Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lancia dedra 2.0 ie ustawienie rozrządu

06 Lut 2005 21:30 1677 1
  • Poziom 12  
    Witam kupiłem taki wynalazek i chce się zabrać za wymiane paska rozrządu prosze o wskazanie zanków i czym się sugerować przy ustawianiu kół. Czy silnik można w tym samochodzie diagnozować z a pomocą kodów migawkowych lub innego sposobu.
    dzięki za wszelkie sugestie pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Szkoda, że nie napisaleś roku produkcji, jednak z tego co się oriętuję w szystkie silniki 2l w tym samochodzie to DOHC dwa waki rozrządu.Ustaw silnik w zz dla I cylindra zdejmij oslonę paska rozrządu i odszukaj znaki na wszystkich kolach, jeżeli masz wątpliwości co do jednoznaczności oznaczeń to popraw znaki farbą. Jeżeli masz przyżąd do blokowania waków rozrządu to możesz go użyć, jeżeli nie to też można sobie poradzić.Do poluzowania napinacza przystąp dopiero jak jesteś cakowicie pewny,że znasz polożenie wszystkich znaków. Jeżeli nieznasz terminu ostatniej wymiany paska i co byo wymienine to najlepiej wymień napinacz i rolki podporowe, później możesz te elementy wymieniać co drugą wymianę paska.Po zamontowaniu nowego paska jego napięcie powinno być takie aby da się odwrócić o 90 stopni pomiędzy najdalej oddalonymi kolami . Kiedy będziesz mial wszystko gotowe wykonaj dwa obroty wau korbowego dla sprawdzenia.Jeżeli nie jesteś pewny że sobie poradzisz to tę naprawę zleć bardziej doświadczonej osobie. Jeżeli chodzi o system samodiagnozy to wg mojej wiedzy w samochodach tej marki nie są generowane kody migowe. Do zdiagnozowania należy posużyć się czytnikiem kodów , nie wydaje mi się aby dla jednorazowej operacji opacao się go nabywać.Najtańsze niefabryczne urządzenie widziaem na Allegro za kwotę 500-700 ale (Euroscan) ale osobiście tego urządzenia nie sprawdzalem więc nie będę się wypowiadal.