Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technisat s2 - Jest do tego dekodar jakaś przestawka MPEG-4?

Film95 15 Gru 2012 19:05 1140 10
  • #1 15 Gru 2012 19:05
    Film95
    Poziom 10  

Mam dekoder Technisat digit s2. Czy można do niego dokupić jakieś urządzenie do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?

0 10
  • #2 15 Gru 2012 19:15
    irekr
    Moderator

Nie ma takiej możliwości.
    To dekoder satelitarny, naziemnej nie ugryzie w żaden sposób.
    Jedyne co można dokupić to oddzielny dekoder DVB-T.

0
  • #3 15 Gru 2012 19:26
    Film95
    Poziom 10  

irekr napisał:
    Nie ma takiej możliwości.
    To dekoder satelitarny, naziemnej nie ugryzie w żaden sposób.
    Jedyne co można dokupić to oddzielny dekoder DVB-T.

Kiedyś chyba widziałem na allegro takie przystawki, ale mogę ich już znaleźć.

Wiem, że to dekoder satelitarny, ale są też takie dekodery sat, które odbierają telewizje cyfrową naziemną, więc myślałem, że są jakieś "cudeńka" do tego modelu.

0
  • #4 15 Gru 2012 19:38
    irekr
    Moderator

Sa takie dekodery, mam nawet kilka. Ale po pierwsze zawierają dekoder DVB-T z MPEG4 - Twój ma tylko MPEG2.

Zewnętrzny dekoder DVB-T kosztuje juz około 100 zł.
    To co masz jeszcze podziała jako odbiornik DVB-S, przynajmniej do czasu zlikwidowania przekazu satelitarnych w MPEG2.

0
  • #5 15 Gru 2012 19:45
    Film95
    Poziom 10  

A są plany likwidacji przekazu w MPEG2? :D Jakieś terminy? :D

A może powinienem pomyśleć raczej o zmianie dekodera satelitarnego do odbioru kanałów tnk z możliwością odbioru cyfrowej telewizji naziemnej?

0
  • #7 15 Gru 2012 19:54
    irekr
    Moderator

Nie ma "planu likwidacji DVB-S", natomiast technika idzie do przodu i zamiast DVB-S coraz częściej transpondery sa zajęte transmisjami DVB-S2 z MPEG4. Popatrz na stronę www.lyngsat.com ile teraz leci MPEG4...

Zakup dekodera z MPEG4 - czyli DVB-T i DVB-S2 z MPEG4 jest naturalnym procesem zmiany. Przekazy HD z satelity są nadawane wyłącznie w MPEG4 i DVB-S2, bo inaczej się nie da...

Ja mam kilka dekoderów "combo", najtańszy jaki mam to coś takiego:
    http://www.dipol.com.pl/tuner_ferguson_ariva_150_combo_dvb-s-s2_dvb-t_A99385.htm
    Jest tez coś takiego:
    http://www.euro.com.pl/tunery-telewizji-satelitarnej/opticum-iti-hd-x8-combo.bhtml#opis
    ale nie ma złącza eth do dołączenia internetu.

Na forach internetowych znajdziesz więcej informacji.

0
  • #8 15 Gru 2012 20:06
    Film95
    Poziom 10  

hmmm, może trzeba to przemyśleć, bo faktycznie wszystko idzie do przodu i coraz więcej jest kanałów HD satelitarnych, których na moim sprzęcie nie mogę oglądać... nie mam też sprzętu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej...
    Proponowany przez Ciebie sprzęt oferował by to wszystko i nie traciłbym obecnie opłacanych kanałów tnk SD.

0
  • #9 15 Gru 2012 20:15
    irekr
    Moderator

Sam musisz wszystko sobie policzyć i sprawdzić.
    Nie używałem nigdy TNK, zawsze "jechałem" na abonamencie C+. I nie powiem Ci czy TNK działa w takim Combo co mam.
    Kol. fidotp podał tutaj jedno z rozwiązań, warto i taką opcję przeanalizować.

Ja na swoim abonamencie mam m.in. Ale Kino HD i TVN7 HD, Planete HD, szkoda że nie ma NG-HD...

0
  • #10 15 Gru 2012 22:43
    houruk
    Poziom 18  

irekr napisał:
    Na forach internetowych znajdziesz więcej informacji.

hmmm chyba właśnie szuka na forum internetowym?

0
  • #11 16 Gru 2012 00:11
    irekr
    Moderator

Polecam fora specjalizujące się w odbiorczej technice satelitarnej.

Ja zawodowo także zajmuje się technika satelitarna ale w tym bardziej profesjonalnym wymiarze komunikacyjnym, nie tylko dla celów TV...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo