Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer vsx-916 - Brak dźwięku przez tylne łącza optyczne

15 Gru 2012 19:35 2190 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Tak jak w temacie. Amp KD Pioneer vsx-916. Mam go około pięciu lat, od nowości. Do tej pory jedyny problem to czasami gubił dźwięk, co jest wadą wrodzoną tego modelu, ale wystarczyło dać power i wszystko wracało do normy. Dzisiaj pojawił się poważniejszy problem. Najpierw przestało działać gniazdo optyczne doprowadzające dźwięk z kompa, a chwilę po tym padły pozostałe tylne gniazda optyczne. Bez zarzutu działa przednie gniazdo optyczne i cokolwiek pod nie podłączę(DVD, dekoder N, komputer) gra jak trzeba. Chwilkę przed "śmiercią" tylnej optyki zniknęły basy,soprany stały sie bardzo piskliwe a potem cisza.
    Czy ktoś z kolegów może pomóc w diagnozie?
  • Poziom 11  
    mam identyczny problem,u mnie działa tylko aux.
  • Poziom 9  
    Witam. Pozwolę sobie odświeżyć pytanie o mojego Pioneera. Rozumiem że diagnoza na odległośc to problem, więc może któryś z kolegów doradzi chociaż od czego zacząć diagnostykę usterki i czy warto go naprawiać czy sprzedać na części. Oddanie go do serwisu to problem bo mieszkam w UK i ceny za naprawy powalają.
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Skoro przez tyle miesięcy Kolega nic samodzielnie nie zrobił, to polecam jednak serwis.
    Zamykam wątek.
    GM