Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2.0 HDI 2000r - Nie działa pompa wspomagają w zbiorniku paliwa.

16 Gru 2012 14:19 6558 5
  • Poziom 2  
    Witam. Przeszukałem forum w przedmiotowym temacie jednak nie znalazłem dostatecznych informacji pomocnych w rozwiązaniu mojego problemu. Posiadam Citroena Berlingo 2.0 HDI od jakiegoś już czasu, który miał pewne niedomagania objawiające się tym że potrafił stanąć nagle (szczególnie w lecie/nigdy w zimie), wówczas nie było słychać pracy pompy. Chwilę postał z wyłączonym zapłonem i odpalał (2010r. wymieniona pompa wspomagająca paliwa). Tego lata chyba ze trzy razy. I tak do czwartku 13.12.12 gdzie wieczorem zostawiłem go sprawnego a piątek rano nie odpala. Powodem tego jest brak pracy pompy paliwa wspomagającej (zawsze ją słychać było po przekręceniu stacyjki). Bezpieczniki sprawdziłem są ok. w jednym z postów znalazłem taką radę:"Bezpiecznik F25 na BM34? Napiecie na wyjsciu z BM34 (wtyk 46pinowy czarny, pin E6)? Jesli tu wszystko w porzadku, trzeba wyjac zbiornik.
    Tymczasowo może ruszyć jeśli dasz mu zdrowego kopa w dno zbiornika.
    Pozdrawiam, Georges".
    Gdzie znajdę: wtyk 46pinowy czarny. Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    zielak11 napisał:
    Tymczasowo może ruszyć jeśli dasz mu zdrowego kopa w dno zbiornika.

Po co szukasz na forum zamiast wyjąć zbiornik i wyciągać pompę (załóż dobrą a nie chinola)
    Proponowałbym jeździć z pełnym zbiornikiem paliwa i połowę stanu traktować jak rezerwę - przedłuża to żywotność pomp ,gdyż chłodzone one są paliwem a nie powietrzem.
  • Poziom 2  
    Jak napisałem pompa wymieniona w 2010r. na taką jak w oryginale. Mimo wymiany i tak szczególnie w lecie potrafił stanąć (brak pracy pompy w zbiorniku) w najbardziej nieodpowiednim momencie. po jakimś czasie (ok. 10 min.) było ok. georgesgr wyjaśnij co znaczy: wtyk 46pinowy czarny, pin E6, bo pod BM34 (w moim bernim) nie ma nic takiego, są jedynie wyjścia przewodów. Jakie napięcie ma dochodzić na pompę w zbiorniku.
  • Użytkownik usunął konto