Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF-6318 CR - Podłączenie DVD

Balzat 16 Gru 2012 00:17 1266 4
  • #1 16 Gru 2012 00:17
    Balzat
    Poziom 14  

Witam

Mam tuner Ferguson AF-6318 CR który ma dwa gniazda SCART, jedno oznaczone jako TV a drugie VCR.
    Zgodnie z instrukcją i opisem złącz ze złącza TV kabel powinien iść do telewizora a z gniazda VCR do DVD.

Tak wszystko podłączyłem i tuner działa normalnie tzn jak go uruchomię telewizor automatycznie go wykrywa i się na niego przełącza i mam obraz i dźwięk.

Problem jest z DVD
    Gdy uruchomię DVD przy włączonym tunerze znika mi dźwięk z tunera(w tej chwili na DVD leci dźwięk ale i tak go nie słychać) i zostaje sam obraz a moim zdaniem powinno to wyglądać tak że po prostu tuner przełączy sygnał na DVD i będę widział na telewizorze obraz z DVD.
    Gdy przy wyłączonym tunerze uruchomię DVD telewizor przełącza się na to gniazdo SCART do którego jest podłączone DVD poprzez tuner (w tej chwili wyłączony) ale nie mam ani obrazu ani dźwięku - niebieski ekran i cisza.

Nie jest to winą kabli oba są sprawne, sprawdzałem jeszcze na trzecim, poza tym przy tunerze wszystkie trzy działają.
    Są to kable tzw. pełne czyli mają podłączone wszystkie piny.

Już zupełnie zgłupiałem czy ja robię coś nie tak czy mam uszkodzony tuner.

0 4
  • Pomocny post
    #3 16 Gru 2012 10:03
    mihal2002
    Poziom 43  

Balzat napisał:
    Już zupełnie zgłupiałem czy ja robię coś nie tak czy mam uszkodzony tuner.

Nie, tuner także może być uszkodzony. Sprawdź ustawienia w dekoderze dla VCR i ustawienia w DVD.
    andrefff napisał:
    Kup sobie takie coś. Link

A to jest wielki szmelc. I szkoda kasy wydawać.

0
  • #4 22 Gru 2012 20:01
    Balzat
    Poziom 14  

Przejrzałem dokładnie całe menu i ani w DVD ani w tunerze nie ma żadnych opcji od tego gniazda.
    Nawet przeczytałem instrukcję obsługi...

Podłączyłem inne DVD i dalej jest dokładnie to samo.

Moim zdaniem uszkodzony jest tuner ale szukam jeszcze potwierdzenia.

do pana andrefff
    Ja nie pytałem co mam sobie kupić...

0
  • #5 31 Mar 2013 16:09
    Balzat
    Poziom 14  

Okazało się że tuner jest uszkodzony.

0