Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 311 CDI 2004 - Czy można oszukać sterownik centralnego zamka

16 Gru 2012 10:41 4389 6
  • Poziom 18  
    Mam sprintera z roku 2004,311CDI.Mam z nim problem z zamkiem centralnym(oryginał),wiem że jest to fajny bajer ale,nie mam już do niego nerwów.Drzwi w nim są używane bardzo często(wszystkie).I zużycie zamków itp.jest z roku na rok coraz większe.Czy da się w sterowniku który znajduje się pod siedzeniem go oszukać aby nie sprawdzał czy wszystkie drzwi się zamknęły.Lub coś podobnego.
    Z góry dziękuję za odpowiedz. Mercedes Sprinter 311 CDI 2004 - Czy można oszukać sterownik centralnego zamka
  • Poziom 36  
    To element systemu zabezpieczenia auta przed kradzieżą , pozostaje Ci pozostać przy elektryce budowlanej
  • Poziom 18  
    Prosił bym aby osoby nie znające się na rzeczy nie wypowiadały się na trudne dla nich tematy.
  • Poziom 14  
    Jesli ci sie to tak sypie to najlepiej w miejscu orginalnego sterownika wstawic uniwersalny na pilota nawet i nowe mocne silowniki wykorzystujac orginalne kable
  • Poziom 18  
    No nie jest to zły pomysł!
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Do każdego "mastera" dochodzą cztery kabelki. Wystarczy dwa z nich odciąć od zamka i połączyć ze sobą robiłem to już parę razy, ale oczywiście nie pamiętam które to kabelki. Na forum jest schemat fabrycznego centralnego - mój, ale nie przeze mnie zamieszczony. Poszukaj. Ta sama sytuacja jest w VITO 638 jakby ktoś miał problem.
  • Poziom 18  
    Tak,da się oszukać te zamki.Zamki się zamykają i już nigdy nie odbiją.Ale trzeba wiedzieć że przy uszkodzeniu siłownika,przewodów,styków w drzwiach itp.sterownik już nie poinformuje kierowcy że któreś drzwi są niezamknięte.
    Twierdzę że ten system sprawdzania jest za delikatny do busów.Np:przesyłki kurierskie.Wymiana sterownika też nie jest zła bo ten oryginalny pilot to ma bardzo słaby zasięg.
    Sprawa rozwiązana,temat zamykam.Dziękuję wszystkim oprócz" jurekk55",za pomoc.