Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG M2752 Full HD Antena TVA500 - Nie "widzi" anteny oraz nie znajduje

lowtone_on 15 Gru 2012 20:06 4212 4
  • #1 15 Gru 2012 20:06
    lowtone_on
    Poziom 13  

Witam!
    Wczoraj kupiłem monitor tv z wbudowanym tunerem. Do kompletu, chcąc oglądać telewizję kupiłem antenę Outdoor Antenna TVA 500. Problem polega na tym,że telewizor działa w funkcji monitora bez problemów,natomiast samej telewizji oglądać nie mogę. Przy próbach strojenia pojawia się komunikat "NIE MOŻNA ZNALEŹĆ ŻADNEGO KANAŁU.SPRAWDŹ POŁĄCZENIE ANTENOWE I PONOWNIE URUCHOM strojenie automatyczne". Przewód,którym monitor podłączony jest do komputera RGB działa i widoczny jest w menu Input jako kolorowa ikona,natomiast antena dalej jest szara. Czy telewizor nie "widzi" anteny? Czy trzeba coś ustawić? Ja już nie mam pojęcia. Nie znajduje także zwykłych kanałów ani radia, a antena kosztowała 150 zł Pomocy.

Zdjęci,które dodałem ma Kolorową, "żywą" ikonkę anteny. W moim przypadku jest ona szara jak reszta urządzeń na obrazku. Wszystko jest podłączone prawidłowo. Zasilacz antena,kabel antenowy.

a to obrazek siły nadajników Cyfrowej naziemnej w moim miasteczku

0 4
  • #2 15 Gru 2012 22:52
    houruk
    Poziom 18  

weź monitor i idź do sasiada który ma normalna antene a nie takie wynalazki i sprawdź, zobaczysz że działa.

0
  • #3 16 Gru 2012 00:05
    lowtone_on
    Poziom 13  

Tak właśnie zrobiłem u siebie w domu,w drugim pokoju...i działa. :)
    Ale bardziej mi się rozchodzi o to,że nie mam w swoim pokoju gniazda antenowego jakie jest w blokach. Jest tylko w jednym pokoju, a nie chcę przeciągać przewodów na drugi koniec domu.

0
  • #4 16 Gru 2012 09:19
    fidotp
    Poziom 22  

No to temat się rozwiązał jeśli działa.
    To czy się chce czy nie chce ciągnąć kabla z innego pomieszczenia to już nie Nasza sprawa.

0
  • #5 17 Gru 2012 20:02
    lowtone_on
    Poziom 13  

Tak myślałem,że ktoś w ten sposób jakże nieopryskliwie odpisze. Czy ci się chce,czy nie to już twoja sprawa. Ale nie zrozumiałeś kolego,że to nie chodzi o lenistwo tylko o dziwną sytuację. Telewizor działa na antenie azart natomiast na zewnętrznej Dbv-t za 150 zło już nie. i to tu jest problem! A właściwie to był.Wystawiłem antenę na 4 metrowym kiju do góry i antena złapała wszystkie kanały jakie mogła. Az 7.Więc to nie wina anteny. Raczej zasięgu. I "dziękuję" za odpowiedzi typu "No to temat się rozwiązał jeśli działa.
    To czy się chce czy nie chce ciągnąć kabla z innego pomieszczenia to już nie Nasza sprawa."...sam teraz stwierdzam. Działa. Temat zakończony.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo