Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wartko kupić przecinarkę do metalu Einhell BT-MC 355 Blue Line

16 Gru 2012 15:42 9876 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jeśli ma być to hobbystycznie to wystarczy kupić zwykły statyw do dobrej kątówki i masz dużo taniej, jeśli jakaś produkcja seryjna to lepsze są przecinarki taśmowe - mniejsze "wyrwy" w miejscu przecinania a co za tym idzie mniej do poprawy. A jeśli to ma być cięcie przykładowo słupków i przęseł pod ogrodzenie to dlaczego by nie;) Pytanie jeszcze oczywiście za ile możesz ją kupić i do czego chcesz wykorzystać.
  • Poziom 9  
    Kowalstwo fajna sprawa sprawa - sam ku temu robiłem uprawniania na 135/136 no ale jak to w Polsce jest to wiadomo;) Przecinarka wystarczy - w miejscach cięć można albo kątówka podszlifować albo założyć zakuwkę i nie widać nieładnego miejsca - mowa o prętach kwadratowych, a co do płaskowników to i tak bym się o taśmówkę pokusił - nieco wolniej od tarczowej ale dokładniej i ładniej.
  • Poziom 24  
    Możesz podać przykład takiej taśmówki?
  • Poziom 9  
    Przykładem może być to - no i żeby nie było nie jest to żadna reklama ;) Do tego typu przecinarki można śmiało dorobić czy też kupić chłodzenie cieczą. W sumie jedyną wadą jest niższy czas cięcia niż w przypadku tarczówki.
  • Poziom 15  
    Podana przez Ciebie przecinarka tarczowa wystarczyć może i wystarczy, ale moim zdaniem szału nie ma.
    Miałem coś podobnego, czego na szczęście się pozbyłem. Wykorzystywana była u mnie do tego samego - cięcie różnych kształtowników.
    Teraz jestem na etapie budowy przecinarki, wzorowanej na tym.
    Miałem okazję używać i postanowiłem coś takiego zbudować. Sprzęt będzie przynajmniej solidy. Buduję z tego względu, gdyż mam warunki i koszt będzie umiarkowany.

Jednak w tej kwocie, którą dysponujesz wszystko będzie tego typu. Praktycznie takie samo/podobne. Lepsze sprzęty są droższe.

python_krk napisał:
    Przykładem może być to - no i żeby nie było nie jest to żadna reklama ;) Do tego typu przecinarki można śmiało dorobić czy też kupić chłodzenie cieczą. W sumie jedyną wadą jest niższy czas cięcia niż w przypadku tarczówki.

Takiego urządzenia używałem do cięcia ramek do szaf przesuwnych.
    W miarę dawało radę, natomiast już z rurą (grubościenną) 3/4"; 1", bądź jakimś grubszym kształtownikiem (kwadrat, ceownik, płaskownik) strasznie się męczyło. Do delikatnych cieć - tak, natomiast do ogrodzeń nie polecam.
    Trzeba by rozejrzeć się za czymś porządniejszym do takich zastosowań, jednak nie w tej cenie...
  • Poziom 24  
    Jakiej mocy silnik jest potrzebny. Mówimy o przecinarce z tarczą o średnicy 350mm.
  • Poziom 15  
    Do takiej przecinarki silnik trójfazowy o mocy 2,2 - 3[kW] spokojnie wystarczy.
  • Poziom 15  
    Dobra przecinarka to na przykład ta, którą wyżej podałem. Polski, solidny sprzęt. Nowe są drogie, ale czasem można trafić na używaną w przyzwoitej cenie.

Dziadostwa z dalekiego wschodu (dostępnego choćby na Allegro) coś takiego jak na poniższym zdjęciu nie polecam. Słaba jakość, wykonanie. Silnik (zazwyczaj) nie mocy podanej w specyfikacji. Kiepska precyzja cięcia.