Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio SVE1512M6EW - brak partycji systemowej - co teraz??

16 Gru 2012 15:20 4149 7
  • Poziom 9  
    Witam!

Jestem posiadaczem owego laptopa. Dostałem go nowego z systemem windows 8 który nie bardzo mi się podoba. Chciałem go zmienić na Windows 7 bo takowy mam na płycie w wersjii 64-bitowej. Po kilku próbach zmiany bootowania z UEFI na Legacy udało mi się dojść do instalacji systemu. Niestety nie dałem rady zmienić stylu GPT na MBR. Dowiedzialem się, że musiałbym wyzerować dysk, ale wtedy gwarancje szklak by trafił. No więc chciałem powrócić do Windows 8, ale usunąłem partycje "System" i odzyskiwanie danych przez Vaio Care Center nic nie daje. Nie była ona zastrzeżona więc gwarancja nadal jest, ale niechciałbym się w to bawić bo zleci za duzo czasu, a laptop ten ma wylądować pod choinką więc mogłoby mi nie starczyć czasu. Pomożecie rozwiązać ten problem??

@Edit
    Ogólnie pomogło włożenie płyty z Windowsem8 (tzn postawiłem system tak jakby od nowa, VAIO w biosie miał wgrany klucz aktywacyjny, więc płyta z byle jakim widnkiem8 wystarczyła). Przepraszam, za tak późny odzew ale kompletnie wyleciało mi z głowy podzielenie się doświadczeniami. Wszystkim za pomoc gorąco dziękuje!
  • Spec od komputerów
    Przywróć system z partycji recovery jeżeli jej jeszcze nie uszkodziłeś. W instrukcji laptopa napisane jak to zrobić. Przed grzebaniem w laptopie zrób DVD/pena recovery to będziesz miał z czego przywrócić oryginalny system. W instrukcji jest napisane jak to zrobić.
  • Poziom 23  
    A naciśnięcie na przycisk ASSIST, przy wyłączonym komputerze nie uruchamia automatycznego przywracania systemu?.
  • Poziom 9  
    Niestety w ASSIST nie chce go przywrócić. Nie wiem jak podejrzeć w tym momencie ilość partycji, ale jak używałem płytki z Win7 to było ich pięc, 3 zarezerwowane i 2 do użytku w tym jedna miała może z 300mb i nazywała się system. Sformatowałem właśnie tą System no i ten który miałbym używać do zapisu danych a te 3 pozostałe zostawiłem. Patrzyłem też w biosie czy jest możliwość recovery ale takiej nie ma, a z Vaio Center nie działa przywracanie. Zanim usunąłem tą partycje system to dało się przywrócić Windows 8 ale teraz się nie da :/ i tu jest pies pogrzebany
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Takie są skutki bezmyślnego działania (brak kopii formatowanych partycji) i nie czytania instrukcji sprzętu.
    Spróbuj może jakimś cudem uda się utworzyć dyski odzyskiwania systemu.
    Wszystko jest w instrukcji.
    ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/AECB100611.zip
    Jeżeli się nie uda to trzeba przywrócić oryginalny system ręcznie. Jest to trochę kłopotliwe i wymaga podstawowej wiedzy.
    Fragment instrukcji dotyczący dysków odzyskiwania systemu. TO SIĘ ROBI ZARAZ PO ZAKUPIE a na pewno PRZED grzebaniem w partycjach.
    Sony Vaio SVE1512M6EW - brak partycji systemowej - co teraz??
    Pozdrawiam
    Taranek91 napisał:
    było ich pięc, 3 zarezerwowane i 2 do użytku w tym jedna miała może z 300mb i nazywała się system. Sformatowałem właśnie tą System no i ten który miałbym używać do zapisu danych a te 3 pozostałe zostawiłem.

Jak chciałeś windows 7 zainstalować na partycji 300 MB ?
  • Poziom 9  
    @linuks
    Nie wiedziałem, że to sprawi taki problem, mój błąd i naczuka na przyszłość.
    Co do pytania czy chcialem na 300 mb zainstalowac Win7 - nie. Chcialem dysk system polaczyc z glowna partycja i jej format zmienic na MBR, no ale dlaczego sie nie udalo to pisalem w 1 poscie. Jutro będę miał czas to postaram się ogarnąć te dyski odzyskiwania. Jeżeli miałbyś jeszcze odrobinę cierpliwości i podał mi tą podstawową wiedze wrazie czego do odzyskiwania ręcznego?? Z góry dzięki!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Użyj jeszcze raz tej płyty Windows 7 i spod wiersza polecenia:
    diskpart
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part
    DISKPART> list vol

fotkę / wynik zamieść.