Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MD 86597/MD 86589 - Firmwareupdate HD Media Player MEDION MD 86597/MD 86589

aa77as 17 Jan 2013 11:33 35493 69
    aw1968j
    Level 11  
    muszykk wrote:
    Nie zmieniałem firmwaru ale z tego co czytam to niemcy to robili:
    http://www.medion-portal.de/topic768-390.html

tu jest lista aplikacji które można instalować, link wyciągnięty ze stopki jednogo z tam komentujących
    http://hampelratte.org/dokuwiki/doku.php?id=appliste

Nie próbowałem jeszcze nic instalować bo nie wiem czy nie odeślę tego do sprzedawcy, w opisie zachwalał radio internetowe i youtube a nie chcą te funkcje działać. Sprzedawca też zamilkł nagle i nie odpisuje na maile.

to firmware to nadal android 2,2 i aplikacjie pod androida nie chodzą i dvbt też nie ma słowem lipa wielka youtube nie działa dlatego że oni zmieniają co jakiś czas parametry odbiory na swoim serwerze mam tuner satelitarny dreamsky z youtube i po ich zmianach pojawia się nowy soft z poprawkami . trzeba czekać aż ktoś napisze soft na androidzie 2,3 lub wyższym.
  • Multimetr Fluke
    aa77as
    Level 11  
    Czy ktoś doradzi jak odblokować mediona jak już wis całkiem wyświetla tylko logo:znalazłem link ze strony rosyjskiej :
    http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl...a=X&ei=8Hz9UMW7L6SH4gSH0IHAAQ&ved=0CDAQ7gEwAA

co do podpięcia konwertera usb to tych pinów z mediona jak podpinam tak jak piszą mignie dioda z sieciówki i nic więcej przez program putty chyba brak łączności.Czy ktoś doradzi jak to ruszyć tak krok po kroku?
    Na takiej zasadzie: http://hampelratte.org/dokuwiki/doku.php?id=serielle_schnittstelle
    muszykk
    Level 10  
    Czy ta aktualizacja z mediona blokująca androida wprowadza jakieś poprawki? Jak z radiem internetowym?

Czy wiadomo może jaka wersja oprogramowania siedzi w tym sprzęcie co sprzedaje ta firma na allegro. Chodzi mi o jakiś link do tego oprogramowania abym mógł przywrócić to co jest teraz w razie jakiejś porażki?

Z tego co przeczytałem w tym wątku to softy od podobnych sprzętów raczej nie wnoszą nic nowego. Jeśli chodzi o mnie to brakuje mi tylko działającego youtube i radia internetowego. Radio przestało w ogole działać, pojawia sie komunikat abym sprawdził połączenie sieciowe, ale internet jest działający.
    Sprzęt poza tym jest nie najgorszy, wbrew temu co twierdził sprzedawca to DVB-T działa, co prawda jest powolne ale działa.
    Działa udostępnianie przez sieć plików z komputera.
    Działa udostępnianie ze smartfona. Zainstalowałem imediashare i w ten sposób obszedłem problem youtube, odtwarza się za pośrednictwem telefonu.

Sprzedawca twierdzi, że można zaktualizować do androida w wersji 2.3 ale już nie podaje skąd go pobrać. I czy będzie coś działać, bo na tym co jest to większosc programów nie chce się instalować. A nawet jesli to tak jak np. zainstalowałem TuneIN w wersji z marketu, uruchamia się, wyszukuje stacje, zaczyna odtwarzanie tylko nie ma przy tym dźwięku.
    HarryManback
    Level 1  
    muszykk wrote:

Sprzęt poza tym jest nie najgorszy, wbrew temu co twierdził sprzedawca to DVB-T działa, co prawda jest powolne ale działa.

Co oznacza powolne działanie...? . Masz slideshow zamiast programów TV czy czekasz pół dnia zanim przełączy z TVP 1 na Polsat
    setlers
    Level 2  
    Od wczoraj jestem też posiadaczem tego sprzętu, który zakupiłem na allegro. Zauważyłem, że przy odtwarzaniu filmów avi nie ma polskich znaków tylko są krzaki. Czy jest na to jakaś rada ?
  • Multimetr Fluke
    muszykk
    Level 10  
    HarryManback wrote:

Co oznacza powolne działanie...? . Masz slideshow zamiast programów TV czy czekasz pół dnia zanim przełączy z TVP 1 na Polsat

Długi czas oczekiwania na zmianę kanałów.
    Ale aby wyjaśnić, podłączyłem go do kablówki Toya, za pomocą dołączonej antenki nie złapałem żadnego kanału, z tego wniosek, że chyba faktycznie nie obsługuje MPEG4, a Toyi pewnie jest MPEG2.

@setlers
    to pewnie zależy od kodowania pliku, musisz to sobie sprawdzić na których działa a na których nie

ps. działa ci radio internetowe i youtube?
    aw1968j
    Level 11  
    Witam tuner dvbt obsługuje mpg4 nawet hd żeby dość szybko przełączał kanały musi być dobra antena zewnętrzna np; szerokopasmowa , na tej od zestawu nie będzie działać no chyba że się mieszka 5 kilometrów od nadajnika . Niestety na tym firmware z androidem 2,2 większość aplikacji nie będzie chodzić . Jak zrobią firmware z androidem 2,3 to wtedy niektóre aplikacje ruszą ale też nie wszystkie bo w tym plajerze jest procesor 400 .
    setlers
    Level 2  
    muszykk wrote:
    @setlers
    to pewnie zależy od kodowania pliku, musisz to sobie sprawdzić na których działa a na których nie

ps. działa ci radio internetowe i youtube?

Miałem napisy w formatach .srt ,txt .sub i żadne nie działały poprawni. Jeżeli chodzi o youtube i radio to nie działa.

Dodano po 17 [minuty]:

muszykk wrote:
    @setlers

Miałeś rację to kwestia kodowania, napisy działają.
    Conkord
    Level 2  
    Możesz zapodać na jakim kodowaniu działają polskie znaki?
    setlers
    Level 2  
    Conkord wrote:
    Możesz zapodać na jakim kodowaniu działają polskie znaki?

W opcjach NapiProjekt ustawiłem Unicode.
    Conkord
    Level 2  
    Witam
    Postawiłem ze starego Eee PC 1000H serwer oparty na FreeNas i usługę DLNA. Jeżeli odtwarzam przez otoczenie sieciowe mozliwość przewijania mam od x2 do x64. Jeżeli odtwarzam przez DLNA odtwarzacz daje opcję tylko x2. Jest na to może jakaś rada?
    multilan
    Level 10  
    stankry wrote:
    Jeszcze mam pytanie.

Możecie podać jakich kart wifi używacie i które na 100% współpracują z urządzeniem?

Chodzi mi o konkretne modele.

Ja wpinałem tp-linka tl-wn321g ale nie działa na medionie

Testowałem karty TP-Linka (chipset Atheros), Pentagram (Realtek) - obie nie działają. Ruszyła karta Ferguson W02 (chipset Ralink) stosowana w dekoderach TV Sat tej firmy. Podobno inne karty z tym chipsetem też działaja.
    IndyPoint
    Level 11  
    Witam
    Jesli ktos ma problem o youtube to problem chyba rozwiazalem. Prosze pobrac instaslkę z mojej strony ( www.kooikerhondje.com.pl/youtube.rar ), rozpakowac i przekopiowac na karte SD (youtube.apk) i zainstalowac w swoim TVBox. Od tej pory filmy na tym portalu powinny smigac. Prosze o informachje jak cos bedzie jeszcze nie tak. Powodzenia IP
    chudy695
    Level 10  
    Zainstalowałem tą instalkę i Youtube działa.Wielkie dzięki IndyPoint.
    facik
    Level 11  
    Czy na którymkolwiek sofcie działa dźwięk wielokanałowy po światełku? Jeśli ktoś sprawdzał i działa to czy na DTS nie szarpie filmów? Nie zależy mi na działającym DVB-T. Chciałbym wykorzystać sprzęt do odtwarzania filmów (przede wszystkim mkv).
    chudy695
    Level 10  
    Działa i nie szarpie.Mam podłączony po "optyku"do ampka Yamahy i śmiga elegancko.
    facik
    Level 11  
    Potwierdzam. Działa DTS/AC3 po wyjściu optycznym - w opcjach dźwięku można włączyć tryb RAW SPDIF. Słabo działają filmy udostępnione przez sambę po wifi (szarpią nawet pliki niskiej rozdzielczości).
    tomasz_muchowski
    Level 9  
    Witam. Jestem posiadaczem owego odtwarzacza. Po podłączeniu do sieci ethernet próbowałem uruchomić przeglądarkę i aplikację Youtube... Brak efektu. Nie jestem pewien co namieszałem , ale efektem jest niedziałający pilot... Muszę dodać , że również nie działo DVBT i radio internetowe. IP i sieć była widoczna. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o Android , może ktoś mógłby doradzić jak zresetować urządzenie , bądź wgrać oryginalny soft(jakiś link do strony , albo wiadomość na priv) tak , by działał pilot. Pilot oryginalny , dedykowany do urządzenia. Czy jest jakiś kod który trzeba wstukać w klawiaturę? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    Mytrik
    Level 13  
    Witam. Również nabyłem ten sprzęt. Mam pytanie odnośnie wyjścia AV OUT. Co to ma być za kabelek? Coś w rodzaju słuchawkowego Jacka? Mój niestety nie posiada czinczy, a HDMI nie posiadam w TV. W zestawie dostałem tylko kabelek HDMI.
    Kolejne pytanie, czy będą działać nie oryginalne piloty? Np taki z Aldi, Mediona 10 w 1, za 39,99pln?
    multilan
    Level 10  
    Mytrik wrote:
    Witam. Również nabyłem ten sprzęt. Mam pytanie odnośnie wyjścia AV OUT. Co to ma być za kabelek? Coś w rodzaju słuchawkowego Jacka? Mój niestety nie posiada czinczy, a HDMI nie posiadam w TV. W zestawie dostałem tylko kabelek HDMI.
    Kolejne pytanie, czy będą działać nie oryginalne piloty? Np taki z Aldi, Mediona 10 w 1, za 39,99pln?

Do wyjścia AV OUT pasuje wtyczka "mini jack 4-pin". Testowałem wiele nieoryginalnych pilotów, mniej lub bardziej markowych. Żadnego nie udało się zaprogramować korzystając z ich bazy typowych modeli. Udało się dopiero żmudne kopiowanie z oryginalnego pilota wszystkich klawiszy.
    Mytrik
    Level 13  
    Do sterowania z powodzeniem użyłem myszy bezprzewodowej. Możliwe że klawiatura również dobrze by poszła.. Niemniej AV Out jest kaput. Zaopatrzyłem się w potrzebne kabelki, i lipa.. Pozostaje tylko HDMI.
    multilan
    Level 10  
    Mytrik wrote:
    Do sterowania z powodzeniem użyłem myszy bezprzewodowej. Możliwe że klawiatura również dobrze by poszła.. Niemniej AV Out jest kaput. Zaopatrzyłem się w potrzebne kabelki, i lipa.. Pozostaje tylko HDMI.

Niekoniecznie musisz korzystać z HDMI. Na "znanym portalu aukcyjnym" kabelek zakończony z jednej strony wtykiem mini jack 3,5 mm - 4 polowy (3 kanały + masa), i trzema wtykami RCA (chinch) z drugiej strony, kosztuje mniej niż 6 zł.

Dodano po 13 [minuty]:

tomasz_muchowski wrote:
    Witam. Jestem posiadaczem owego odtwarzacza. Po podłączeniu do sieci ethernet próbowałem uruchomić przeglądarkę i aplikację Youtube... Brak efektu. Nie jestem pewien co namieszałem , ale efektem jest niedziałający pilot... Muszę dodać , że również nie działo DVBT i radio internetowe. IP i sieć była widoczna. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o Android , może ktoś mógłby doradzić jak zresetować urządzenie , bądź wgrać oryginalny soft(jakiś link do strony , albo wiadomość na priv) tak , by działał pilot. Pilot oryginalny , dedykowany do urządzenia. Czy jest jakiś kod który trzeba wstukać w klawiaturę? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Sterowanie pilotem wróci po wgraniu np. softu "Alpine_Firmware_v3.0.fw". Pojawia się kilka nowych opcji (dodano wsparcie dla plików mkv i iso, nowy interfejs itp.), których jeszcze nie testowałem. Można też wgrać oryginalny soft Mediona "Medion_056.fw", ale traci się np. możliwość podłączenia karty WiFi. Oczywiście musisz podłączyć mysz do USB, aby móc sterować odtwarzaczem w czasie zmiany softu. Softy mogę wysłać na priv.
    Mytrik
    Level 13  
    U mnie niestety po kabelku z Jack -> 3xrca nie idzie.
    Może dlatego ktoś się tego pozbywał :) .
    A kabelek porządny kupiłem. No niestety.
    multilan
    Level 10  
    Mytrik wrote:
    U mnie niestety po kabelku z Jack -> 3xrca nie idzie.
    Może dlatego ktoś się tego pozbywał :) .
    A kabelek porządny kupiłem. No niestety.

Prawdopodobnie masz kabel mini jack 3,5mm, ale 3-polowy (2 kanały + masa).
    Mytrik
    Level 13  
    Nie, nie.. Na pewno mam dobry.. 4-polowy. Nie będę linka podawał do allegro, ale 100% jest to ten kabelek. A nie chodzi pewnie dlatego , że medionek z niemiec przyjechał, pewnie z odrzutów, albo oddane przez klientów. Tak robią.. Na ekranie TV albo pojawia się NIC :) , albo czarny obraz (czyli jakiś sygnał jest ) i skacze..
    Do tego kupiłem radio cyfrowe Medionka. Tam też jest problem z wyłącznikiem dotykowym..
    Mytrik
    Level 13  
    Koledzy.. udało mi się uzyskać obraz z analoga.. :) W końcu znalazłem trochę czasu . Wystarczyło o 1 mm wyciągnąć wtyczkę, i ustawić tak żeby się obraz pojawił. Jak będę miał chwilkę sprawdzę, dlaczego wtyczka za daleko wchodzi.
    Druga sprawa. Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem Medion. Oczywiście oświadczył, że model ten nie był nigdy sprzedawany na naszym rynku, niemniej rozmówca był bardzo pomocny. Parę kwesti sprawdził, m.in. mnie nie udało się włączyć DVBT za pomocą myszki. Konkretnie to mój Playerek wyszukuje programy z anteny, ale nie mogę włączyć obrazu klikając na którykolwiek. Po sprawdzeniu po przeciwnej stronie słuchawki, oświadczył, że na posiadanym przez niego playerku bez problemu można włączyć myszką program. Zapomniałem spytać jaki miał model. Różnica polegała na tym że mam myszkę bezprzewodową, a u niego była usb. Teraz zastanawiam się czy w tym tunerku dvbt jest mpeg4...?? Może to jest powód.. Nie jestem pewien czy w europie są różne kodowania tv..??

No i najważniejsza sprawa. Usilnie w wolnych chwilach będę poszukiwał pilota do tego sprzętu. Pan Medion podał mi nr MSN:50040359 . Niestety w googlach nic z tego nie wynika.. Jeżeli macie piloty, proszę podajcie jakieś namiary jak szukać.. model, numer.. Potwierdził że pilotów jest dwa rodzaje ; mały i duży :) Oba mają mieć ten sam MSN..??
    chudy695
    Level 10  
    Mój pilot ma MSN 5003 9960.Niestety ,mój Medion po kilkumiesięcznej eksploatacji się zepsuł.Logo Medion na ekranie i lipa :cry:
    maniek10011
    Level 9  
    [quote="multilan"]
    Mytrik wrote:

Sterowanie pilotem wróci po wgraniu np. softu "Alpine_Firmware_v3.0.fw". Pojawia się kilka nowych opcji (dodano wsparcie dla plików mkv i iso, nowy interfejs itp.), których jeszcze nie testowałem. Można też wgrać oryginalny soft Mediona "Medion_056.fw", ale traci się np. możliwość podłączenia karty WiFi. Oczywiście musisz podłączyć mysz do USB, aby móc sterować odtwarzaczem w czasie zmiany softu. Softy mogę wysłać na priv.

Proszę o te softy oraz o opis jak to wgrać na to urządzenie.
    Może komuś udało się uruchomić radio internetowe tak aby był głos bo na tym mi zależy. Resztę jakoś opanowałem. Może wtedy obejdzie się bez zmieniania softu.
    maniek10011
    Level 9  
    Witam.
    Proszę o pomoc przy zmianie softu w tym urządzeniu. Pobrałem z niemieckiej strony nowy soft z maja i chciałbym zobaczyć czy wnosi coś nowego do tego urządzenia. Jest to soft nie oryginalny więc trzeba go wgrać z USB tylko nie wiem jak.

Proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam
    stankry
    Level 10  
    Minęło trochę czasu to odświeżmy :)

Ma ktoś z Was stabilny soft, na którym działa bez problemu pilot, TV i karty WiFi pod USB?

Ja narazie jadę na fabrycznym, ale w związku z tym używam go jedynie jako odtwarzacza. Fakt, że odpala wszystko jak leci i jestem zadowolony, ale chciałoby sie więcej ;)