Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała dziurka w karterze silnika dwusuwowego.

15 Gru 2012 19:31 2325 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Nie wiem czy to dobry dział, więc z góry przepraszam.

Więc mam problem bo nie wiem, ale z błędu kogoś została wywiercona dziurka do komory korbowej, w silniku 2t, i mam pytanie czy można ją zaspawać zwykła elektrodą spawalniczą, czy trzeba będzie to zakleić tylko będzie działać na to ciśnie.
    Czekam na jakieś propozycje co z tym zrobić.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Materiał karteru?
    Miejsce dziury?
    Średnica dziury?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    ja bym nic nie spawał ani kleił
    najlepiej dziurkę nagwintować i wkręcić śrubkę z uszczelniaczem
  • Poziom 11  
    Karter aluminiowy
    Miejsce to z zewnątrz silnika do komory korbowej ( tam gdzie kręci się wał i jest wczesne sprężenie miesanki paliwo - powietrze)
    Dziura o średnicy ok 4mm
  • Poziom 21  
    Ładnych parę late temu ojciec kupił nową 2-suwową kosiarkę produkcji NRD. Miała fabryczną wadę odlewu czyli właśnie mały, ok. 2 mm otwór w kanale przepłukującym. Za radą starego narzędziowca otwór został delikatnie rozwiercony, w niego wbity aluminiowy pręt i rozklepany z dwóch stron. Trzymało do samego końca czyli jakieś 10 lat. Ale wtedy nie było powszechnego dostępu do spawania aluminium.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Tak jak kolega wyżej napisał - nagwintować i wkręcić śrubkę.
    O ile pamiętam to chyba WSK 175 miała taki otwór tylko że tam chyba była śruba M10.
  • Poziom 11  
    Przegwintowałem otwór na M8, bo okazało się że dziurka miała 5,7mm średnicy, wkręciłem śrubę z klejem i ściąłem łepek, jak zeszlifowałem to śladu nie ma.
    Dziękuje za pomoc.
    Życzę wszystkim wesołych świąt :)