Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C8180 - Błąd :0xc19a0005

andrzejf14 15 Gru 2012 18:38 1500 1
  • #1 15 Gru 2012 18:38
    andrzejf14
    Poziom 15  

Witam.
    Pół roku temu zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP C8180 . Ostatnio przy próbie wydruku na ekranie pojawił się komunikat : Błąd systemu tuszy, Nie można drukować . Błąd :0xc19a0005. Tusze cały czas były te same i orginalne oczywiście. Próbowałem wykonać wszystkie czynności jakie zaleca HP lecz bez skutku. Błąd cały czas występuje. Drukarka oczywiście jest na gwarancji i HP przysłali mi nową ( co prawda inny model C309a) a ten mi został gdyż HP nie zabiera starych urządzeń. Chciałbym spróbować naprawić to urządzenie gdyż kosztowało mnie prawie 1000 zł. Próbowałem zresetować hardware failure status lecz niestety błąd powraca. Semi-full i partial reset nie pomógł. Trochę poczytałem w googlach i na jakiś forach czego może dotyczyć problem. Oczywiście problem dotyczy głowicy. Kilka osób pisało że zdarzało im się że papier się zaciął pod karetką i ją blokował i ten błąd się wyświetlał. Rozebrałem całą drukarkę, wyjąłem karetkę ale tam żadnego kawałka papieru , wszystko czyste. Wyczyściłem enkoder ten paskowy i kołowy lecz to nie pomogło.
    W elektronice karetki brak jakich kolwiek uszkodzeń przynajmniej tak na rzut oka , brak zimnych lutów.
    Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę tego czy tylko serwis ?
    Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

P.s
    Dodam jeszcze że głowica chodzi w tą i druga stronę bez problemu, dopiero jak dojedzie tam do swojego miejsca wyskakuje błąd. Gdy włączę wyrównywanie głowicy to wyskakuje mi komunikat że karetka się zablokowała i prosze usunąć blokadę. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby papier się gdzieś zablokował. Karetka przesuwa się lekko.
    Gdy odłącze jedną tasiemkę od głowicy , przy płycie głównej ( tą mniejszą) to po uruchomieniu wyświetla się błąd 0xc19a0002

0 1
  • #2 15 Gru 2012 22:22
    endriuf
    Spec od drukarek

andrzejf14 napisał:
    Dodam jeszcze że głowica chodzi w tą i druga stronę bez problemu, dopiero jak dojedzie tam do swojego miejsca wyskakuje błąd

Miałem taki w innym modelu. Pomogła wymiana głowicy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo