Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta ciao II esi turbo sam odpala w pozycji OFF/RESET

16 Gru 2012 12:11 1992 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam piec Beretta ciao II esi turbo i wczorajszego dnia zauważyłem że piec pomimo że jest w trybie grzania tylko ciepłej wody sam odpala i grzeje C.O więc przełączyłem go w pozycje OFF/RESET a piec nadal odpala i grzeje C.O i teraz wyciągam wtyczkę z prądu,i tu moje pytanie co jest powodem takiego działania i najgorsze jakie koszty ewentualnej naprawy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jężeli kocioł odczytał niską temperaturę, to załączy się samoczynnie, nawet w pozycji "zero". Funkcja która ma uchronić przed zamarznięciem wymiennika.
  • Poziom 8  
    No tak tyle że piec mam już ok 5 lat i nic takiego się nigdy nie zdarzyło a były jeszcze większe mrozy, w domu mam ok 25 stopni na dworze mrozu już nie ma wiec może właśnie jakiś czujnik temperatury szaleje, zadzwonię do serwisu zobaczę co powiedzą?
    damcio1 napisał:
    może właśnie jakiś czujnik temperatury szaleje

Też może tak być.
    Pozdrawiam
    Sonda NTC do wymiany lub uszkodzone przewody.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie i mam pytanie czy ten Czujnik NTC Be-145245112 jest odpowiedni do mojego modelu pieca?Zauważyłem jeszcze jeden problem kiedy piec grzeje C.O i otworze kran z ciepłą wodą po chwili zamknę kran to piec się wyłącza zapala się czerwona dioda na ok 1s i startuje ponownie by grzać wodę na c.o wcześniej tego nie było.Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.