Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ARM][STM32F103VB] - poprawność schematu.

EBC41 16 Gru 2012 13:50 1302 3
  • #1 16 Gru 2012 13:50
    EBC41
    Poziom 28  

Witam,
    Projektuję schemat oraz płytkę do mojego urządzenia opartego o ten mikrokontroler. Nie jestem jednak pewien czy jest on poprawny i czy to urządzenie będzie działało tak jak bym sobie tego życzył. W szczególności nie mam pewności, czy złącze JTAG jest poprawnie połączone, oraz czy magistrala SPI do komunikacji kartą pamięci może być ustawiona jako Push-pull... Będę wdzięczny za pomoc :) W załączniku znajdują się pliki z eagle, a gdyby ktoś nie posiadał to dołączam zrzuty ekranowe z edytora

[ARM][STM32F103VB] - poprawność schematu. [ARM][STM32F103VB] - poprawność schematu. [ARM][STM32F103VB] - poprawność schematu.
    Poprawiono tytuł.
    LordBlick

0 3
  • #2 16 Gru 2012 15:06
    Krauser
    Poziom 26  

Ten wyświetlacz nie będzie działał. Wymagane jest VHmin = 0,7*5V=3,5V. Czy nie lepiej kupić wyświetlacz na 3,3V skoro cena jest taka sama.
    Procesorowi brakuje jeszcze kondensatora 100nF na zasilaniu, które to mają być blisko każdej nóżki zasilania.
    Dla I2C są potrzebne rezystory podciągające (4k7).
    Dla karty podłącz wykrywanie obecności karty i może włączanie zasilania.
    Stabilizator daj np. LM1117-33

0
  • #3 16 Gru 2012 15:17
    McMonster
    Poziom 32  

Trochę podchwytliwe pytanie, skąd masz LM7803? Ponadto, nie prościej byłoby podłączyć stabilizator 3 V pod wyjście ze stabilizatora 5 V? Jeśli na tym drugim masz zapas mocy i spadek napięcia pozwala, to całość będzie chyba mniej się grzała (ale tutaj nie jestem pewien, najwyżej ktoś mnie poprawi). I chyba z filtrowaniem zasilania trochę słabo, na 6 pinów zasilania widzę 4 kondensatory 100 nF i jeden elektrolit. Zobacz sobie notę AN2586 na temat projektowania płytek pod STM32F10x.

0
  • #4 16 Gru 2012 15:25
    EBC41
    Poziom 28  

Zapomniałem dodać, czujnik jest już wlutowany na płytkę na której jest zrobione podciąganie. Także ja muszę tylko połączyć goldpiny z odpowiednimi wyprowadzeniami uC... Wyświetlacz będzie działał bo piny w STMie są ustawione na Open-Drain i zewnętrznie podciągnięte do +5V. Na pająku prototypowym funkcjonowało bez problemu

Jeżeli chodzi o pojemności w zasilaniu uC, to przyznam się bez bicia. Zerżnąłem z płytki Kamami Butterfly :) Tam to się sprawdza, dlatego nie chciałem za dużo kombinować.

0