Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MD 86597/MD 86589 - Firmwareupdate HD Media Player MEDION MD 86597/MD 86589

15 Gru 2012 20:17 34104 69
  • Poziom 10  
    Witam co można zrobić z tym MD 86597/MD 86589,zakupiony na allegro.Jak wgrać nowe oprogramowanie androida.Ze strony Mediona można pobrać aktualizację ale starą i kod źródłowy jakieś 2gb.Co daję ściągnięcie takiej paczki i jak zainstalować pliki.Tu jest link do niemieckiej strony http://www.medion-portal.de/topic768.html

Wersja do chyba chińskiego softu działa android jest dużo dodatków , jak by ktoś namieszał za bardzo to można wgrać to: http://www.sendspace.com/file/9bb7i6

Pytanie do znawców:jak dodać nowe aplikacje i czy można wgrać Adobe Flash Player by działały gry ze stron internetowych.Instalacja kończy się niepowodzeniem ,różne wersje sprawdzałem.

Jeszcze strona niemiecka gdzie coś piszą o wgrywaniu i łamaniu Flasha:

http://www.android-hilfe.de/sonstige-android-...6597-android-tv-box-wie-adb-root-zugriff.html

Ile można wycisnąć z tego sprzętu?
    Kolejne pytanie co daje ściągnięcie paczki z kodem źródłowym?Czy udało się komuś zainstalować plik z aktualizacją o pojemności 100mb końcówka *.fw ?

http://www1.medion.de/downloads/?op=search&lang=au&type=TEXT&Param=
  • Poziom 10  
    Witam,

Też chętnie się czegoś dowiem. Na razie nie jestem w stanie połączyć urządzenia z WiFi (karta usb TP-link tl-wn321g - 0 reakcji [POMOCY])

Poza tym urządzenie dostałem w prezencie i nie bardzo wiem - mogę podłączyć pod to analogowy sygnał z kablówki (vectra)? Bo w zestawie jest antenka, więc zakładam, że chodzi o odbiór cyfrowej naziemnej.Na vectrze powinno iść? Bo nie znajduje żadnych kanałów.
  • Poziom 10  
    Karty wi fi tylko na podzespołach realteka, chyba tylko działają z tplink mi tez nie działa.Co do sygnału z kablówki to raczej też nie zadziała bo to jest do telewizji naziemnej ,ale nie jestem pewny.Na razie sprawdzam różne wersje oprogramowania.
  • Poziom 10  
    mozesz dać jakies namiary na pl wersje oprogramowania?
  • Poziom 11  
    Niestety po zmianie firmware ze strony Mediona mam zamknięty Android po wgraniu softu SV8860_0526_zx Android jest odblokowany ale brak dvbt i pilot nie działa więc może ktoś ma firmware z odblokowanym androidem i działającym pilotem i tunerem dvbt.
  • Poziom 10  
    Polską wersję można wgrać jak się ściągnie paczkę języków chyba to była latina.ap pod androida.Jak ma się zainstalowany menadżer aplikacji to normalnienie uruchomić i zainstalować.Jak nie to przez katalog zdjęcia,potem uruchomić narzędzia dodatkowe gdzie jest wybór muzyki jako podkład,tam się włączy program gzie można wybrać aplikację do instalowania z poziomu karty sd lub usb.To fakt,że po wgraniu różnych nowych softów pilot nie działa ,lepiej mieć klawiaturę i myszkę.
  • Poziom 11  
    Niestety po zmianie firmware ze strony Mediona mam zamknięty Android po wgraniu softu SV8860_0526_zx Android jest odblokowany ale brak dvbt i pilot nie działa więc może ktoś ma firmware z odblokowanym androidem i działającym pilotem i tunerem dvbt. koleś ze sklepu internetowego mi odpisał na mejla że jest już na stronie androida wersja firmware 2.3 [na której już większość aplikacji działa poprawnie ] do tego plajera ale ja tam nic nie mogę znależć proszę o radę.
  • Poziom 10  
    co do odbioru TV przez ten sprzęt, oto mail od sprzedawcy, który sprzedał urządzenie osobie kupującej mi je w prezencie.

"Nie będą dziać żadne kanały sprzęt jest wyposażony w tuner dvb-t ale MPEG2 i nie działa w Polsce nic nie było opisane w aukcji że funkcja TV działa . Poprostu nie działa w Polsce "
  • Poziom 11  
    stankry napisał:
    co do odbioru TV przez ten sprzęt, oto mail od sprzedawcy, który sprzedał urządzenie osobie kupującej mi je w prezencie.

"Nie będą dziać żadne kanały sprzęt jest wyposażony w tuner dvb-t ale MPEG2 i nie działa w Polsce nic nie było opisane w aukcji że funkcja TV działa . Poprostu nie działa w Polsce "

Witam to bzdura jest tuner dvbt w tym odtwarzaczu jest mpg4 i hd wszystkie kanały chodzą tylko trzeba najpierw zrobć wyszukiwanie wiem bo sam oglądam na nim cyfrową telewizję naziemną a chodzi o HD MEDIA PLAYER MEDION 86589 . widać teraz jaką wiedzę na ten temat mają sprzedający. Pozdrawiam .antena od zestawu jest za słaba no chyba że się mieszka 5 km id nadajnika ja mieszkam 70 km od Wawy i odbieram dvbt na antenie siatkowej. nie wgrywajcie żadnych innych sofrów no chyba że jakiś sprawdzony . wszystko chodzi na sofcie oryginalnym .
  • Poziom 10  
    to dlaczego na antenie z zetawu znajduje kanały ale nie wyświetla opbrazu?
    Po podłączeniu do anteny kablówki nie znajduje niczego ... .

Jaki masz soft? Możesz dać jakiś namiar? wifi Ci działa?
  • Poziom 11  
    aa77as napisał:
    Karty wi fi tylko na podzespołach realteka, chyba tylko działają z tplink mi tez nie działa.Co do sygnału z kablówki to raczej też nie zadziała bo to jest do telewizji naziemnej ,ale nie jestem pewny.Na razie sprawdzam różne wersje oprogramowania.

Witam masz jakieś inne wersje oprogramowania do tego tunera niż te które podałeś w pierwszym poście. z góry dzięki .
  • Poziom 10  
    Kolejny super mail od super sprzedawcy:

Jesli uaktualnił Pan urzadzenie ze strony producenta to zostało ono przez Pana zablokowane nie ma możliwości odblokowania tego urzadzenia w tej chwili bo nie da się zejść na niższy soft niemcy z tym walcza ale narazie bez skutku

To prawda? Bo braku odpowiedzi na prośby o wsparcie (niedziałające wifi, brak pl i brak TV) zaktualizowałem ze strony producenta. Co dalej można z tym zrobić?

Już pomijam fakt słabego kontaktu, to ten sprzedawca to jakiś straszny @$#)!%. W opisie twierdzi, że można aktualizować a w mailu napisał, że zablokowałem soft aktualizacją i że nic nie da rady zrobić.
  • Poziom 10  
    Witam, nowy problem co zrobić jak już całkiem się zawiesi i wyświetla tylko logo medion.?Zna ktoś jakąś magiczną kombinację klawiszy z pilota, lub inny sposób.(młotek lub przecinak)pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam znalazłem takie firmware ;evolve_solaris_andr_10_V2.0B.rar na tym forum http://forum.android.com.pl/f737/full-hd-1080p-android-2-2-network-media-player-139597/ tylko brak dvbt a tak wszystko chodzi ok . Zainstalowałem i android jest odblokowany i działa pilot tylko brak obsługi tunera dvbt . Tuner dvbt mam w telewizorze więc jak dla mnie to w miarę najlepsza wersja ale będę szukał jak znajdę lepszy soft to podeślę .Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam
    Są tam trzy, który wgrywać ?

evolve_solaris_andr_10_firmware_a_ivysilani.rar 63.4 MB
    evolve_solaris_andr_10_iVysilani_Ceska_televize.apk 295 kB
    evolve_solaris_andr_10_V2.0B.zip
  • Poziom 11  
    adameus napisał:
    Witam
    Są tam trzy, który wgrywać ?

evolve_solaris_andr_10_firmware_a_ivysilani.rar 63.4 MB
    evolve_solaris_andr_10_iVysilani_Ceska_televize.apk 295 kB
    evolve_solaris_andr_10_V2.0B.zip

To jest ten sam firmware tylko w dwóch różnych plikach.
  • Poziom 11  
    Witam czy jest możliwość przejścia na tym playerze z androida 2.2 na 2.3 ?
  • Poziom 10  
    Jeszcze mam pytanie.

Możecie podać jakich kart wifi używacie i które na 100% współpracują z urządzeniem?

Chodzi mi o konkretne modele.

Ja wpinałem tp-linka tl-wn321g ale nie działa na medionie
  • Poziom 10  
    Zakupiłem to urządzenie i mam problem z aplikacją youtube. Przy próbie uruchomienia filmiku wywala błąd niespodziewanie zakończonego procesu. Tez tam macie?

Druga sprawa to aplikacja do radia internetowego TuneIn, mam w niej tylko niemieckie stacje, jak dodać do niej polskie?
  • Poziom 10  
    Też mam problem z YT, ale na ta chwilę najważniejsza dla mnie kwestia to karta WiFi współpracująca z urządzeniem.

Sądzę, że YT można doinstalować/reinstalować ręcznie, ale jeszcze tego nie robiłem.
    Jak zrobie - napiszę.
  • Poziom 2  
    muszykk napisał:
    Zakupiłem to urządzenie i mam problem z aplikacją youtube. Przy próbie uruchomienia filmiku wywala błąd niespodziewanie zakończonego procesu. Tez tam macie?

Druga sprawa to aplikacja do radia internetowego TuneIn, mam w niej tylko niemieckie stacje, jak dodać do niej polskie?

Jaki masz frirmware ?

Dodano po 13 [minuty]:

Sądzę, że YT można doinstalować/reinstalować ręcznie, ale jeszcze tego nie robiłem.
    Jak zrobie - napiszę.[/quote]

Próbowałem, nic nie daje

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Jest tak: Ten sprzęt to jakaś lipa, wsparcia ze strony Mediona w zasadzie nie ma żadnego, firmware do d...., albo nie działa to, albo tamto, albo nie ma tego lub owego, jakaś kpina! Próbowałem softów z Evolve Solaris (patrz góra), najwyższy nie ma dvbt, i yutube też jest skopane, ma natomiast możliwość połączenia przez wifi (u mnie nie działa), jest język polski i osprzęt działa. Wsparcie takie same jak Mediona, czyli olewka. Co dalej z tym fantem zrobić? Każdy pomysł ma dużą wagę. Zależy mi na działającym wifi i yutube
  • Poziom 10  
    Witam, a próbował ktoś wgrać oprogramowanie z podobnego sprzętu: alpina plik Alpine_Firmware_v2.1.0.fw jest w sieci.Ja mam niestety zablokowany cały sprzęt i czekam na jakąś pomoc.Co do wifi to trzeba podpiać taką kartę która ma już wgrane sterowniki na podzespołach realtek, najpierw sprawdzić na sieciach niezabezpieczonych.Nie polecam grzebania w ściąganiu oprogramowania ze strony mediona oni nie dają wsparcia dla urządzenia z dodatkowym oprogramowaniem /wypuszczą nowsze pudełko z tymi dodatkami tylko ze droższe/.
  • Poziom 11  
    aa77as napisał:
    Witam, a próbował ktoś wgrać oprogramowanie z podobnego sprzętu: alpina plik Alpine_Firmware_v2.1.0.fw jest w sieci.Ja mam niestety zablokowany cały sprzęt i czekam na jakąś pomoc.Co do wifi to trzeba podpiać taką kartę która ma już wgrane sterowniki na podzespołach realtek, najpierw sprawdzić na sieciach niezabezpieczonych.Nie polecam grzebania w ściąganiu oprogramowania ze strony mediona oni nie dają wsparcia dla urządzenia z dodatkowym oprogramowaniem /wypuszczą nowsze pudełko z tymi dodatkami tylko ze droższe/.

Witam daj link do strony z tym firmware Alpine_Firmware_v2.1.0.fw to zobacze czy jest ok. a co do playera to nie sądzę żeby coś ruszyło z pluginami androida . chyba że zrobią firmware na androidzie 2.3 wtedy większość pluginów zacznie działać . to tak jak z androidem do telefonów. tylko że procek jest tu 400 . na allegro są już takie cacka z procesorem 1,6 dwurdzeniowym i androidem 4,1 i tam już wszystko chodzi jak na dobrym kompie.
    Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi] tu koleś sprzedaje takie cacka prosto z chin i jest dużo taniej. sam się zastanawiam nad kupnem tego cuda a z tego mediona który zakupiłem zostawiłbym bezprzewodową mysz i klawiature bo dobrze działa a player zostawiłbym do odbioru dvbt i do odtwarzania filmów,muzyki i zdjęć zwłaszcza że dobrze sobie radzi z odtwarzaniem filmów w jakości hd .
  • Poziom 10  
    Witam ,chodzi mi o soft z urządzenia: Patriot PBO Alpine Full HD All-In-One media player Android 2.2 - Android 2.2 (HDMI) ,linku nie podam bo to chyba reklama by była?
    Pytanie o USB UART TTL RS232 Konwerter przejściówka CP2102 czy jak to podłącze do zawieszonego mediona to coś przez panel konsoli zdziałam?Czy na włączonym urządzeniu to podpinać czy bez zasilania?Jak ktoś miał już do czynienia z takim dłubaniem to proszę o radę.
  • Poziom 11  
    aa77as napisał:
    Witam ,chodzi mi o soft z urządzenia: Patriot PBO Alpine Full HD All-In-One media player Android 2.2 - Android 2.2 (HDMI) ,linku nie podam bo to chyba reklama by była?
    Pytanie o USB UART TTL RS232 Konwerter przejściówka CP2102 czy jak to podłącze do zawieszonego mediona to coś przez panel konsoli zdziałam?Czy na włączonym urządzeniu to podpinać czy bez zasilania?Jak ktoś miał już do czynienia z takim dłubaniem to proszę o radę.

Wgrałem ten soft ale nic on nie wnosi bo dvbt brak a aplikacjie androida też nie działają już pisałem żeby chodziły aplikacjie na androida konieczna jest przesiadka na firmware z androidem 2,3 . Koleś na allegro sprzedaje te buble bo niemcy się ich pozbywają za grosze .
  • Poziom 10  
    Nie zmieniałem firmwaru ale z tego co czytam to niemcy to robili:
    http://www.medion-portal.de/topic768-390.html

tu jest lista aplikacji które można instalować, link wyciągnięty ze stopki jednogo z tam komentujących
    http://hampelratte.org/dokuwiki/doku.php?id=appliste

Nie próbowałem jeszcze nic instalować bo nie wiem czy nie odeślę tego do sprzedawcy, w opisie zachwalał radio internetowe i youtube a nie chcą te funkcje działać. Sprzedawca też zamilkł nagle i nie odpisuje na maile.
  • Poziom 10  
    muszykk napisał:
    Sprzedawca też zamilkł nagle i nie odpisuje na maile.

U kogo kupowałeś?