Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domowy monitoring - kamery bezprzewodowe ! Kilka pytań...

mateusz0081 15 Dec 2012 20:21 5715 5
    mateusz0081
    Level 13  
    Witajcie
    Może przedstawię wam mój schemat podłączenia monitoringu.
    Domowy monitoring - kamery bezprzewodowe ! Kilka pytań...

Mam kilka pytań co do podłączenia.
    -Odbiornik kamer ma kable A/V i nie wiem jak będzie przekazywany obraz do rejestratora?
    -Rejestrator ma wyjścia DVR <nie wiem czy to się tak nazywa , te wejścia na kable od kamer z których idzie obraz> , czy można podłączyć odbiornik kamer jeżeli ma wejście na USB?
    - czy system bezprzewodowego nagrywania jest dobry ?
    - Czy ten schemat który mam będzie współgrał ze wszystkim ?
    telbod
    Level 31  
    Ten odbiornik to przełącznik jednocześnie? Bo jeśli nie to będzie odbierał obraz tylko z jednej kamery. Nie sądze aby rejestrator posiadał wejście antenowe. Chyba że jest to magnetowid... :D
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    mateusz0081 wrote:
    -Odbiornik kamer ma kable A/V i nie wiem jak będzie przekazywany obraz do rejestratora?

Odbiornik musi mieć tyle kanałów (wyjść) ile jest kamer.

mateusz0081 wrote:
    -Rejestrator ma wejścia antenowe, czy można podłączyć odbiornik kamer jeżeli ma wejście na USB?

Co dla ciebie znaczy "wejście antenowe", USB to raczej myszka a nie obraz.

mateusz0081 wrote:
    - czy system bezprzewodowego nagrywania jest dobry ?

W domu czy mieszkaniu możesz się pobawić, choć zwróć uwagę na potencjalne zakłócenia od punktów dostępowych. Prawdopodobnie obraz nie jest kodowany (zabezpieczony) w żaden sposób.

mateusz0081 wrote:
    Czy ten schemat który mam będzie współgrał ze wszystkim ?

Oprócz tego odbiornika (to jest zagadka) to jest ok.
    mateusz0081
    Level 13  
    Dziekuje za odpowiedzi .
    Jest to taki odbiornik prosze zobaczyć.
    Link

Dodano po 2 [minuty]:

Moja pomyłka nie są to wyjścia antenowe tylko wyjścia / chanel / obraz z kamery , podłącza się do nich kabel ktory idzie od kamery.
    Ja nie mam możliwości ciągnąć kabli , dlatego chce zrobić to bezprzewodowo :)
    telbod
    Level 31  
    Musisz mieć tyle tych odbiorników ile kamer. To że odbiornik ma cztery kanały nie znaczy że 4 kamery stale będzie obsługiwał.
    mateusz0081
    Level 13  
    Tak też myślałem, jest jedno pasmo więc będzie tylko obraz z jednej kamerki, jedynie że bym przełączał na tym odbiorniku ręcznie te kanały.
    Tak jak mówisz , musiał bym mięc do każdej osobny odbiornik , tylko czy nie bedzie zakłuceń jeżeli beda 4 kamerki i cztery takie same odbiorniki ??
    I jeżeli będą kable a/v chinch to jak ja to podłącze do rejestratora jeżeli żaden rejestrator nie ma takich wejść??

Dodano po 24 [minuty]:

Chyba wiem jak można by podłączyć te odbiorniki do rejestratora.
    Zastosować adapter na każde gniazdo w rejestratorze czyli wtyk BNC z gniazdem RCA chinch i wtedy można było by podłączyć A/V do rejestratora :)