Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/Astra/H - w czasie jazdy gasną na chwilę światła (i nie tylko)

16 Gru 2012 12:38 8820 11
  • Poziom 2  
    Witam!
    (Opel Astra H CDTI 1,9l 120KM 2007r.) Problem dość irytujący i coraz bardziej niebezpieczny. W czasie jazdy gasną na 1-2s światła, zatrzymuje się wentylator i wycieraczki. Kontrolka świateł i podświetlenie tablicy bez zmian. Dzieje się to najczęściej podczas zatrzymywania (podjazd pod garaż, parking) podczas ruszania - w miarę niskie obroty. Losowo - są dni, że częściej. Ostatnio zgasły mi światła w nocy w lesie przed zakrętem na śliskiej powierzchni - po tym jak zadziałał ABS - przeżyłem z żoną chwilę grozy. Potem na prostej robiłem test - gasły jak zadziałał ABS, innego dnia już nie. Nie można w żaden sposób wymusić usterki. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, elektryk sprawdzał skrzynkę przekaźnikową, połączenia masowe i takie tam... Na jednym z forów znalazłem wątek opisujący identyczny problem - niestety nie mam kontaktu z autorem. Pomocy!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Zapal światła i szarp za wiązkę oraz stukaj w bezpieczniki,przekaźniki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    A zaciski[klemy] nie są lużne na akumulatorze.
  • Poziom 12  
    Często miałem do naprawy w astra H zafira B. Moduł ucm ten z bezpiecznikami przy baterii (wilgoć ,woda)
  • Poziom 2  
    Klemy ok., wiązki wyszarpane, skrzynka z bezpiecznikami sucha, wyszarpana, obita, wysunięta i włożona ponownie (podobno długie szpilki, które śniedzieją) - nic się nie zmienia. Zauważam, że dzieje się to częściej po skręcie kół (ruszanie ze skrzyżowania, zjazd ze skrzyżowania...).
  • Poziom 12  
    Może to być zwarcie na pompie wspomagania na szynie can. Zdarza sie ale w tym samym czasie nie powinien zadziałać ABS i trakcja,sprawdź masy do nadwozia,
  • Poziom 40  
    Obejrzeć od dołu co się dzieje z kabelkami przy skręcaniu kół.
  • Poziom 12  
    Miałem taki sam objaw,straciłem trochę czasu na pomiarach i czyszczeniu styków.Wymień regulator napięcia pomogło .Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Gregor - jak poradziłes sobie z tym problemem ! Proszę poradz bo teraz mam to samo
  • Poziom 1  
    Włącz swiatla na włączonym silniku i szarp kierownice prawo lewo pewnie będzie w porządku a potem rob tak samo tylko zmieniaj obroty w zakresie 1tys do powyżej 2 tys i wtedy swiatla gasna bo alternator daje na chwile napiecie powyzej 15 v az do 16v działa jakieś zabezpieczenie elektroniki i wszystko gasnie. Sam z tym mam problem ale stawiam na alternator
  • Poziom 23  
    W czasie próby włączyć też wentylator kabinowy na maksa (ale chyba tylko modelach z klimatyzacją automatyczną i półautomatyczną), jak będzie się wyłączał to spadki napięcia są i elektronika odłącza duże odbiorniki.