci na czarno

15 Gru 2012 17:36 5760 4
  • Poziom 2  
    witam!!!
    mam od niedawna xsare picasso i pojechałem na myjnie odkurzyć i umyć auto i umyłem silnik i komore silnika i cytrynka zaczęła strasznie na czarno kopcić co się dzieje bo nie mam pojęcia!!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Turbina (lub jej sterowanie) albo wtryski. Możesz też sprawdzić czy filtr powierza nie zalał się wodą.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Spoko, to normalne - tych silników się zasadniczo w ten sposób nie myje, więc jak padł po tym zabiegu to nie ma się czemu dziwić. Masz więc nauczkę na przyszłość. Z Twojej reakcji widzę, że sam nie dasz rady tego naprawić więc teraz już tylko mechanik niestety...

PS: porad kolegi powyżej raczej nie bierz na serio.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    a na serio mozesz wziasc - sprawdz czy do wtyczki komputera nie dostala sie odrobina wody, zobacz czy strumien wody nie spowodowal ze spadl wezyk do/od sterowania turbo lub jakas wtyczka nie wysunela sie z gniazda, a tak ode mnie na przyszlosc zaloz sobie dodatkowy przewod z masa do komputera w komorze silnika-oczywiscie, komputer ma byc dobrze zamocowany, bylo kilka problemow z picasso hdi, problemy z odpalaniem, zanikaniem pradu w czasie jazdy itp.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich juz po swietach.ale mam dodra nowine wzwiazku z tym zalaniem silnika woda.odlaczylem akumulator na cala Noc to rano jak zaszedlem do auta to skasowal sie blad na wyswietlaczu juz po odpaleniu auta zauwazylem ze nie ma zmiany w pracy silnika i podjechalem pod komputer po podlaczeniu pokazal sie blad na komputerze. Naprawa byla blacha poniewaz samochod od czasu zalania pracowal w trybie awaryjnym bo rozlaczyl sie czujnik walu znajdujacy sie w skrzyni biegow jest umieszczony od strony sciany grodziowej aby sie do niego dostac wyjalem filtr powietrza i jest w tym momecie dojscie do tego czujnika. Po wysunieciu wsuwki i wcisnieciu jej ponownie auto zaczelo pracowac jak przed kapiela czyli juz bylo wporzadku. Wiec mam ja nauczke a pozostali maja dobry przyklad aby nie myc komory silnika tych samochodow. Dzieki za dobre wskazowki i rady.pozdrawiam i zycze szczesliwego nowego roku!!!!!! :D :D