Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring 4 kamery, kwestie związane z BCS-0404E

15 Gru 2012 19:45 3156 26
  • Poziom 7  
    Witam Państwa,
    niestety zmuszony jestem zainwestować w system 4 kamer na mojej posesji, mam człowieka co w miarę "ogarnia" temat, jednakże wolę się podpytać innych osób.. W miejscu zamieszkania przebywam średnio 3 dni w tygodniu, resztę czasu spędzam na wyjazdach.. Parę miesięcy temu, doszło do włamania, stąd postanowiłem zainwestować w monitoring.. Osoba oczywiście została wykryta bardzo szybko, jednakże prawdopodobnie na tym jednym razie nie zaprzestanie.. Sprzęt który chcę zakupić to BCS-0404E lub BCS-1604E.. Głównie zależy mi na możliwości obserwowania danego miejsca on-line.. Pierwsze pytanie, czy przy podłączeniu do sieci, transfer odnośnie przekazu video, jest wykorzystywany 24/h, czy tylko wtedy, gdy zaloguje sie do panelu.. Pytam dlatego, ponieważ miejsce jest ograniczone pod względem dostępności internetu (brak kablówki, tpsy, a radiówki mają dup.. transfery i umowy na dwa lata).. Dlatego też zainwestuję w neta mobilnego z routerem z ograniczonym limitem transferu (co do jakości i szybkości łącza akurat w tym wypadku jestem w 100% pewny).. Upload jest przyzwoity, więc nie powinno być problemu. Czy do w/w rejestratora, wystarczy odpowiednio skonfigurowany router z dyndns ? Nie chcę się bawić w montowanie jakiegoś dodatkowego serverka. Ile średnio zajmuje 24 godzinny film z 4 kamer na dysku twardym z tegoż rejestratora ? Z góry dzięki za odpowiedzi !
  • Switche POE
  • Moderator - Sieci, Internet
    Masz tam jakiś system alarmowy? Chyba nie będziesz obserwował posesji on-line 24godziny na dobę. Poza tym rejestrator można zniszczyć lub po prostu ukraść. Jak już to połączenie tych dwóch systemów.
  • Poziom 18  
    w mobilnym necie tego nie uruchomisz bez dodatkowych kombinacji operatorzy blokuja porty tcp/ip (znane zjawisko z autopsji), ale i na to jest sposób (zapraszam na priv) co do wypowiedzi poprzednika ma racje dla pewnego bezpieczeństwa zintegruj dwa systemy. Co do transfery przrz siec to system wysyła streeming w momencie kiedy sie do niego logujesz. Co do zajmowanego miejsca odpowiem w ten sposób na dysku 500 GB możesz otzrymać czas zapisu okolo miesiąca przy dobrze ustawionej detekcji ruchu. A tak dodając w skrócie bez małego serverka sie nie obejdziesz jsli chcesz póścić system po gsm.
  • Switche POE
  • Poziom 25  
    Po pierwsze system alarmowy,ten twój ogarniacz podstaw chyba nie zna.System monitoringu jest dodatkowym systemem.Tak jak Ci kolega Jimasek mówi.Na mobilnym to sobie możesz poczte sprawdzić,troche profesjonalizmu,nie profanujmy forum :) Alarm nie kamerki.
  • Poziom 7  
    Oczywiście alarm również będzie, chociaż z mojej perspektywy jest on nie potrzebny, nie będę się rozpisywał odnośnie całej sprawy i sytuacji (historia na dobrą książkę), po prostu monitoring w tym przypadku jest najważniejszy. Więc temat alarmu odpuścimy sobie tutaj na forum..

Odnośnie neta mobilnego, niestety juz wczoraj natknąłem się na posty ludzi którzy mówili że jest to nie możliwe, miałem zamiar brać Cyfrowy Polsat (scandaliks, nie wiem skąd u ciebie takie podejscie co do mobilnego, u mnie cp smiga 60 mbit dn i 10 mbit up, sprawdzone u 3 różnych osób, natomiast play np. jest tragiczny w moim regionie).. Więc co mi w takiej sytuacji radzicie ? Skąd mam ogarnąć internet, aby móc mieć podgląd on-line ? Tpsa mi przyłącza nie zrobi prawdopodobnie, chociaż sąsiedzi mają telefony, a radiówka ma up 0,5 mbita, więc z takim upem mogę sobie co najwyżej załącznik tekstowy wysłać w mailu. Nie chcę też pakować się w ogromne koszty, np. przyłączę od tepsy to pewnie koszt 400 zł jak nie więcej.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Spróbuj poszukać radiówki w rejonie? albo wimax'a. Bardzo często radiówki dają możliwość przekierowania portów i wyjścia na zewnątrz, a łącze upload na poziomie 0,5mbit to nie tragedia. Będziesz miał podgląd, 2-3 kl/s z każdej kamery spokojnie będziesz miał. Nie oczekuj widoku live... bo musiałbyś mieć 4mbit upload.
    Bardzo często klienci mają właśnie 512kbit - i takie proste rejestratory 4 kanałowe chodzą przyzwoicie.

Jeżeli już ma być łącze mobilne to t-mobile, na abonament z funkcją zewnętrznego IP. Tylko nie wiem czy przypadkiem to nie jest tylko dla firm - najlepiej podjedz do salonu i się zapytaj. Ale upload będziesz miał max 512kbit-1mbit.

Ahh co do transferu, transfer brany jest tylko wtedy kiedy ty się połączysz zdalnie z rejestratorem, czyli jak nie podglądasz kamer - to transferu ci nie bierze.

in-blanco napisał:
    a radiówka ma up 0,5 mbita, więc z takim upem mogę sobie co najwyżej załącznik tekstowy wysłać w mailu

Albo masz 15 lat albo zawsze miałeś w domu 100mbit symetryczne.... na 512kbit bardzo dużo zrobisz i do dnia dzisiejszego neostrady mają 512kbit uploadu. A rejestrator spokojnie będzie działać :)
    in-blanco napisał:
    mówili że jest to nie możliwe, miałem zamiar brać Cyfrowy Polsat

W cyfrowym polsacie w ogóle jest problem z uzyskaniem dostępu z zewnątrz, podobno nie chcą dawać publicznego APN-a dla klientów prywatnych.
  • Poziom 7  
    Hehe, to była ironia z mojej strony, sam zaczynałem swój żywot w sieci od sdi z 10-12 lat temu, więc wiem z czym to zjeść.. Po prostu zależałoby mi na uploadzie 1 mbit minimum (psychiczny komfort), a neostrady 512kbit up juz nie ma, co najwyżej stare wygasające umowy, teraz minimum to 1mbit uploadu dla nowego klienta. Mam niby ofertę radiówki, bez wiążącej umowy, 4mbit dn / 0,5 mbit up.. Co mowicie, próbować ? Jezeli chodzi o wimaxy, to co polecacie ? Czytalem o airmaxie i w necie aż roi się od negatywnych opinii..

edit:
    Mogę w każdej chwili zabrać ofertę internetu na firmę, to nie jest problem, tylko podajcie mi providera, który ułatwi mi żywot, a nie będzie blokował wszystko co popadnie...
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Na pewno nie ma tego problemu w plusie czy t-mobile, możesz wykupić publiczny APN bez problemów. Firmy (dostawcy internetu GSM) robią to tylko dla ochrony swoich klientów, bo jeżeli ktoś korzysta tylko z modem USB to przy publicznym IP był by narażony na bezpośrednie ataki z zewnątrz. Jego zasoby (dane, pliki) były łatwo dostępne.
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    jimasek napisał:
    Na pewno nie ma tego problemu w plusie czy t-mobile

Ja potwierdzam bezproblemowe działanie t-mobile.

ahhh, apomniałbym mam nadzieje że tam gdzie jest rejestrator jest zasięg 3G ? :)

Jak nie ma - to tylko radiówka.
  • Poziom 7  
    Więc tak, zasięg 3g oczywiście jest (t-mobile), rozmawiałem z dwoma przedstawicielami plusa w sklepach stacjonarnych i nikt z nich nie wie / nie słyszał o opcji wykupienia publicznego adresu.. W takim razie z kim na ten temat mam rozmawiać, na stronce t-mobile również nie ma wzmianki na temat publicznego APN.. Rozumiem że muszę zakupić router z możliwością obsługi dyndns, ponieważ ip jest mimo wszystko zmienne.. Może coś w stylu EDIMAX 3G-6200n ? Proszę o precyzyjne udzielenie odpowiedzi, ponieważ nie chcę wpaść na minę, przy podpisywaniu umowy.

edit:
    oraz najważniejsze pytanie, jakie są to koszty ?
    Tu masz informację na stronie plusa - Link.

Dodano po 54 [sekundy]:

in-blanco napisał:
    obsługi dyndns, ponieważ ip jest mimo wszystko zmienne

Zależy jaką usługę wykupisz.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    W t-mobile, to koszt abonamentu, wystarczy ci spokojnie 4-5 GB, do tego 10PLN miesięcznie za zewnętrzny adres IP.

co do ddns, nie przejmuj się, większość routerów obsługuje ddnys, a i do tego rejestrator też obsluguje pełno ddnsów.

podjedz do salonu t-mobile powinni wiedzieć o co chodzi.
    jpl napisał:
    podjedz do salonu t-mobile powinni wiedzieć o co chodzi.

:arrow: jpl
    Optymizmem poleciałeś, jeżeli im się nie wyświetli na monitorze komputera to może być problem ;)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Operatorzy blokuja porty i dlatego moze nie działać jedynym rozwiazaniem jest zrobienie malego servera z programem hamachi w cyfrowym polsacie tak jest.
  • Poziom 7  
    Można dostać zawrotu głowy, wampirek, ale skoro kupuję np. w plusie statyczny adres IP, to rozumiem że sytuacja związana z dostępem do podglądu on-line jest już raczej rozwiązana, a CP po prostu nie oferuje takiej usługi, dlatego w tym momencie dyskredytuje to tą usługę. jimasek mówi że jest to rozwiązanie problemu, a jpl potwierdza działanie usługi w t-mobile, więc porty raczej są odblokowane. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, dlatego proszę o odpowiedzi które nie będą mącić w mojej glowie hehe
    in-blanco napisał:
    Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, dlatego proszę o odpowiedzi które nie będą mącić w mojej glowie hehe

To co pisał kolega @wampirek też jest wykonalne, ale skoro można to załatwić prościej po co sobie utrudniać.
  • Poziom 7  
    Tym bardziej ze CP i Net z Plusa to praktycznie jedność..
    in-blanco napisał:
    praktycznie

To robi jeszcze w tej chwili dużą różnice.
  • Poziom 7  
    jimasek, tzn ? Raczej nastawiony jestem na tego plusa..

Postanowiłem że wezmę modem ZTE MF669 (allegro 90 zł) + 12 miesięcy umowy w Plusie na neta (firma + statyczne ip), nie chce pchać się w LTE, ponieważ umowy z modemem są tylko na 24 miesiące, a mi osobiście prędkości lte, nie są potrzebne, starczy to minimum co oferuje operator jak i sam modem. Do tego planuję dokupić router TP-LINK TL-MR3420, proszę mi powiedzieć czy to dobra konfiguracja ? Jak najbardziej liczę na sugestie odnośnie doboru sprzętu, jak już to będę miał pewne, wtedy mogę od połowy przyszłego tyg zacząć zakładać monitoring. Caly czas wstrzymywała mnie kwestia dostępu on-line..
  • Poziom 18  
    ew router z edimaxa
    pozatym spytaj sie dokladnie w plusie bo to jest to samo co cp odnosnie portow. to po pierwsze po drugie zgadza sie porty sa odblokowane ale na karta telemetrycznych. pozatym w salonie takiej wiedzy mogą nie miec co do portów. Wykupienie stałego ip nie jest równoznaczne z tym że porty nie beda zablokowane licz sie z taka mozliwościa.
    wampirek napisał:
    to po pierwsze po drugie zgadza sie porty sa odblokowane ale na karta telemetrycznych

To jest już kwestia nazewnictwa i protokołów jakie wykorzystują do komunikacji. Klient ma mieć dostęp do usług które wykupił i tyle.
  • Poziom 18  
    Zgadza się ale np. cp powołuje się na paragraf 4 pkt 1 regulaminu o ile dobrze pamiętam i po rozmowie z konsultantem od nich nic nie wskórałem.Jedynie co mi powiedzieli to to ze wsparcie takowego dvr'a do ich sieci może powodować zakłócenia pracy ich sieci teleinformatycznej i dlatego są po blokowane porty. Ich interesuje to że masz dostęp do sieci a reszta mają gdzieś. Odbierasz neta to im płać a jak coś chcesz innego zrobić ha ha ha nie ma takiej opcji.
    wampirek napisał:
    cp powołuje sie na paragraf 4 pkt 1

Mówisz o ich regulaminie czy o jakimś kodeksie? Do czego to odnosisz? Czymś muszą wytłumaczyć brak takiej usługi.
  • Poziom 18  
    O ich regulaminie przepraszam za nieścisłość.
    Musimy brać to pod uwagę że usługa dostępu do internetu LTE czy 3G jest skierowana jednak dla przeciętnego Kowalskiego i niektórym (dostawcą) po przeanalizowaniu zysk/strata wychodzi że nie opłaca się dawać dodatkowej usługi (publiczny APN) bo wiąże się to z dodatkowymi inwestycjami w infrastrukturę, bezpieczeństwem klienta czy samym wdrożeniem usługi. Sądzę że zapotrzebowanie jest szczątkowe w porównaniu do całej sprzedaży usługi dostępu mobilnego.