Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop karta dźwiękowa a składowa stała

tom1eczek 16 Gru 2012 15:32 1896 0
 • #1
  tom1eczek
  Poziom 20  
  Przydałby mi się tani oscyloskop do pracy przy samochodach. Wymagania nie są duże. Korzystam czasem z programu TrueRTA - oscyloskop z karty dźwiękowej. Daje radę, częstotliwość, aż nadto oprócz jednej kwestii - kondensator na wejściu odcinający składową stałą.

  Czy ktoś z Was próbował rozebrać taką chińską kartę za 10zł albo cretiva za 50zł i usunąć z niej w/w kondensator? Na jakim czipie zrobione są takie karty? Obejrzałbym datasheet'a. Pewnie tam jest jeszcze jakiś rezystor/y polaryzujący wejście wbudowany w strukturę scalaka, ale nawet z nim powinno dać się żyć, można by go skompensować na buforze na opampie tak aby w spoczynku dostać zero na podziałce. Na wejściu przed wyzej wymienionym buforem dałbym przełączany dzielnik rezystorowy i jakieś zabezpieczenie na diodach. Pominąć tzreba oczywiście przedwzmacniacz mikrofonowy (jeśli się da)

  Oscyloskop karta dźwiękowa a składowa stała Oscyloskop karta dźwiękowa a składowa stała

  W sumie zaprojektowanie i wykonanie płytki pod cały taki interfejs nie stanowi problemu. Może by taki scalak kupić i taką przystawkę wykonać od podstaw? Jeśli znacie przykładowe scalaki przeznaczone do kart audio usb - podajcie je.

  Czekam na odpowiedzi, Tomek
  PS: znalazłem takie karty f=96kHz a to już coś