Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1.7D 42kw - nie odpala

marcin.min 16 Gru 2012 11:50 3240 15
  • #1 16 Gru 2012 11:50
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczem opla vectry z silnikiem oplowskim 1.7D.
    Gdy temperatura zewnętrzna spadła poniżej zera pojawiły się problemy z odpalaniem.
    Dotychczas wymieniłem świece, filtr paliwa, powietrza, akumulator, wstawiony zawór zwrotny, sprawdzony rozrusznik (jest sprawny brakowało mu tylko masy) i odpowietrzyłem układ paliwowy.
    I nic to nie pomogło. Teraz odpala tylko na tak zwany pych. Po tym mogę go od razu zgasić i odpalać normalnie z rozrusznika.
    Dodam, że w momencie kiedy go odpaliłem na tak zwany pych, ze świec zaczęło pokazywać się paliwo.
    Co może być tego przyczyną?

0 15
  • Fibaro
  • #2 16 Gru 2012 12:56
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Diesla nie powinno się odpalać na pych, może przeskoczyć rozrząd. Nie wiem jak to określić ale to smutne. Sprawdzałeś czy napięcie dochodzi do tych świec?

1
  • Fibaro
  • #3 16 Gru 2012 14:16
    marcin.min
    Poziom 6  

Sprawdzałem napięcie dochodzi do świec po załączeniu stacyjki mierzyłem napięcie na listwie od świec. ale sprawdzę jeszcze raz czy coś nie poszło i czy świece są ok ale ciekawi mnie ten wyciek paliwa ze świec tak nie powinno chyba być.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Tak jak mówiłem świece grzeją napięcie dochodzi 10.7 w czasie grzania i po pstryknięciu przekaźnika. A auto niestety nawet dzisiaj przy plusowej temperaturze nie chce odpalić. Koledzy gdzie może być przyczyna tego. Czy to wtryski czy zapłon przestawiony. Proszę o jakieś rady bo dopóki go nie odpalę nie dam rady pojechać gdzieś do fachowca żeby mi go sprawdził.

0
  • #4 16 Gru 2012 15:04
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Czy dymi chociaż z wydechu?,może schodzić paliwo,należy to sprawdzić.

0
  • #5 16 Gru 2012 15:15
    marcin.min
    Poziom 6  

Tak dymi z wydechu przy próbach odpalenia i czuć bardzo spaliny. Dodam ze jak odpali na pych to z tłumika leci typowo biały dym. Dziwne jest to ze jak odpalę na pych to mogę go zgasić i odpalać normalnie.

0
  • #6 16 Gru 2012 17:37
    Hans30
    Poziom 27  

Jakie masz ciśnienie przy próbie pierwszego odpalenia (wtedy gdy nie chcę odpalić )?

0
  • #7 16 Gru 2012 18:09
    marcin.min
    Poziom 6  

Nie mogę powiedzieć jakie mam ciśnienie bo nie mam jak jechać aby wogóle sprawdzić ciśnienie. Mogę tylko powiedzieć że jak sprawdzałem dzisiaj świece i czy napięcie do nich dochodzi, to po wykręceniu świec były mokre od ropy. i jeszcze jedno czy ktoś wie za co odpowiada przekaźnik w przedziale silnika ten mały bo nie mam na nim przejścia. szukałem opisów o dany przekaźnik a są różne opisy do czego morze służyć.

0
  • Fibaro
  • #8 17 Gru 2012 11:28
    Hans30
    Poziom 27  

Zrób zdjęcie przekaźnika o który pytasz.

0
  • #9 17 Gru 2012 13:15
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam
    Przekaznik dałem sprawdzić dokładnie u elektryka i jest sprawny. Z wyszukanych opisów znalazłem że jest to blokada rozruchu i podgrzewania filtra paliwa. Przekaznik sprawny ale problem nadal zostaje auto nie
    odpala. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy przez to że leja wtryski nie mogę go odpalic przypomnę że na trzech świecach po odpaleniu na pych pokazał się wyciek ropy.

0
  • #10 19 Gru 2012 13:17
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam. Panowie odpaliłem moją vectre sposobem podgrzałem świece bezpośrednio przez akumulator i udało się odpaliła. Gdzie może być wina przekaźnik czy czujnik temperatury wysiadł. Gdzie w silniku opla jest ten czujnik bo nie mogę go nigdzie znaleść jedyne które znalazłem to czujnik na zegar i drugi na skrzyni biegów. Proszę o jakieś rady gdzie mogę szukać tego czujnika.

0
  • #11 19 Gru 2012 16:59
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

marcin.min napisał:
    Sprawdzałem napięcie dochodzi do świec po załączeniu stacyjki mierzyłem napięcie na listwie od świec. ale sprawdzę jeszcze raz czy coś nie poszło i czy świece są ok ale ciekawi mnie ten wyciek paliwa ze świec tak nie powinno chyba być.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Tak jak mówiłem świece grzeją napięcie dochodzi 10.7 w czasie grzania i po pstryknięciu przekaźnika.

marcin.min napisał:
    Witam. Panowie odpaliłem moją vectre sposobem podgrzałem świece bezpośrednio przez akumulator i udało się odpaliła.

Więc która wersja prawdziwa? Temperaturę bierze z czujnika wody.

0
  • #12 19 Gru 2012 21:33
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam. Tak temperaturę bierze z czujnika ale czujnik daje sygnał jak podgrzać mocno świece. Jutro napisze czy wina przekaznika świec czy czujnik temperatury. Jutro wymienię przekaźnik i zobaczę jaki efekt

0
  • #13 19 Gru 2012 22:13
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Skoro napisałeś wcześniej, że podaje prąd na świece to po co chcesz sprawdzać przekaźnik? Sam sobie zaprzeczasz...

0
  • #14 20 Gru 2012 09:37
    marcin.min
    Poziom 6  

Możliwe że zaprzeczam nie znam się na samochodach ale wymieniłem go i odpalił po nocy. Więc coś wtym musi być a tak to wogóle nie reagował na nic po świętach dam go sprawdzić jeszcze do elektryka bo jeszcze mam wrażenie że rozrusznik słabo kręci mimo sprawdzenia i dodania mu brakującej masy.

0
  • #15 21 Gru 2012 11:54
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam panowie. Mam pytanie i zarazem wielką prośbę niech ktoś mi napisze w którym miejscu znajduje się czujnik temperatury. Bo jednak dzisiaj już nie udało się vectry odpalić. Sprawdzę jeszcze podgrzanie świec znowu na krótko i jeśli odpali będzie wiadomo ze może być wina tego czujnika. tylko problem jest taki ze nie mogę go nigdzie znaleźć przy termostacie mam tylko czujnik na wsuwkę czyli na zegar i żadnego więcej nie mam gdzie on może być proszę bardzo o jakieś sugestie gdzie szukać bo chciałbym uruchomić go jeszcze przed świętami.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

No i znowu to samo na krótko nie dało rady bo dwa razu prędzej nim kręciłem i akumulator wyładowany już nie wiem co mam myśleć i co jeszcze samemu sprawdzić pomocy...

0
  • #16 04 Sty 2013 20:38
    marcin.min
    Poziom 6  

Witam... I przepraszam że tak długo się nie odzywałem. Co do odpalania okazało się ze blokował się zawór na pompie od gaszenia w taki sposób ze teraz auto odpala ale nie gaśnie na kluczyk trzeba go gasić na biegu. Ale to już jest najmniejszy problem, a zaczął sie nowy. Mianowicie dzisiaj jak wracałem do domu to jakieś 30 km przed dojechaniem do domu w silniku zaczęło coś pukać a każde dodanie gazu nawet przy ruszaniu kończyło się dużą łuną dymu za samochodem gdy dotarłem do domu zauważyłem ze w zbiorniku od płynu chłodnicy jest pusto i jak dobrze zauważyłem w przewodzie od zbiornika do chłodnicy (mam przeźroczysty) jego połowa jest w środku czarna jak by olej był brany po ciemku ciężko mi to dokładnie określić. A z silnika jest odgłos stuku jak by zaworów. Co to może być czy uszczelkę mi tak nagle wydmuchało?? Mam pytanie czy jak uzupełnię płyny mogę nim pojechać 60km do mechanika czy tylko zostaje hol proszę o podpowiedzi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo