Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson stylus c43ux. Świeci się zielona i czerwona dioda. Nie ma żadnej reakcji.

mhusky 06 Lut 2005 22:45 2527 15
  • #1 06 Lut 2005 22:45
    mhusky
    Poziom 10  

mam problem z drukarką Epson C43 ux .
    po włączeniu w drukarce świeci się zielona i czerwona djoda i nie ma żadnej reakcji.
    Po jakimś czasie pokazuje błąd drukowania.
    może ktoś pomoże i powie co to jest.

• #2 06 Lut 2005 22:50
    kopernik8
    Poziom 21  

Witam!
    Najprawdopodobniej skończył Ci sie tusz...tzn drukarka ma zappisane w chipie że tuszu niema i nie bedzie drukować.
    Musiszalbo kupić nowy, albo napełnić i zresetować chip w kartridzu.

• #3 07 Lut 2005 20:35
    mhusky
    Poziom 10  

Dzięki bardzo
    A może wiesz czemu po zainstalowaniu nowych tuszy pokazuje mi we właściwościach że nadal są puste?

• #4 07 Lut 2005 22:35
    NOVY74
    Poziom 19  

A czy to są oryginalne tusze? czy napełniane? Bo jak napełniane to trzeba zresetować chip. A jak oryginalne Epsona, to poczytaj instrukcję.. :) Pozdrawiam!

• #5 08 Lut 2005 12:42
    kopernik8
    Poziom 21  

Wydaje mi się ze problem leży w odczycie chipa.
    Spróbuj oczyścić styki i zobacz czy to cośzmieni, piszesz że masz nowe kartridże to powinno momentalnie zadziałąć.

Kiedyśś jeszcze słyszałem że ta drukarka ma jakiś licznik, który jak sie przepełni to za chiny ludowe nie bedzie drukować...ale to tylko myśl...

• #6 08 Lut 2005 13:51
    NOVY74
    Poziom 19  

kopernik.. nie masz racji . popmyśl sobie że drukujesz dużo ( n. folderów reklamowych ) w ilościach hurtowych, i miesięcznie zuzywasz np. 3-5 kartridży oryginalnych. i co?? w pewnym momencie drukarka ci nie drukuje bo sie licznik przepełnił?? To ja na miejscu użytkownika takiej drukarki wysłałbym odpowiednia wiązkę do producenta!!!
    Licznik jest tylko w chipie kartridży. jak ktoś napełnił a nie wiedział że trzeba skasować, to drukarka nie będzie drukować. To że w programie diagnostycznym pokazuje mały stan tuszu to też wina chipa. i komunikacji z nim przez program monitor stanu drukarki.
    w instrukcji jest napisane jak postępować przy wymianie kartridży. wystarczy poczytać. Wszystko się wyjaśni. no chyba że chipa ktoś potraktował iskrownika piezzo. to wtedy ból..

• #7 08 Lut 2005 15:10
    kopernik8
    Poziom 21  

Przecie napisałem że to tylko taka myśl...stwierdził to pewien servisant, a nie jest to umyślna opcja tylko wada.

Natomiast mhusky pisze że wsadził nowy tusz orginalny i też sie świecą diody...styki?

• #8 08 Lut 2005 17:18
    bozio
    Poziom 22  

Musze wam powiedzieć że epson ma takie "coś" że liczy karteczeczki, które wydrukowała drukarka. Chyba to jest 5000 stron w nowszych i 10000 stron w starszych drukarkach np. sc 760 i pokrewne. Zapytacie skąd to wiem przeczytałem o tym na forum, ktoś już miał podobny problem z Epsonem (też chyba 43-ką). Drukrake miał na gwarancji i bardzo sie zdziwili w serwisie, że to przytrafiło się na gwarancji bo jak to stwierdzili to był pirewszy przypadek wydrukowania 5000 storn w czasie zakładm roku (pewnie tyle dają gwarancji). Sam miałem problem z Epsonem Photo 870 (pisałem o tym na forum), oddałem ją do znachora i co mi powiedział..... za dużo wydrukowała kartek i trzeba było zresetować EEPROM.Drukarka ożyła. Co powiecie na to??
    POZDRAWIAM.

P.S. Niesądze by to samo było w tym przypadku.

• #9 08 Lut 2005 20:41
    mhusky
    Poziom 10  

Kartridże są nowe ale to są zamienniki i mimo przeczyszczenia styków nic nie pokazują we waściwościach tak jakby nie byo nadal tuszu

• #10 08 Lut 2005 21:07
    DMNG
    Poziom 10  

Czesc.
    Ta drukarka ma tzw. pampersa, czyli wkład w którym gromadzi się tusz z czyszczenia głowic itp. do tego też jest licznik. Jak się przepełni to też pewnie drukarka stanie. Mam taką ale mnie się jeszcze to nie zdażyło. Licznik ten można zresetowć programikiem, nazwy nie pamiętam ale pisano o tym szeroko już na forum w tematach o uzupełnianiu pojemników do tej drukarki.
    Narazie.

• #11 09 Lut 2005 18:20
    NOVY74
    Poziom 19  

Zaraz zaraz panowie! Koledze mhuski'emu nie pokazuje tylko stanu tuszu, ale drukować chuyba może .. czy nie tak?
    Pozatym Kolego DMNG KAŻDA drukarka atramentowa ma jak to nazywasz "pampersa" , bo gdyby go nie było to resztki tuszu mielibyśmy pod drukarką..
    Pozdrawiam!

• #12 09 Lut 2005 21:37
    mariusz.s
    Poziom 26  

a moze ktos owie jak zresetowac chip'a w epsonie?

• #14 09 Lut 2005 23:11
    bozio
    Poziom 22  

Mariusz.s nie koniecznie to musisz (co przedstawia fotka) kupować. Możesz to zrobić za pomocą programu SSC Service, który znajdziesz w necie za free. Nie znam tamtego urządzonka ale podejrzewam że nic innego nie robi co program który Ci napisałem.

P.S. Program jest również b. łatwy w obsłudze ;)

• #16 08 Mar 2005 15:54
    E.Z
    Poziom 10  

Sprobuj przez szukaj

Dodano po 2 [minuty]:

Mam sofcik do tego

Dodano po 1 [minuty]:

a todziala na c 42?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo