Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aqua system - Hydrofor brak ciśnienia

16 Gru 2012 16:24 5910 10
  • Poziom 29  
    Witam! Pacjęnt to hydrofor 24 litry,działał poprawnie do dziś. aqua system - Hydrofor brak ciśnienia Jednak pękło połączenie zasilające w wodę,zaznaczone na zdjęciu. I w tym momencie się włączył i pracował tak około 10 min bez wody która wypłynęła przez te połączenie.Teraz wszystko podłączyłem jak wcześniej, pompa jak i przewód ze smokiem zalane wodą i hydrofor chodzi ale brak jest ciśnienia.Max.0,5 bar. Więcej nie da rady dobić i chodzi non stop.
    Dodam iż wszystkie połączenia jak i smok są sprawne. Na wirniku pompy nie widać żadnych obtarć itp. Co jeszcze sprawdzić?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 41  
    Widzę 3 możliwości.
    -nieszczelność na trasie studnia -pompa,ze szczególnym uwzględnieniem ostatnio naprawianych,
    -niedokładność zalania (napełnienia) wyżej wspomnianego odcinka rur,
    - wytarcie uszczelnienia pompy na osi pompa-silnik, spowodowane pracą "na sucho"
  • Poziom 29  
    Wszystko sprawdzane i zalane jak powinno.
    stanislaw1954 napisał:
    - wytarcie uszczelnienia pompy na osi pompa-silnik, spowodowane pracą "na sucho"

Gdyby to było to woda by leciała na silnik a tak nie jest.
    Woda z kranu leci cały czas ale słabym ciśnieniem.
  • Poziom 41  
    pawel16150 napisał:
    Gdyby to było to woda by leciała na silnik a tak nie jest.
    Nie będzie to taka nieszczelność,żeby woda kapała,a wystarczy żeby zaciągać powietrze zamiast wody z rur i "urywać ssanie".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 41  
    mn997 napisał:
    Praca pompy na sucho . Zużycie łopatek wirnika (wirników) , zużycie (wytarcie-zatarcie) powierzchni czołowej w korpusach (obudowie pompy) . Do naprawy . Planowanie (toczenie ) czół wirników i korpusów
    Nie w tych pompach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 41  
    Przede wszystkim :
    mn997 napisał:
    Planowanie (toczenie ) czół wirników i korpusów
    -->>bo to nie są pompy "cierne"-trące(wirnik o korpus)
  • Poziom 29  
    stanislaw1954 napisał:
    Nie będzie to taka nieszczelność,żeby woda kapała,a wystarczy żeby zaciągać powietrze zamiast wody z rur i "urywać ssanie".

Czyli mam do sprawdzenia coś co siedzi na osi silnika za wirnikiem jakiś uszczelniacz symering/morpak?
  • Poziom 41  
    pawel16150 napisał:
    Czyli mam do sprawdzenia coś co siedzi na osi silnika za wirnikiem jakiś uszczelniacz symering/morpak?

Jeśli jesteś na 100% pewny dwóch pierwszych punktów.
  • Poziom 29  
    Tak jestem pewny nie dawno jeszcze raz sprawdzałem. Jutro zajrzę na ten uszczelniacz.