Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LE5500 - brak kanałów cyfrowej telewizji naziemniej

Film95 16 Gru 2012 12:39 3990 7
  • #1 16 Gru 2012 12:39
    Film95
    Poziom 10  

W opisie produktu jest napisane, że odbiornik ten posiada Dekoder MPEG-4. Jednak nie wyszukuje kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Podłączałem dwie różne anteny i nic nie wyszukało. W menu telewizora też nie widnieje opis DVB-T lub MPEG-4.
    Czy może nie mieć ten telewizor wbudowanego dekodera, a może jest uszkodzony?

0 7
  • #2 16 Gru 2012 12:45
    Mleczyk89
    Poziom 34  

LG 37LE5500 - brak kanałów cyfrowej telewizji naziemniej LG 37LE5500 - brak kanałów cyfrowej telewizji naziemniej

Osobno wyszukiwane są kanały cyfrowe oraz analogowe. W calu zmiany typu przestawiamy górną linijkę TV - DTV

0
  • #3 16 Gru 2012 12:56
    fidotp
    Poziom 23  

A jakie anteny podłączałeś ?
    Inny odbiornik odtwarza na nich programy DVB-T ?

0
  • #4 16 Gru 2012 13:07
    Film95
    Poziom 10  

Mleczyk89 napisał:

Osobno wyszukiwane są kanały cyfrowe oraz analogowe. W calu zmiany typu przestawiamy górną linijkę TV - DTV

Wiem i zmieniłem w strojeniu ręcznym na DTV i nic...
    ...zmieniam kanał na VHF CH., zmieniają się wtedy częstotliwości i wyświetla się po chwili na niebieskim tle "brak sygnału".

fidotp napisał:
    A jakie anteny podłączałeś ?
    Inny odbiornik odtwarza na nich programy DVB-T ?

Obydwie anteny siatkowe z szerokopasmowymi wzmacniaczami. Szukałem z podłączonymi zasilaczami i wyłączonymi.
    Inny odbiornik na jednej z tych anten odbiera programy DVB-T ale z zewnętrznego dekodera.

0
  • #5 16 Gru 2012 13:21
    fidotp
    Poziom 23  

Przeczytaj raz jeszcze instrukcję strojenia kanałów.

0
  • #6 16 Gru 2012 15:44
    Film95
    Poziom 10  

fidotp napisał:
    Przeczytaj raz jeszcze instrukcję strojenia kanałów.

No właśnie... niby nic wielkiego telewizor. Kupiłem ten telewizor ponad dwa lata temu i nikt nigdy do instrukcji nie zajrzał i gdzieś przepadła.

Jak wyszukuję automatycznie kanałów to jest opcja DTV,TV i Radio. Wyszukuje tylko TV.

Jak patrzyłem w necie na inne telewizory LG to one w menu mają:

-strojenie automatyczne
    - strojenie ręczne
    -edycja programu
    - wzmacniacz
    - Informacje CI
    - DVB-T

W moim ostatniej poz. DVB-T nie ma.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Temat do zamknięcia.

Zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych i znalazło 15 kanałów DVB-T :D

Dziękuję Wszystkim za chęć pomocy.

Zdrowych i Wesołych Świąt!!!

0
  • #7 16 Gru 2013 01:32
    adampl5
    Poziom 10  

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam podobny problem na tym samym telewizorze. Dostałem go od kuzyna. Do tej pory pracował z dekoderem TV SAT na hdmi. Ja podłączyłem w gniazdo anteny kablówkę, której nie "widzi". Na dwóch innych telewizorach, crt i lcd kablówka działa "z marszu".

Czy ktoś mi powie co muszę zrobić w tym LG?

0
  • #8 16 Gru 2013 08:12
    telbod
    Poziom 31  

Tylko 15 kanałów DVB-T. Nadawanych jest 22, na wiosnę będą następne......kol. adampl5, najprościej to MENU, RESET USTAWIEŃ, INSTALACJA...wyszukiwanie. Zadziała pod warunkiem że kablówka nadaje programy analogowe.

1