Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-40EX501 odbiór obrazu z Radeon HD 4850

kajacek 16 Gru 2012 14:31 756 0
  • #1 16 Gru 2012 14:31
    kajacek
    Poziom 9  

Witam :)

Mam następujący problem i wydaje mi się, że to subforum będzie odpowiednie do szukania pomocy :)

Chcę przenieść obraz z komputera na TV - w komputerze jest karta graficzna Gigabyte Radeon HD 4850 PCI 512 MB posiadając 2 gniazda DVI. Jedno gniazdo jest połączone z monitorem 24", a drugie połączyłem z telewizorem SONY KDL-40EX501 przez kabel DVI-HDMI poprzez drugie gniazdo karty graficznej.

Catalyst Control Center wykrył telewizor, ale to było wszystko - nie mogę uzyskać "aktywnego" obrazu na ekranie TV - przy ustawieniu na klonowanie ekranu obraz na TV cały czas miga ( na monitorze mam ustawione 1440x900), a przy ustawieniu na ekran rozszerzony na niższych rozdzielczościach pokazuje się tylko tło tapety (bez żadnych ikonek i nie zmienia się np. jak otwieram Exploratora itp), na wyższych rozdzielczościach powyżej 1360x768 ekran TV zaczyna migać, jakby nie mógł sobie poradzić z tymi częstotliwościami, a przecież standardowa częstotliwość dla tego TV to 1920x1080 (tak, jest w instrukcji obsługi...) - dopiero po zmniejszeniu częstotliwości do 24 Hz (1920x1080x24) przestał migać, ale dalej widać tylko tło tapety beż żadnych ikon...

zamieniałem oba wyjścia DVI na karcie - bez efektu :)

Najciekawsze jest to, że wcześniej ten komputer był w taki sam sposób podłączony do 42" telewizora Toshiba REGZA (ten sam komputer, ta sama karta graficzna i ten sam kabel DVI-HDMI i nie było żadnych problemów z przesłaniem obrazu z kompa na TV... i to przy odtwarzaniu filmów jak i gier...

Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu???

0 0
  Szukaj w 5mln produktów